Levice zdolali rezervu Nitry, Vráble nepochodili v Bratislave

III. LIGA: V trinástom kole pokračoval seriál krajských derby zápasov v Leviciach, kde sa tešili z víťazstva domáci futbalisti. Vrábľom na Slovane ruže nekvitli. Nové Zámky zmazali poslednú domácu prehru úspechom na Považí. Sereď nehrala pre terén.

Slovan jun. - Vráble 4:1 (2:1)
Vo veternom a chladnom počasí začali lepšie hostia, keď Hambálek z trestného kopu z 28 m poslal loptu do šibenice. Postupne ale prebrali iniciatívu domáci hráči, ktorí boli futbalovejší rýchlejší, technicky lepší a ešte do polčasu upravili na 2:1. V druhom polčase v 52. min. po narážačke Šándora išiel sám na brankára Hambálek, ale neuspel. Po dvoch chybách v obrane Vrábeľ Slovan zvýšil na konečných a zaslúžených 4:1.
Góly: 20. a 89. Kováč, 33. Vrablec, 58. Meszáros - 14. Hambálek. R Jánoš, ŽK: Šándor, Tužinský (V), 33 divákov. SPARTAK: Straka - Gonda, Hambálek, Šándor, Husár - Balko (68. Tužinský), Kupec (12. Hlaváč), Úškrt, Dzurek (88. Blaho) - Sojka, Garaj. Tréner M. Šándor. (JG)

Levice - Nitra jun. 1:0 (1:0)
Levičania hneď v úvode začali veľmi aktívne a už v 6. min. sa hlavičkou snažil presadiť Turčan. V 14. min. dostal Solčiansky priamu prihrávku, potiahol po ľavej strane, no jeho prízemný center hosťujúci brankár kryl. V 22. min. však už domáci udreli, keď po pravej strane unikol Bobor, následne v šestnástke obišiel dvoch hráčov a spätnou prihrávkou našiel voľného Ivana, ktorý nekompromisne zavesil do ľavého rohu. Hostia sa v prvom polčase k streleckému pokusu nedopracovali. V 41. min. sa Feješ ocitol sám pred brankárom, ale trafil len jeho nohy. K odrazenej lopte sa dostal Ivan, ktorý však delovkou bránu prestrelil. Levičania v prvom polčase predvádzali výbornú kombináciu, začo ich prítomní diváci často odmieňali potleskom. Druhý polčas sa zo strany Levíc začal opatrnejšie, ale aj napriek tomu sa domáci dostávali do šancí. Tak tomu bolo aj 57. min., keď sa sám pred brankárom ocitol Molnár, ale jeho dlhé spracovanie brankár zachytil. V 70. min. Bobor prestrelil Stránskeho bránku. Hostia si prvú veľkú šancu vytvorili až v 75. min., keď zahrávali priamy kop, no lopta od Pauknera vedľa Ivaničovej brány. Po tomto priamom kope domáci akoby ožili. Prišla 85. min., keď sa Ján Varga ocitol sám pred Stránskym, no loptu si zle spracoval. V 87. min. mohli hostia vyrovnať, ale strelu Németha domáci brankár kryl. V závere mali domáci ešte niekoľko príležitostí na zvýšenie vedenia, ale ďalší gól už v zápase nepadol.
Gól: 22. Ivan. R Vlčej, ŽK: Kolmokov, 373 divákov. SLOVAN: Ivanič - Palic, P. Varga, Turčan, Feješ (90. Vida), M. Pavlík, Molnár, Bobor (80. J. Varga), Ivan (66. Bogner), Petráš, Solčianský. Tréner K. Praženica. FC: Stránsky - Kotora, Kolmokov, Petráš, Paukner, Mičic, Hnilica, Čery, Németh, Poluch (76. Lukács), Adámek (64. Grman). Tréner P. Hnilica. (IP)

N. Mesto - N. Zámky 0:3 (0:2)
Domáci svoje šance nevyužili a tak prišiel v závere polčasu trest. Po rohovom kope sa presadil vysoký Košút. Ten istý hráč pridal minútu pred polčasovým hvizdom aj druhý gól Nových Zámkov, keď ho neustrážil Hikel. Po zmene strán sa Novomešťania snažili ešte niečo so zápasom urobiť, ale tretí gól v podaní Áča ich poslal do kolien.
Góly: 37. a 44. Košút, 59. Áč. R Sedlár, ŽK: P. Šupka, Horčičák - Poništ, ČK: 83. Poništ (po 2. ŽK), 100 divákov. FKM: Mihálek - Zsak, Gajdoš, Áč, Ilič (87. Jurík), Poništ, Bukovič, Hlavačka, Bombicz (77. Horáček), Ešek, Košút (77. Cingel). Tréner P. Buranský. JOZEF KURTIN

Topoľčany - Petržalka 1:1 (1:1)
Domácim sa počas týždňa na tréningu zranil kanonier Badinský a jeho góly chýbali. Po troch prehrách v rade nezačali domáci práve najlepšie, keď úvodná štvrťhodina hry patrila hosťom. Tí si však vyloženú šancu nevypracovali. V 17. minúte zahrali domáci futbalisti roh nakrátko a z hranice šestnástky peknou strelou obstrelil brankára hostí Baláž - 1:0. Bola to vôbec prvá strela Topoľčian na bránku a tá hneď skončila aj gólom. O štyri minúty mohol vedenie zvýšiť opäť Baláž, ale zo štandardky napálil len do rúk brankára. V 23. minúte mal veľkú šancu na vyrovnanie Hečko ale na hranici malého vápna napálil len do vlastného spoluhráča. V 34. minúte predĺžil hlavou Kratochvíl na voľného Tomšíka a ten pomedzi nohy padajúceho Furku vyrovnal - 1:1. V prvom polčase ešte pohrozil L. Michalík v 45. minúte, ale lopta išla vedľa. V druhom polčase sa na rozmočenom teréne viac bojovalo ako hralo. Domáci mali územnú prevahu, ale do vyloženej šance sa nevedeli dostať. Až v 78. minúte v dobrej pozícii ale slabo hlavičkoval Šlosár. Hostia bránili všetkými hráčmi a vyrážali do brejkov. Domácim sa do postavenej obrany hostí nedarilo preniknúť a takmer stratili aj jeden bod, keď v nastavenom čase Kolony obišiel aj brankára, ale lopta mu odskočila a pokiaľ stihol zakončiť, tak Furka bol už na mieste a loptu chytil na bránkovej čiare.
Góly: 16. Baláž - 34. J. Tomšík. R Kakaščík, ŽK: Remeň, Koprda - Klenovský, Hečko, Kratochvíl, 220 divákov. MFK TOPVAR: Furka - Oršula, Ondruš, Šnirc, Královič (71. Ondrka) - Baláž, Remeň, Koprda, Šlosár - Michalík, Otočka. Tréner J. Mikloška. JARO ŠUPA

Stretnutie Piešťany - Sereď sa nehralo pre nespôsobilý terén, náhradný termín by mal byť v stredu 7. novembra o 13.30 h.

Ostatné výsledky 13. kola: Trnava jun. - Moravany 1:0 (0:0), 73. M. Mečiar. Dun. Lužná - Nemšová 3:1 (1:0), 11. a 63. Peťovský, 83. Hlina - 68. vlastný (Tóth). Domino - Vrbové 0:2 (0:1), 45. Andrísek, 64. Sumer.

1. Dun. Lužná 13 7 4 2 17:11 25 (+7)
2. Levice 13 7 3 3 17:12 24 (+3)
3. Nové Zámky 13 7 1 5 24:16 22 (+1)
4. Slovan jun. 13 7 1 5 24:20 22 (+1)
5. Sereď 12 6 2 4 25:17 20 (-1)
6. Piešťany 12 6 1 5 15:18 19 (+4)
7. Topoľčany 13 5 3 5 22:19 18 (0)
8. Vráble 13 5 3 5 20:20 18 (-3)