Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Šaľa vezie tri body z Michaloviec

V druhej futbalovej lige vonku zabral aj DAC. Šamorín v Ružinej nehral pre nespôsobilý terén.

Michalovce - Šaľa 1:2 (1:1)
Za hustého dažďa pod Vihorlatom predviedli aktéri dobrý futbal hodný celkov z čela tabuľky.
Už v 5. min. musel pred Čurgalim ratovať brankár Jenčo. Následne mohol otvoriť skóre Gamkrelidze, ale po centri netrafil ideálne loptu a bránu minul. V 16. min. hlavičkoval Rehák po priamom kope Charizopulosa tesne nad a hneď na druhej strane Garel vystrelil iba do Kolmokova. V 19. min. prišiel prvý gólový moment duelu, Gamkrelidze uličkou poslal do šance Danka, na ktorého tvrdú strelu si gólman Dusla síce siahol, ale napriek tomu skončila v sieti - 1:0. Hostia podnikali nebezpečné protiútoky a po jednom z nich mohol vyrovnať rýchlonohý Čurgali, ale Jenča neprekonal. Potom to skúšal z priameho kopu z 30 m kapitán Jurčo a po ňom aj ľavou nohou Sedlák, druhý michalovský gól však nepridali. V 39. min. si s Gešnábelovou strelou na dvakrát poradil Jenčo, no o niekoľko sekúnd ten istý hráč po Čurgaliho vysunutí preloboval brankára Michaloviec a vyrovnal na 1:1. V 54. min. Garelovu bombu z hranice pokutového územia s námahou vyrazil Kolmokov a o päť minút nato Szabó z rohu šestnástky prestrelil. Po hodine hry chýbali Sedlákovej strele iba centimetre. V 67. min. udreli hostia po druhýkrát, po ďalšej rýchlej kontre sa lopta dostala až ku Charizopulosovi a jeho prízemná strela skončila v sieti - 1:2. Domáci zatlačili súpera a obliehali jeho pokutové územie. V 71. min. Kovaľ vystrelil nad a o minútu nato odcentroval na hlavu voľného Sedláka, ktorý však z päťky namieril iba do šalianskeho gólmana. Nevyrovnal ani striedajúci Čarnota, ktorý na zadnej žrdi neusmernil hlavou do siete Vernonov priamy kop, a tak body putovali do Šale.

Góly: 19. S. Danko - 40. Gešnábel, 67. Charizopulos.
R Maršal, ŽK: Gamkrelidze, Perez, L. Hruška - Rehák, Mujkoš, 560 divákov.
DUSLO: D. Kolmokov - Konopásek, Mujkoš, Čirik, Ďatko - Gešnábel (46. Tomiš), Rehák, Charizopulos, Glenda - L. Szabó, Čurgali (90. Jakubjak).

Dušan Liba, tréner: „Bol to dobrý druholigový zápas. Domáci mali na začiatku prevahu a dali aj gól. Nám vyšla pekná akcia Čurgaliho s Gešnábelom. Po prestávke sme nechceli len brániť remízu, ale hrali sme otvorený futbal, odmenou bol druhý gól a po dobrom výkone sme zaslúžene zvíťazili.“

Senec - Dun. Streda 0:1 (0:1)
V prvom dejstve sa hral medzišestnástkový futbal a väčšia aktivita bola na hosťujúcich kopačkách. DAC udrel v 34. min. Fodrek z hranice šestnástky zahrával priamy kop, ktorý domáci gólman Kollár poslal priamo pred Banoviča, pre ktorého už nebol problém skórovať - 0:1. Dve minúty pred prestávkou fauloval Trajcsik v pokutovom území Fodreka. Loptu si na biely bod postavil Velický, ale domáceho brankára neprekonal. Po obrátke sa obraz hry na ihrisku zmenil. Senčania začali byť aktívnejší. V 52. min. Tomášek opečiatkoval spojnicu brvna a žrde. Hostia sa v druhom dejstve zatiahli do obrannej ulity a z ojedinelého protiútoku trafil Nulíček žrď. Seneckí futbalisti dobýjali Poláčkovu svätyňu, ale diváci už gól nevideli.
Gól: 34. Banovič.
R Jaška, ŽK: Mikulič, Trajcsik, Peňaška - Banovič, Poláček, Obžera, Fodrek, 805 divákov.
DAC: Poláček - Banovič, Marcin (69. Pecirep, 90. Lenárth), Had, Hošek, Obžera (70. Huber), Velický, Boya Ntsogo, Hozda, Fodrek, Nulíček.
Mikuláš Radványi, tréner: „Odohrali sme výborný prvý polčas, v ktorom sme mali viac z hry, dali sme gól a zahodili jedenástku. V druhom polčase nás domáci dostali pod tlak, ale naše víťazstvo je zaslúžené.“

Ostatné výsledky 15. kola
Dolný Kubín - Podbrezová 2:2 (1:2), 34. a 51. R. Ujčík - 5. Harvilko, 16. Tubonemi. R. Sobota - Bardejov 4:2 (1:1), 26. a 77. Sihelský, 52. a 60. J. Čertík - 20. Kuhajdík, 66. De Azevedo. Dubnica - L. Mikuláš 3:0 (1:0), 38. Šmahajčík, 68. J. Vaško, 82. A. Urban. Ružiná - Šamorín - zápas odložili pre nespôsobilý terén.

1. Dun. Streda 15 8 4 3 15:10 28 (+7)
2. Šaľa 15 8 3 4 23:12 27 (+6)
3. Podbrezová 15 7 6 2 19:10 27 (+6)
4. SFM Senec 15 7 3 5 18:10 24 (0)
5. Michalovce 15 7 1 7 20:24 22 (-2)
6. Bardejov 15 6 3 6 22:21 21 (0)
7. Dubnica 15 5 4 6 17:16 19 (-5)
8. Dol. Kubín 15 4 7 4 19:21 19 (-5)