Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

V derby radosť Komárna

V basketbalovej extralige sa hral krajský šláger medzi Komárnom a Nitrou. Domáci viedli už o 21 bodov, napokon Edymax ešte urobil zo zápasu drámu, ale tešil sa Rieker (95:91).

V modrom najlepší strelec zápasu J.R. Cadot.(Zdroj: Milan Drozd)

MBK Rieker Komárno - Edymax SPU Nitra 95:91 (26:20, 26:18, 19:22, 24:31)
Skóre otváral Tomek, ale to bolo jediné vedenie Nitry v zápase. Po trojbodovej akcii Lowea viedol Rieker 10:4 a 6-8-bodový náskok si udržiaval po väčšinu prvej štvrtiny. Jej skóre uzavrel trojkou Cadot (26:20). V druhej perióde prišli najlepšie domáce minúty. Komárnu vychádzalo takmer všetko, hosťom skoro nič. V polovici štvrtiny Lowe upravoval až na 44:23, rozdiel 21 bodov bol najvyšší v zápase. Nitre sa podarilo hlavne vďaka Cadotovi a Tomekovi predsa len skresať manko na polčasových 52:38. Snaha hostí o zvrat začala prinášať úžitok až od 25. minúty. Za stavu 60:43 prišla šnúra Nitry 13:2, keď Kovačevič trojbodovu akciou dával na 62:56. Pre hostí škoda, že si nechali v poslednej sekunde periódy streliť trojku od Šošku (71:60). V 32. min. dával Šoška na 75:60, napriek tomu hostia nezložili zbrane a postarali sa ešte drámu. V 37. min. to už bolo iba o tri body - 84:81. Záver bol napínavý, ale domáci si napokon víťazstvo uhájili.

R Kúkelčík, Pipíška a Szibilla, TH: 22/17 - 38/25, fauly: 28 - 20, trojky: 8 - 6, 5 OCH: 40. Robinson - 40. Žvan, 750 divákov.
RIEKER: Lowe 14 (9 as.), Bilik 13 (3), Thompson 11, Dubovský 10, Kratochvíl 6 (Robinson 17, Šoška 15, Kozlík 6, Stojanov 3, Biňovský).
SPU: Cadot 26 (7 as.), Kovačevič 20 (4), Tomek 20, Geiger 11, Hašan (McClain 14, Seman, Kosa, Žvan).

Ostatné výsledky 7. kola: Handlová - Svit 82:69, Inter - Prievidza 62:75, Sp. N. Ves - Levice hrajú v pondelok, B. Bystrica mala voľno.

Urban: „Zápas sme si opäť prehrali v obrane“

Tréner basketbalistov Nitry zdôraznil, že ak hráči chcú pomýšľať na úspech v takýchto zápasoch, musia byť dôslednejší.

Ako ste videli výkon mužstva?
- Môžeme len opakovať to, čo sme hovorili po minulom prehratom zápase s Banskou Bystricou. Výpadok v obrane a príliš veľa ľahkých košov súpera rozhodli o víťazstve. Neboli sme schopní v niektorých fázach dobre reagovať. Hoci sme mali dobré úseky, na prostredie v Komárne a mužstvo súpera to bolo dnes málo. Treba byť dôslednejší. Opäť sa musíme venovať tomu, čo vyhráva zápasy, a to vieme, že je obrana.

Druhý polčas bol lepší ako prvý. Prečo?
- Povedali sme si niečo v prestávke, že treba stavať na jednoduchých veciach. Neprišli sme prehrať a chceli sme niečo s výsledkom urobiť. Sťahovali sme skóre, ale dopustili sme sa opäť drobných chýb, ktoré pomohli domácim k tomu, aby si uhájili víťazstvo.

Našlo sa predsa len nejaké pozitívum v zápase?
- Každý zápas je cenná skúsenosť. Máme päť nových cudzincov, ktorí získavajú obraz o našej lige, o hráčoch súpera a budú vedieť do budúcna lepšie reagovať na protivníkov. S ofenzívou nemáme problém, 91 bodov často vonku nedávame.

McClain dal 14 bodov. Takže je uňho vidieť pokrok?
- Hmm, body nie sú všetko. Síce dal 14 bodov, ale zasa v obrannej fáze sa mu proti Šoškovi nie príliš darilo.

Prekvapilo vás niečím Komárno?
- Nedá sa povedať. Mali sme obraz o hre Komárne v minulých zápasoch. Nakoniec sme v globále prehrali kvôli obrane a niekoľkým drobnostiam.