Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Nádeje AC Nitra opäť úspešné

Žiacka liga pokračovala štvrtým kolom v Bánovciach. Nitra opäť potvrdila, že tento rok nemá konkurenciu a zvýšila svoj náskok na čele celkovo už bezmála na 200 bodov.

Prípravkárski valibuci Hudec (v modrom) a Lednický, obaja z Nitry.

Zápasnícky oddiel Trenčína usporiadal 6. ročník Memoriálu Ladislava Mlyneka, na ktorom sa zúčastnilo 153 pretekárov z Maďarska, Čiech a Slovenska. Najmladší pretekári AC Nitra potvrdili, že pod Pribinovým hradom sa v práci s mládežníkmi mimoriadne darí. Na najvyšší stupienok vystúpili Michal Vereš, Viktor Bojda a Richard Škoda, ktorí potešili svojich trénerov a presvedčivo vyhrali svoje váhy.

Ďalšie umiestnenia - prípravka: 2. D. Pekarovič, 3. miesta: D. Kollár, M. Pintér, 4. miesta: M. Šútovský, A. Hudec, A. Belák, Š. Arpáš, 5. miesta: A. Vörös, J. Habuda, M. Lednický. Mladší žiaci: 2. S. Novák, 6. M. Pintér, 7. O. Adler, 8. S. Mikuš.

V kategórii mladších žiakov štartovala spolu s chlapcami aj Simona Zámočníková a vôbec si nepočínala zle, keď skončila na peknom 5. mieste.

V hodnotení družstiev skončila AC Nitra na peknom druhom mieste z 18 oddielov za Košicami a pred domácim Trenčínom.

* * * *

V súťaži družstiev zvíťazili nitrianski prípravkári a starší žiaci. Mladší žiaci boli v kole štvrtí a celkovo po štyroch kolách klesli na druhé miesto o 1 bod za Dunajplavbu Bratislava.

Výsledky - prípravka: 1. D. Dóczy, R. Škoda, A. Kunkela, D. Pekarovič, 2. Ľ. Strnisko, L. Arpáš, J. Habuda, A. Hudec, V. Pánsky, 3. M. Vereš, 4. D. Kollár, D. Mikuš, M. Lednický, 5. D. Regenda, 7. J. Miškolczi. Po 4. kole: 1. Nitra 274 b, 2. Trenčín 197, 3. Bánovce 115, atď.

Mladší žiaci: 2. S. Mikuš, V. Bojda, 3. T. Výberčí, S. Novák, 5. L. Grofčík, 6. M. Strnisko. Po 4. kole: 1. Bratislava 143 b, 2. Nitra 142, 3. Bánovce 138, atď.

Starší žiaci: 1. P. Kozlík, P. Mihálik, R. Leskovský, 2. L. Sýkora, T. Sirotek, 5. P. Holý. Po 4 kole: 1. Nitra 125 b, 2. Bánovce 65, 3. Prievidza 44, atď.

Celkové poradie po 4 kolách: 1. Nitra 541 b, 2. Trenčín 348, 3. Bánovce 318, 4. Dunajplavba 269, 5. Prievidza 212, 6. B. Bystrica 41.


V modrom Samuel Mikuš.

* * * *
Úvodné kolo prvej ligy v zápasení voľným štýlom absolvovali seniori. Seniorské družstvo AC Nitra zápasilo naposledy v lige v roku 2004. Súčasný káder je z veľkej časti zložený z perspektívnych kadetov, doplnených o pár seniorov, ktorí okrem Francúza už majú svoj vrchol za sebou, ale rozhodli sa podporiť svojou účasťou mladých borcov. Za Nitru bodovali 4. M. Chobot, 5. P. Francúz a 6. M. Koniar. Okrem nich súťažili I. Molnár, P. Žáčik, M. Paulíček a R. Škoda.

Tréner Ivan Molnár st. si poťažkal na nepriaznivý žreb, ale vyjadril spokojnosť s výkonmi svojich zverencov. Prvé tri priečky obsadili silné mužstvá Bratislavy, Sniny a Košíc, pred piatu Nitru sa ešte dostala s rovnakým počtom bodov Banská Bystrica. Prínosom však je možnosť konfrontácie mladých pretekárov AC s tými najlepšími v seniorských kategóriách.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Fuska s Frišom sú v Alekšinciach, Füle ide do Nevidzian

Dlhá futbalová prestávka prináša ďalšie zaujímavé transfery. Nazreli sme do piatej ligy.

Lapáš dobíjal na Počúvadle, Lehota v Bojniciach

Február je vhodným termínom na zimné sústredenia futbalových mužstiev.

Výmena zábradlia na moste sa opäť posúva

Čaká sa na vyhlásenie verejného obstarávania, bez neho sa výmena neuskutoční.

Blízke regióny

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Fajčil pred vchodom a pes pobehoval bez dozoru. Majiteľ tvrdil, že ho podviedol

O kuriózne prípady nemajú mestskí policajti núdzu. V tomto období sa zameriavajú hlavne na psičkárov.

(FOTOGALÉRIA) Nadchod postavili s atómkou. Po 30 rokoch ho idú takto zmeniť

Do obnovy zanedbaného nadchodu v Kalnej nad Hronom sa pustí obec. Elektrárne jeho stav desiatky rokov neriešili.

Koniec plechovým hangárom? Trnava chce veľké obchody už len za mestom

Do konca februára môžu Trnavčania pripomienkovať štyri zmeny územného plánu. Jedna z nich by mohla znamenať koniec výstavby veľkých hangárových obchodných centier priamo v meste.

Všetky správy

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Krajina znásilnení a útočiacich migrantov? Prečo vo Švédsku vidia krach multikulturalizmu

Švédsko priznáva problémy so začlenením utečencov, no štatistiky o kriminalite a správy o no-go zónach sú často zdeformované.

Prieskum Focusu: Smer mierne klesá, vládu by skladal ťažko

Voliči, ktorých odradila v januári kauza kapitán, si k SNS nenašli cestu späť.

Únos. Film, ktorý vznikol napriek výstrahám právnikov

Pri nakrúcaní prvého slovenského trileru bola aj mama Roberta Remiáša.

Idem sa vycikať

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

Kam vyraziť