Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Len tri jednotky a až tri chytené penalty

V. LIGA JUH: Trhová Hradská neprehrala už 8 kôl v rade. Okoč-Sokolec získal za posledných 8 kôl iba jeden bod. Kráľová n/V. a Beladice získali vonku prvé body. Prekvapenie sa zrodilo aj v Trsticiach.

Ohrady - Vlčany 4:2 (2:1). Hral sa obojstranne útočný futbal. Hostia šli do vedenia presnou strelou Zsebiho z 20 m. Záver polčas vyšiel domácim, ktorí otočili skóre. V druhom polčase Cifra zakončil center a vyrovnal na 2:2. Domáci však išli za víťazstvom. Po rohu krásne hlavičkoval Somogyi a zakrátko Harsányi svojím druhým gólom po sóle spečatil výsledok. do prázdnej brány.
Góly: 40. M. Csémy, 45. a 78. D. Harsányi, 71. Á. Somogyi - 16. E. Zsebi, 55. M. Cifra. R Sliepka, 220. OFK: Sz. Kovács - Boráros, Méhes, Lukovics, Somogyi, Végh, Egri (80. Zsákovics), Csémy (71. G. Kovács), Harsányi, Suchý, Gögh. FK: Štrba - Mošať, Halászik (71. Takács), Bombicz, Csillag, Mónosi, Félis (75. Karvai), Štrbac, Mészáros, Zsebi, Cifra.

Okoč-Sokolec - Kráľová n/V. 0:2 (0:1). Hral sa priemerný futbal s minimom šancí. Hostia boli strelecky aktívnejší a odmena prišla po sóle Hadžu. Domáci svoje dve šance v druhom dejstve nepremenili, následne čerstvý Gubov využil chybu v obrane a strelil poisťovací gól. Okoč získal za osem kôl iba jeden bod.
Góly: 28. R. Hadža, 73. M. Gubov. R J. Farkaš, 150. OKOČ: Ollé - Szigeti, Göndör (84. Kollár), Takács, Vados, Miklós, Cs. Puzsér, Molnár, F. Puzsér (70. Fekete), Vörös, Károly. FK: Csimma - Rehorčík (83. Bergendi), Lacko (90. Chrenko), Vyskoč, Homola, Špendla, Dvorský, Moťovský (70. Gubov), Práznovský, Hadža, Vrbovski.

TIBI Horná Kráľová - Veľké Úľany 0:1 (0:0). Domáci začali vlažnejšie, ale aj tak mal Levčík do prestávky dve šance. Od hostí za zmienku stála strela Guldana z 30 m. V druhom polčase to vyzeralo tak, že hostia si prišli pre bod, ale zobrali si všetky tri, keď sa tešili po štandardke. Domáci doplatili na nepremieňanie šancí, ktoré mali Straňák, Pilo a vrcholom bola jedenástka Straňáka, ktorú Lehuta vyrazil.
Gól: 77. R. Kučera. R Janček, 140. TIBI: R. Kokeš - Petrovský, Lencsés, Pilo, P. Gyárfás - R. Kotlár, L. Kokeš, Straňák, M. Gyárfás (66. Frkala) - Kollár, Levčík (33. Új). ŠK: Lehuta - Hodúr (62. Tóth), Nagy, Kučera, Strelecký - Čentéš, Guldan, Paľo, Sztraka - Csandal, Prístavok.

Šoporňa - Čeľadice 4:1 (1:0). Hral sa futbal veľmi dobrej úrovne, väčšinou v strede poľa. Po peknej akcii Špánika so Sofkom prišiel gól. Obrany boli pozorné, šance sa veľmi nerodili. Druhý polčas mal jednoznačný priebeh. Šoporňa si vytvorila viacero šancí a zaslúžene zveľadila svoje vedenie. Dva góly strieľal Rojka, na prvé tri nahrával Špánik.
Góly: 29. T. Sofka, 49. a 53. E. Rojka, 73. T. Pilo (11 m) - 70. Š. Horváth. R Cintula, 200. ŠK: Dorušinec - Korec (62. Krajča), Ondreička, Vandák, Benedikovič, Hipš, Rojka (86. Chmelo), Meleg (25. Sofka), Špánik, Pilo, Baran. SLOVAN: Leckéši - Šmitala, Poľak, Melo (62. Š. Horváth), Šulgan, R. Dobiaš, Hamada (75. M. Slovák), Ševčík, Bališ, Salvet, P. Dobiaš.

Tešedíkovo - Beladice 1:1 (0:1). Iniciatívy sa chopili domáci, šance mali R. Mikle a Gvozdenovič, ale z ojedinelého útoku trafili do čierneho hostia. Snana Peredu bola do prestávky jalová. Po obrátke si domáci vytvorili veľký tlak, ale nič im nevychádzalo. V 66. min. Bende kopal jedenástku, ale V. Gardian ju vystihol. Až v nadstavení Gvozdenovič trafil hlavou do čierneho. Beladice celý zápas statočne bránili a nešťastne prišli o výhru v úplnom závere. Aj tak však získali prvý bod na ihrisku súpera.
Góly: 90+. D. Gvozdenovič - 29. J. Laca. R Janus, 160. ČK: 24. Suchý (B). ŠK: Psota - Takács, E. Mikle, K. Varga (12. Chňapko), Raček, Füle (68. E. Varga), Bende, Kovács (40. Lipovský), Gvozdenovič, Dedič, R. Mikle. OŠK: V. Gardian - Ágh, Galbavý (83. Solárik), Líner, Kušnír, Luzár, M. Gardian, Šlavka, Komžík (90. Novácky), Laca, Suchý.

Trhová Hradská - Lehnice 1:0 (1:0). Hral sa dobrý futbal v tempe, bolo sa na čo pozerať, hoci šancí veľa nebolo. Bombicz otvoril skóre po priamom kope. V 26. min. strieľal z 25 m Šnegoň, ale Varga bol na mieste. V druhom polčase boli lepším mužstvom hostia, ale Varga chytil tri tutovky. Mužstvo venuje víťazstvo oslávencovi Attilovi Baloghovi.
Gól: 15. T. Bombicz. R Kravárik, 250. T.H.: Varga - Androvics, Domonkos, Habán (75. Takács), Vozár, Orosz, Vígh (86. Matus), Balogh, Bombicz, Boráros, Beneš. LEHNICE: Gutléber - T. Žitňák (46. Krafčík), Helesz, Csölle, Sárközi, Nagy, Rigó (83. Farkas), Čomor, Šnegoň, Flaska (75. Hacaj), Andrássy.

Orechová Potôň - Jelka 0:0. Hoci výsledok o tom nehovorí, útočilo sa na obe strany. V slušnom zápase si šance vytvorili obidve mužstvá. Tie však zostali nevyužité, z domácej strany mali najväčšie Čerňanský, Zsigrai a Nagy. Hosťom výborne zachytal brankár. R Baláž, 150. DSC: Borbély - Čerňanský (84. Lörincz), Mészáros, Lukács, Tóth, Zsigrai, Kocsis (71. Szekfü), Balogh, Filan, Halák, Nagy. FC: Maglocký - Kuyokwa, Krull, Csémy, Piši, Gajdoš, Benko, Letušek (74. Ju. Tóth), Rihák (81. Ján Tóth), Kocian, Kern.

Trstice - Zlaté Klasy 1:2 (0:2). Prvé šance mali domáci (za 5 minút tri) a gól Szaba neplatil pre ofsajd. Tešili sa hostia po nevydarenej strele Szerdu, ktorá skončila v bráne. Z. Klasy dali so šťastím aj druhý gól. V 34. min. kopal Ivicze penaltu, ale Jánoš ju chytil. Ivicze a M. Farkas trafili žrde. Druhý polčas sa hral skoro výlučne na polovici hostí. Domáci mali dostatok šancí, ale v koncovke veľkú smolu. Iba Sárkány hlavičkou korigoval na 1:2.
Góly: 88. T. Sárkány - 18. Sz. Szerda, 23. Š. Hollósi. R Valko, 250. TRSTICE: Rusznák - Bögi (59. Sárkány), Berényi, Szabó, Perina (80. Demeter) - M. Farkas (46. Faragó), Oláh, B. Farkas, Molnár - Andódi, Ivicze. FK: Jánoš - Dudík, Štrba, Nagy, Hollósi, Illés, Ruman, Szerda (65. Varga), Berner, Lovász (21. Marec), Klúcsik (82. Hurtony).

Ohradom odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 13 - T. Pilo (Šoporňa), 9 - J. Ivicze (Trstice), E. Zsebi (Vlčany), D. Gvozdenovič (Tešedíkovo), 7 - Ľ. Kollár (H. Kráľová), M. Cifra (Vlčany), 6 - T. Nagy (Or. Potôň), Zs. Rigó (Lehnice), M. Csémy (Ohrady).

ZOSTAVA KOLA: V. Gardian (Beladice) - P. Dudík (Z. Klasy), G. Špendla (Kráľová n/V.), A. Práznovský (Kráľová n/V.) - Š. Hollósi (Z. Klasy), T. Bombicz (T. Hradská), R. Špánik (Šoporňa), P. Guldan (V. Úľany), P. Kern (Jelka) - E. Rojka (Šoporňa), D. Harsányi (Ohrady).