Gabčíkovo doma puklo, Palárikovo vezie bod

MRZ: Neded získal za posledných 5 kôl jeden bod. Komárno ťahá sériu piatich kôl bez prehry. Galanta z ostatných 9 kôl vyhrala len raz.

Pov. Bystrica - Galanta 2:1 (0:1)
Úvodná desaťminútovka bola bez streleckých pokusov. Až v 12. min Valenský, ktorý celý zápas držal skvelými zákrokmi nádej Galanty na bodový zisk, chytil tutovku Šimčeka. O päť minút sa po útočnom faule dostal k lopte Mashike, domáci prestali hrať a hráč hostí popod Barteka poslal loptu do siete. V 29. min Perexta v gólovej šanci prestrelil bránu a o desať R. Škrorbák po Šimčekovej prihrávke nechal vyniknúť Valenského. Bartekovu pozornosť z ojedinelej šance skúšal v 42. min Schiffer a po tlaku Ravenu v 45. min brankár chytil gólovú strelu Hrenáka. Tlak domácich pokračoval ďalej a v 47. min Valenský vytlačil Pauerovu strelu zo šibenice. O minútu Gajdošíkovej strele chýbali centimetre, rovnako ako priamemu kopu Šimčeka v 51. min. Gajdošík v 54. min neprekonal brankára a o minútu Šimčekova gólová strela tesne minula žrď. Šimček v 57. min trafil do brankára, ale v 60. min po centri Novisedláka vyrovnal. V 77. min Šimček z priameho kopu trafil žrď a dobiehajúci Štefún dorazil loptu do siete. Domáci zaslúžené vedenie ustrážili a naďalej vedú tabuľku.
Góly: 60. Šimček, 77. Štefún - 17. Mashike. R Patrovič, ŽK: Bielčik, 102 divákov. SLOVAN: Valenský - Kučera (66. Szabo), Čeman, Hrotko, Varga, Braun, Bielčik, Kočiš, Schiffer, Mashike, Mikuš (67. Dovalovský). Tréner A. Dragúň. JOZEF ŠPROCHA ml.

SkryťVypnúť reklamu

Nová Ves n/V. - Palárikovo 2:2 (2:1)
Z prvého útoku si domáci vybojovali rohový kop a po jeho zahratí si nabehol Balocký a hlavičkou otvoril skóre stretnutia. V nasledujúcich minútach prvého polčasu mali domáci dobrý pohyb a aj keď si veľkú príležitosť nevytvorili, dokázali stále zamestnávať obranu hostí. Jedinú vážnejšiu príležitosť hostí mal v prvom polčase Kompas, ktorého strelu Druxa vyrazil. V 39. min obrana hostí faulovala v šestnástke Drahoša a pokutový kop bezpečne premenil Balocký. V 44. min si nešťastne zastavoval v šestnástke loptu Oríšek a za jeho ruku premenil pokutový kop Zlatňanský. Druhý polčas začali domáci žrďou Horeša z trestného kopu. V 53. min Uzunyanova strela skončila tesne vedľa pravej žrde. V 65. min Gajdošíkovi vykopol v poslednej chvíli loptu hosťujúci obranca. V 74. min kopali hostia trestný kop, ktorý skončil na brvne Druxovej brány. V 86. min po trestnom kope Miklu nešťastne hlavičkoval Matyáš do vlastnej brány. Z toho vzniknutá remíza je úspechom hosťujúceho mužstva.
Góly: 2. a 39. Balocký (2. z 11 m) - 44. Zlatňanský (11 m), 86. vlastný (Matyáš), ŽK: Drahoš, Gajdošík, Oríšek, Horeš - Mikla, Szabo, Kompas, rozhodoval: Jakúbek, 150 divákov. OTJ: Novota - Pánik, Žembera, Kompas, Hözl, Mikla, Víglaský, Szabo (61. Spevák), Vencel, Zlatňanský (80. Malý), Španír (55. Babicz). Tréner A. Višňovský. PAVOL PRISTAŠ

V. Ludince - Beluša 2:1 (1:1)
Domáci futbalisti vstúpili do zápasu s jednoznačným úmyslom zvíťaziť. Do 10. minúty mali aj prevahu. Prišla však 13. minúta, keď hostia z ojedinelého útoku vsietili gól Hrnčíkom. Domáci po tomto góle zatlačili Belušu a vyústilo to vyrovnávajúcim gólom v 25. minúte, keď bol Soboňa faulovaný v šestnástke. Loptu si postavil Adam Kosák, ktorý na dvakrát dorazil loptu do siete. V 27. min. domáci opäť pohrozili, keď sa Soboňa prezentoval strelou, ktorá však tesne minula bránu. Následne sa snažil presadiť Kosák po ľavej strane, ale jeho prihrávka pred bránu nenašla adresáta. V ďalšej akcii sa vyskytol Marek Horniak, ale ani jeho strela nesmerovala do brány. Po prestávke nastúpili domáci s tlakom. V 52. min. po osi Balog - Kosák - Bagala potiahli domáci akciu, ale prihrávka pred bránu opäť nenašla nikoho. Hostia pohrozili v 61. minúte, keď sa v úniku ocitol Hrnčík, ale nedal. V 65. min. Predajniansky po individuálnej akcii nastrelil len tyčku. Domáci naďalej útočili hlavne po stranách. V 81. min. ešte Petráš neskóroval, ale prišla 83. minúta, Jakab prihral Kosákovi, ten potiahol po ľavej strane a presným centrom našiel Števka, ktorý rozhodol. Následne sa zápas už len dohrával. Domáci hostí k vyrovnaniu nepustili.
Góly: 25. A. Kosák, 83. Števko - 13. Hrnčík. R Černák, ŽK Kosák - Šedík, 200 divákov. DRUŽST.: Benko - Balog, Števko, Bagala (59. Predajnianský), Zorad, A. Kosák, Nothard (57. Petráš), Mikula (63. Jakab), Horniak, Soboňa, Dulai. Tréner I. Kasana. (IP)

Skalica - Topoľníky 5:1 (2:0)
Od začiatku aktívnejší domáci si vytvárali množstvo streleckých príležitostí. V 20. min. po centri Vaška trafil Čermák z 5 m iba do brankára. V 23. min. aktívny Švrček vnikol do šestnástky, bol faulovaný Farkasom a nariadenú penaltu bezpečne premenil Šebesta - 1:0. V 26. min. Šefčíkov center predĺžil Švrček na Vaško a ten zvýšil na 2:0. V 38. min. neodpískal rozhodca faul na Kaprálika, z pokračujúcej akcie bola penalta aj pre hostí, no Hužovič ju Medgyesovi chytil. Po prestávke v 60. min. spätnú prihrávku Švrčka po rýchlom protiútoku poslal do siete Jakúbek - 3:0. V 79. min. centroval Vaško, najvyššie vyskočil Jakúbek a hlavou zvýšil na 4:0. V 88. min. pr. kop z 30 m Hužovič iba vyrazil a neobsadený Kóša znížil 4:1. To ešte nebolo všetko, v 90. min. aktívny Švrček povyzvŕtal celú obranu súpera a po jeho prihrávke bola pred Čermákom prázdna brána - 5:1. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené a pre hostí aj prijateľné.
Góly: 24. Šebesta (11 m), 26. Vaško, 60. a 79. Jakúbek, 90. čermák - 88. Kóša. R Košťál, ŽK: Mandák, Nagy, 150 divákov. DRUŽST.: Pilek - Fekete (67. Rajkovics), Medgyes, Habenicht, Lérant, Lelkes (80. Juhos), Farkas, Mandák, Kósa, Zsákovics, Nagy (64. Frühwald). Tréner J. Lépes. PETER MARTINOVSKÝ

Komárno - Neded 4:2 (2:1)
V tomto zápase sa dôstojne rozlúčil so svojou dlhoročnou kariérou hlavný rozhodca Hádek. Domáci mali raketový nástup a už po niekoľkých sekundách im získal vedenie Faragó. Komárno malo veľkú prevahu, avšak na konci prvej štvrťhodiny vyrovnal z ojedinelého protiútoku L. Kalmár. Útočník KFC Faragó bol pri streleckej chuti a v 24. min. strhol vedenie opäť na stranu fialovo-bielych. Hneď po obrátke zavŕšil svoj hetrik. Tento gól však domácich príliš uspokojil. Iniciatívu preberali postupne hostia, ktorí pätnásť minút pred koncom strelili kontaktný gól a KFC sa musel obávať o výsledok. Definitívny pokoj do jeho radov vniesol až v závere peknou strelou k žrdi Antunovič.
Góly: 1., 24. a 52. Faragó, 85. Antunovič - 16. a 75. L. Kalmár. R Hádek, ŽK: Halaji (Neded), 270 divákov. KFC: Kosťukevič - Musil, Lelkes (19. Kökényesi), Podlucký, Szórád, Mészáros, Nagy, Filipský (87. Lőrincz), Bogyai (59. Cong), Faragó, Antunovič. Tréner M. Lintner. NEDED: Hrdina - Halaji, Látečka, Hrnčár, Ambruš (46. Petrovský), Dóka (57. Onofrej), L. Kalmár, Nachtman (73. Kováč), Brath, Kukučka, Bonkovský. Tréner L. Fašiang. (RG)

Gabčíkovo - Šúrovce 1:2 (0:0)
Šúrovce pôsobili futbalovejším dojmom, no v prvom polčase sa hralo hlavne medzi šestnástkami. V 20. min. mali domáci obrovskú šancu, no netrafili prázdnu Zacharovu bránu. Hra sa následne opäť upokojila a vzruch priniesol až druhý polčas. Tam z ničoho nič udreli hostia najprv v 56. min. Po rýchlom brejku poslal Šúrovce do vedenia Herák. Ten istý hráč pridal druhý gól hostí v 69. min., kedy centrovanú loptu z ľavej strany domáca obrana otáľala pri odkope lopty z pokutového územia. Naposledy sa skóre menilo tesne pred koncom. V 89. min. sa dočkalo aj Gabčíkovo, za ktoré korigoval Bognár. S prehľadom rozhodovali Černek, Žáčiková a Vajíček.
Góly: 89. Z. Bognár - 56. a 69. Herák. R Černek, ŽK: Nagy, Willmann (obaja G), 250 divákov. TJ: Bodri - Kállai, Nagy, Takács (77. Bartal), Bočko (67. Vass), L. Kováč, Bolega, Baják, Bognár, Németh, Willmann. Tréner T. Szaban. (AJ)

J. Bohunice - Bánovce 3:1 (3:0), 9. a 36. Šimo, 22. Filan (vlastný) - 86. Kosiba (11 m).
Domaniža - Led. Rovne 3:1 (1:1), 45. Mir. Kvaššay (11 m), 65. Lagín, 71. Sádecký - 17. Prekop.

Dohrávka 10. kola: Skalica - Palárikovo 1:0 (0:0)
Domáci na umelej tráve boli od začiatku aktívnejší. V 8. min. sa na ľavej strane pekne uvoľnil Vaško, po jeho prihrávke sa na šestnástke uvoľnil Hyža, no jeho strelu brankár hostí vyrazil na roh. Skalica mala viac z hry, no do šancí sa príliš nedostávala, hra sa do prestávky odvíjala väčšinou medzi šestnástkami. O víťazstve domácich sa rozhodlo v 69. min., kedy najaktívnejší hráč domácich Peter Vaško potiahol loptu po ľavej strane, na jeho center do šestnástky najvyššie vyskočil striedajúci Jakúbek a hlavou k tyči dal jediný gól zápasu - 1:0. V 74. min. mohli domáci po rohu zvýšiť, no strelu Jakuboviča odvrátili obrancovia z brankovej čiary, keď zastúpili brankára, najlepšieho z mužstva Palárikova. Napriek víťazstvu boli domáci nespokojní z výkonom rozhodcovskej trojice.
Góly: 69. Jakúbek. R Kozolka, ŽK: Hyža, Švrček - Viglanský, Kompas, 170 divákov. OTJ: Novota - Pánik, Víglaský, Kompas, Hözl, Mikla, Mládenek (65. Babicz), Lörinc (58. Vencel), Szabó (79. Malý), Zlatňanský, Španír. Tréner A. Višňovský. (PM)

1. P. Bystrica 12 9 3 0 31:10 30 (+12)
2. Šúrovce 12 8 2 2 25:17 26 (+8)
3. Komárno 12 6 4 2 24:14 22 (+1)
4. Led. Rovne 12 6 3 3 25:11 21 (+6)
5. Skalica 12 5 5 2 18:12 20 (+2)
6. Palárikovo 12 5 5 2 16:12 20 (+5)
7. Bánovce 12 5 1 6 10:15 16 (-2)
8. Domaniža 12 5 1 6 16:25 16 (-5)