Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Detský domov v Nitre chcú vymeniť za rodinné domy

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny rokuje o zámene majetku so stavebnou firmou.

Túto budovu chcú zameniť za päť rodinných domov.(Zdroj: Dušan Tarko)

NITRA. Štát chce umiestniť deti, ktoré žijú v budove detského domova na Chrenovej, do piatich rodinných domov. Plánuje ich získať zámenou za veľkokapacitnú budovu domova na Dlhej ulici.

„Rodinné domy by sa mali nachádzať v meste Nitra, respektíve v jeho najbližšom okolí,“ povedal Peter Zeman z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré je zriaďovateľom nitrianskeho detského domova.

Ústredie informovalo, že zverejnilo ponuku na zámenu majetku na svojej webovej stránke, na úradnej mestskej tabuli a na realitnom portáli. Hoci si záujemcovia vyžiadali podklady, žiadny návrh vraj neposlali.

Mesto nemá záujem

„V súčasnosti rokujeme o zámene majetku so stavebnou firmou,“ povedal Peter Zeman. Meno firmy nekonkretizoval. Dodal, že o zámene rokovali aj s jednou nitrianskou realitnou agentúrou a mestom Nitra.

„Oslovila nás riaditeľka detského domova, ale my nemáme k dispozícii toľko objektov, ktoré by mohli slúžiť ako rodinné domy. Nemáme ani peniaze na kúpu areálu na Dlhej ulici. Ak si dobre pamätám, má hodnotu okolo troch miliónov eur,“ povedal viceprimátor Štefan Štefek.

Prepustili desať ľudí

Kmeňová budova detského domova na Chrenovej má kapacitu 85 detí, v súčasnosti ich tam žije 23. Ďalších 52 detí je umiestnených v profesionálnych rodinách.

Keďže počet detí v kmeňovej budove postupne klesá, menej je aj ľudí, ktorí sa o ne starajú. „Od apríla k dnešnému dňu došlo k zníženiu stavu personálu o 10 zamestnancov, v súčasnosti ich v domove pracuje 84,“ upresnil Zeman.

Veľkokapacitné detské domovy na celom Slovensku sa postupne menia na domovy detí rodinného typu. Pod jednou strechou nemá byť v budúcnosti viac ako desať detí. Väčšina sa dostane do rodinného prostredia.

Túto budovu chcú zameniť za päť rodinných domov.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Žiaci Kalinčiakova získali už tretí titul v rade

Športovú halu v Leviciach aj tento rok ovládli futbaloví žiaci z Kalinčiakova. Vo finále jednoznačne zdolali Kalnú nad Hronom.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Spiatočné letenky do Ameriky sa už predávajú za menej ako 150 eur

Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian už predáva letenky za menej ako sto eur.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Kam vyraziť