Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Nitrianska komunitná nadácia podporí v októbri šesť projektov

Nitrianska komunitná nadácia (NKN) podporí v októbri šesť projektov v hodnote 5393 eur.

NITRA. Od súkromného sponzora sa jej podarilo získať takmer 1600 eur na nákup kníh. V rámci projektu "Čítaj a môžeš byť, kým chceš" sa mohli žiaci na Základnej škole Fatranská zapojiť do nákupu beletrie i encyklopédií. Zároveň si mohli kúpiť vizualizér, ktorý spolu s interaktívnou tabuľou vytvára prezentácie preberaného učiva.

Viac ako 900 eur získalo na svoju podporu Materské centrum Klokanček, ktoré pôsobí v Nitre ako jediné centrum svojho druhu už 10 rokov. Jeho hlavným cieľom je vytváranie možností na trávenie voľného času detí a rodín na sídlisku Klokočina, predovšetkým ponukou rôznych tvorivých dielní, hudobných krúžkov a iných aktivít. Sumou 977 eur sme pomohli aj rodičom a deťom z Materskej školy na Párovskej ulici, kde si svojpomocne upravili terén školského dvora. Vďaka grantu ho vybavili novými pružinovými hojdačkami a preliezačkou, uviedla Petra Hadžová z NKN.

Komunitná nadácia podporila aj aktivity na podporu fyzického i psychického zdravia ťažko postihnutých detí a mládeže na Vinckovom Dvore v obci Čechynce v okrese Nitra. Cieľom projektu je umožniť telesne a mentálne postihnutým deťom a mládeži realizovať sa formou záujmovej umeleckej činnosti. Na deti čakajú podujatia ako Furmanská paráda či Šúpanie kukurice, hovorí Hadžová. Vďaka grantu NKN sa v októbri mohlo 30 detí zúčastniť vodičského kurzu na kolobežke. V rámci projektu Kolobežkoškola získali malí vodiči teoretické poznatky z dopravnej výchovy, naučili sa poskytnúť prvú pomoc i ako dodržiavať bezpečnosť pri jazde. Po úspešnom absolvovaní teoretickej i praktickej jazdy získajú vodičský preukaz na kolobežky. Tieto dopravné prostriedky sa pre deti kúpia práve z grantu NKN.

Na dopravnú výchovu bol zameraný aj projekt v materskej škole v obci Výčapy-Opatovce, kde si deti s pomocou rodičov svojpomocne vybudovali dopravné ihrisko. Udelený grant 1000 eur bol použitý na nákup stavebného materiálu. Ihrisko budú môcť využívať aj deti z okolitých obcí, dodala Hadžová.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Nitrania píšu petície proti výstavbe bytových domov v susedstve

Na jednom zo stavebných pozemkov v centre mesta stojí rodinný dom. Investor ho dá zbúrať.

Kutálek: Vydreté, ale vzácne víťazstvo

Všetky štyri góly Nitranov proti Trenčínu mali skalický podpis.

Atletické tituly aj do Nitry, Galanty a Dunajskej Stredy

V Bratislave sa v sobotu uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska v atletike mladšieho žiactva.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Kapitána Nitry si zvolia hráči, jediným otáznikom Lupčo

Kabínu futbalistov Nitry čakajú voľby, o kapitánovi rozhodnú hráči.

Blízke regióny

Tovarníky zaskočili štvrtoligistu

Až v štyroch góloch mal prsty Adrián Candrák, prvé dva strelil, na ďalšie dva nahrával.

Problémy s parkovaním trápia obyvateľov Cisárskej bašty

Problémy s parkovaním v meste pozná každý Novozámčan. Pretrvávajúci problém vládne aj na Cisárskej bašte. Prehovorili nespokojní obyvatelia.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Podmaníková najlepšou plavkyňou, po maturite má namierené do USA

Minulý piatok vyhlásili najlepších plavcov Slovenska. Medzi ženami sa z premiérového triumfu radovala topoľčianska plavecká nádej – Andrea Podmaníková.

Všetky správy

Sagan nasadil v závere skvelý šprint a dosiahol prvé víťazstvo v roku

Slovák vyhral druhú klasiku sezóny. Na Kuurne - Brusel - Kuurne uspel v šprinte päťčlenného úniku.

Film roka vyhlásili dvakrát, Oscara má Moonlight (minúta po minúte)

Muzikál La La Land vyhral šesť cien, ale na konci večera sa udial veľký trapas.

Nokii sa podarilo vstať z mŕtvych. Ukázali novú Nokiu 3310

Nové smartfóny Nokie majú čistý Android, nízku cenu a dobrý hardvér.

Michael Kocáb: Som hrdý slniečkar, s tvrdou silou nemáme šancu

Hudobník Michael Kocáb pre SME hovorí, že nie je žiadny rusofób. Aj to mohlo podľa neho prispieť k bezproblémovému odsunu sovietskych vojsk z Československa.

Kam vyraziť