Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Topoľníky doma porazili Galantu

MRZ: Gabčíkovo nestačilo na lídra. Neded si pripísal prvý bod za posledné štyri víkendy. Komárno ťahá sériu 4 kôl bez prehry. V. Ludince za 6 kôl získali len tri body.

Topoľníky - Galanta 2:1 (1:1)
Úvod patril Topoľníkom. Hneď v 2. min. sa mohol sám na brankára rútiť Kóša, ale prekľučkoval príliš do strany. V 7. min. opäť Kóša pekne spracoval v päťke loptu, prihral Feketemu, ktorého strelu vykopávala hosťujúca obrana z bránkovej čiary. V 13. min. sa k slovu dostali aj hostia. Po vyšachovaní obrany však Bielčik prízemnou strelou iba tesne minul. V 26. min. sa individuálne cez domácu obranu dostal Kočiš, nahral Mashikemu, ktorý otváral skóre. Domáci veľmi rýchlo odpovedali v 31. min., kedy padajúci Hrotko zahral rukou a penaltu premenil Medgyes. Aj v druhom polčase mali domáci miernu prevahu, ale pokusy Farkaša, Frühwalda alebo Medgyesa gól nepriniesli. V 73. min. zahrával Braun štandardku prihrávkou na Kočiša, ten poslal prízemný center do domácej šestnátky Mashikemu, ten ale prestrelil prázdnu bránu. Trest prišiel v 84. min., kedy zahrávali Topoľníky roh. Mandákova hlavička skončila na žrdi, ale dobiehajúci Kóša predsa len poslal loptu do siete. V závere ešte ten istý hráč strelil aj tretí domáci gól, ktorý ale pre ofsajd neplatil.
Góly: 31. Medgyes (11 m), 84. Kóša - 26. Mashike Sukisa. R Sárai, 150. DRUŽST.: Pilek - Rajkovics, Medgyes, Habenicht, Fekete (81. Juhos), Lelkes, Farkaš, Mandák, Kóša, Frühwald (73. Nagy), Zsákovics. Tréner J. Lépes. SLOVAN: Bittera - Čeman, Hrotko (61. Dovalovský), Varga, Braun, Bielčík, Kočiš, Schiffer, Szabó, Kučera, Mashike Sukisa. Tréner A. Dragúň. LÁSZLÓ BALOGH

Gabčíkovo - P. Bystrica 0:3 (0:3)
Hostia mali výborný vstup do zápasu. Bleskovým gólom sa dostali do vedenia, keď už v 1. min. zápasu, krátko po úvodnom hvizde skóroval hosťujúci Škrobák po peknom signále. Domáci zostali úplne zaskočení, čo dokázali hostia naplno zužitkovať. V 13. min. prišla štandardná situácia v podobe rohu, po ktorom nikým nekrytý Pauer hlavou zvyšoval už na 0:2 pre lídra. Tretí šok pre domácich prišiel následne v 16. min., keď Šimček obišiel obrancu Bočka a strelou zakrútil loptu do siete - 0:3. Po polčase sa domáci osmelili, súpera napádali, ale nepodarilo sa im vytvoriť si vyložené šance. Hostia sa usídlili na vlastnej polovici a s prehľadom dokázali ubrániť tri body. Celkovým výkonom potvrdili, že im právom platí prvé miesto v tabuľke.
Góly: 1. R. Škrobák, 13. M. Pauer, 16. T. Šimček. ŽK - A. Kállai, E. Bartal, J. Baják - E. Novisedlák, Š. Ondrička. R Gašparovič, 400. TJ: Bodri - Kállai, Nagy, Takács (74. J. Vass), Bočko (46. L. Kováč), Bolega, Willmann, Baják, Bognár, Németh, Zlacký (27. E. Bartal). Tréner T. Szaban. TIBOR LISZKAY

Neded - N. Ves n/V. 0:0
V súboji mužstiev z dna tabuľky sa hralo o 6 bodov. Hostia prekvapili otvorenou útočnou hrou. V 5. min. ohrozil bránu strelou vedľa Gablech a o minútu neskôr v dobrej príležitosti Trebatický zaváhal. Domáci odpovedali delovkou Halajiho, ale brankár Grznár bravúrne zachránil. Poradil si aj s hlavičkou Kováča v 15. minúte. Po polhodine hry zachraňoval domáci stopér Latečka v gólovej príležitosti pred Trebatickým. Domáci v závere polčasu pritlačili, dve príležitosti mal vysoký Nachtman, ale mieril vedľa. Podobne spálil najväčšiu tutovku Petrovský, keď hlavičkoval z piatich metrov vedľa ľavej žrde. Po obrátke mali hostia vyloženú šancu, keď strelu Balockého vykopával z bránkovej čiary Ambruš. Od tohto momentu mal Neded hru pod kontrolou. Domáci nevyužili strelecké príležitosti Halajim, Nachtmanom a Brathom, nakoľko brankár hostí Grznár bol mužom zápasu a vychytal pre hostí cenný bod.
R Santa, ŽK: Látečka - Gajdošík, Gablech, 300 divákov. FC: Hrdina - Halaji, Látečka, Onofrej (70. Kukučka), Ambruš, Opálek (60. Maršala), Benkovský, Nachtman, Brath, Kováč (56. Dóka), Petrovský. Tréner L. Fašiang. JOZEF SKLENÁR

Palárikovo - Domaniža 4:2 (1:0)
V úvode hrozili hostia po štandardkách, avšak domáci postupne prevzali iniciatívu a na konci prvej štvrťhodinky sa ujali vedenia gólom Pánika. Palárikovo malo do polčasového hvizdu viac z hry, ale gól už v prvom dejstve nepadol. Po obrátke sa v 51. minúte presadil Španír a zvýšil na 2:0. Nevídaná bola pasáž medzi 57. a 59. minútou, v ktorej padli tri góly a keďže dva do domácej brány, zápas nabral na dramatickosti. Palárikovo upokojil v 72. minúte Vencel, ktorí zužitkoval dobrú prihrávku Lőrincza. Domáci si potom vypracovali ešte ďalšie príležitosti, avšak ďalší gól už nepadol.
Góly: 16. a 58. Pánik, 51. Španír, 72. Vencel - 57. a 59. Sádecký. R Štrbková, ŽK: Víglacký - Sádecký, Svitek, 170 divákov. OTJ: Novota - Pánik, Víglacký, Kompas, Hözl, Mikla, Mládenek (62. Babicz), Lörinc (74. Szabó), Vencel (80. Szpevák), Zlatňanský, Španír. Tréner A. Višňovský. (RG)

Bánovce - V. Ludince 1:0 (1:0)
V obojstranne vyrovnanom, nervóznom a tvrdom zápase mali miernu prevahu domáci. Bánovce sa ujali vedenia po peknej krídelnej akcii, kedy Kosiba poslal loptu Bodockému, ktorý do prázdnej bránky strelil jediný gól zápasu. V prvom polčase mali viac z hry domáci, poistiť vedenie Bánoviec mohol Kosiba. V druhom polčase mali viac z hry hostia, ale pozorná obrana Bánoviec ich do vážnejšej šanci nepustila. Domáci hrali na brejky, a taktiež obrana hostí už stála na pevných nohách. V druhom polčase zaujala už iba strela domáceho Kosibu. V závere sa stretnutie už iba dohrávalo, Bánovce zaslúžene vyhrali.
Gól: 20. Bodocký. R Sékely, ŽK: Vavro - Števko, Flídr, Predajňanský, 100 divákov. V. LUDINCE: Benko - Balogh, Števko, Flídr, Zorád, Kosák, Predajňanský, Jakab, Horniak, Soboňa, Petráš (66. Mikula). Tréner I. Kasana. (MK)

Beluša - Komárno 1:1 (1:0)
V kvalitnom zápase už v 7. min M. Hrnčík tečoval hlavou priamy kop a domáci viedli. Szorád z uhla mieril do Gombára a Bogyai hlavičkoval po rohu vedľa. V 29. min M. Hrnčík prihral Holeščákovi, ktorý v tutovke minul prázdnu bránu. Mazáček chytil strelu Holeščáka a bomba M. Hrnčíka tesne minula bránu. Meszároš dvakrát Gombára po rýchlych akciách neprekonal, Antunovič mieril trikrát nad a Lelkes poslal priamy kop do Gombárových rúk. Lelkes po prestávke hlavičkoval do žrde a osamotený Čelko zblízka netrafil. Hostia pritlačili, Antunovičov pokus kryl brankár, Nagy vystrelil vedľa a Filipský hlavou opečiatkoval žrď. Ďalšie šance nedali Faragó a Nagy, až v 88. min po Hederovom faule Nagy z jedenástky vyrovnal.
Góly: 7. M. Hrnčík - 88. Nagy (11 m). R Otrubčák, ŽK: Pavol Vavrík, 200 divákov. KFC: Mazáček - Musil, Podlucký, Wilson, Kökényesi (33. Lelkes), Szorád, Nagy, Filipský, Meszáros, Bogyai (62. Faragó), Antunovič (76. Uzola). Tréner M. Lintner. MARTIN PAGÁČ

Šúrovce - J. Bohunice 3:2 (1:1), 37. (11 m) a 71. Juhász, 49. Ivanič - 43. Šimo, 57. Gašparík.
Led. Rovne - Skalica 0:0

1. P. Bystrica 11 8 3 0 29:9 27 (+12)
2. Šúrovce 11 7 2 2 23:16 23 (+5)
3. Led. Rovne 11 6 3 2 24:8 21 (+6)
4. Komárno 11 5 4 2 20:12 19 (+1)
5. Palárikovo 10 5 4 1 14:9 19 (+4)
6. Bánovce 11 5 1 5 9:12 16 (-2)
7. Skalica 10 3 5 2 16:12 14 (+2)