Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Nitru ovládlo pivo: v meste pod Zoborom bol prvý pivný pochod

Podujatie Nitrianska Corgoň 12 organizovali MY Nitrianske noviny a Mesto Nitra. Partnerom pivného pochodu bola spoločnosť Heineken Slovensko.

Milovníci piva sa stretli v sobotu na Svätoplukovom námestí v Nitre. Navliekli sa do Corgoň tričiek, dostali pivný pas a mapu pivného pochodu. Z námestia potom vyštartovali desiatky milovníkov piva do dvanástich krčmičiek, pubov, pivární a pohostinstiev.

Pivný pas

Prevádzky vybrali organizátori a roztrúsené boli po celom meste. 'Pochodujúcich' čakala viac ako príjemná úloha – v dvanástich podnikoch, ktoré sú partnermi Heinekenu, si mali objednať minimálne jedno malé pivo Corgoň. Za to dostali do pasu od každého podniku jednu pečiatku.

Kto mal v pase aspoň jednu pečiatku, dostal od organizátorov podujatia pivný pohár – sklenený diplom s názvom podujatia. Ak sa niekomu v priebehu jediného dňa podarilo dať si pivko vo všetkých dvanástich podnikoch, čakala ho bonusová cena v podobe filmových DVD-čiek, hudobných CD-čiek či kníh ďalších darčekov.

„Obehnem všetkých dvanásť krčiem, to stihnem, uvidíte,“ zastrájal sa hneď ráno mladík, ktorý bol medzi prvými registrovanými v pivnom pochode.

Bohatá tombola

Každý z takmer dvoch stoviek registrovaných účastníkov sa navyše mohol zapojiť do tomboly. Šanca vyhrať v nej bola mimoriadne vysoká, keďže v hre boli až dve desiatky vecných cien. Po pochode za pivom tak ľudí čakali milé prekvapenia.

Z tomboly si poodnášali všakovaké ceny – od náradia do záhrady či náčinia do auta cez romantickú večeru pred dve osoby alebo polročné predplatné krajských Nitrianskych novín až po lístky na zápas našej futbalovej reprezentácie.

Hľadanie top podniku

Ľudia si na Nitrianskej Corgoň 12-tke mohli nielen užiť príjemný deň s priateľmi na pivku, ale ten svoj top podnik mali možnosť podporiť hlasovaním.

To určilo za najlepšiu prevádzku Piváreň Aréna. Vďaka 'pochodujúcim' získala Aréna päť päťdesiatlitrových sudov piva od spoločnosti Heineken Slovensko a plaketu s ocenením Zlatý Pub.

Za pivom pochodovali aj ľudia z iných miest

Do Nitry kvôli pochodu prišli aj ľudia zo vzdialenejších miest. Bola medzi nimi aj partia z Prievidze. „My už presne vieme, kadiaľ budeme chodiť, máme to naplánované. Mňa sa ale nepýtajte, ja len piť budem, za trasu je tu zodpovedný niekto iný,“ zasmiala sa mladá žena z Prievidze. „Začíname 'pochodovať' niekde na Chrenovej,“ dodala.

Milovníkov piva hneď ráno privítal primátor Nitry Jozef Dvonč. „Dúfam, že z tohto pochodu sa v našom meste stane postupne tradícia a že každý ďalší rok bude účastníkov pribúdať,“ povedal primátor.

Pivný pochod organizujú rôzne mestá už niekoľko rokov. Vyzerá to tak, že tradícia pochodu po uplynulom víkende odštartovala aj v našom meste.

„Keďže v Nitre má pivo silnú tradíciou, rozhodli sme sa pre priaznivcov piva pripraviť akciu, na ktorej sa môžu partie pivárov stretnúť a vychutnať si skvelú atmosféru, a to nielen počas samotného pochodu, ale aj na následnej zábave na námestí pri dobrej hudbe,“ povedal Peter Ciglan z marketingu Nitrianskych novín.
FOTO: TOMÁŠ HOLÚBEK

Ďalšie články z rubriky Spoločnosť

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Blíži sa voľba šéfa RTVS, Rezník z TASR by bol pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch neúmerne stúpli ceny za elektrinu. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

Ako dávni migranti zmenili Európsku DNA? Prišli len muži a kone

Tretia hlavná migračná vlna zanechala stopu v Európanoch až dodnes.

Kam vyraziť