Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Zápasnícky memoriál mal 31. ročník

V sobotu usporiadal zápasnícky oddiel AC Nitra tradičný Memoriál Jozefa Svitača v zápasení vo voľnom štýle.

Podujatie sa konalo v mestskej hale za podpory NSK a mesta Nitra, na 31. ročníku privítalo 124 pretekárov z 20 oddielov z Poľska, Maďarska, Čiech a Slovenska. Začiatok podujatia sa niesol v slávnostnej atmosfére, keď predseda oddielu Pavol Zentko a podpredseda TJ AC Nitra Juraj Zámočník odovzdali cenu Mariánovi Novosadovi a Júliusovi Bruckerovi, ktorými zápasnícky oddiel ocenil ich zásluhy pri rozvoji zápasenia a dlhoročnú trénerskú prácu v prospech zápasenia v Nitre. Zároveň boli ocenení aj najlepší zápasníci oddielu za uplynulý rok - Michal Vereš (do 15 r.) a Ivan Molnár (nad 15 r.).

Potom už podujatie pokračovalo športovou časťou, v ktorej si zaknihoval domáci oddiel päť prvenstiev. Zaslúžili sa o ne v kategórii prípravka Adam Vörös (24 kg), Michal Vereš (28 kg), Viktor Bojda (40 kg), v kadetoch Martin Gatial (46 kg) a Ivan Molnár (54 kg). Miesto na stupňoch si ešte z Nitry vybojovali - za druhé miesto: D. Kollár, A. Hudec, J. Zámočník, S. Novák, S. Zámočníková, S. Mikuš, M. Koniar, P. Mihálik, M. Novák, tretie miesta obsadili: M. Šútovský, M. Lednický, D. Pekarovič, O. Adler.

Víťazi ďalších kategórií - prípravka - 33 kg: Szeiler (Šamorín), 48 kg: Balko (Kolárovo), 52 kg: Požo (Bratislava), ml. žiaci - 48 kg: Piskoř (Vítkovice), +62 kg: Smička (Brno), ml. žiačky - 52 kg: Dohnalová (Vítkovice), st. žiaci - 38 kg: Kvetko (Bratislava), 53 kg: Mesiarkin (Bánovce), 73 kg: Horváth (Kaposvár), 85 kg: Pekár (Prievidza), kadeti - 42 kg: Megály (Marcelová), 63 kg: Marcinko (Marcelová), 69 kg: Magamedov (Brno), 76 kg: Kufel (Bánovce), 85 kg: Vojtachnio (Poľsko), +85 kg: Nagy (Sziget, Maď.), kadetky 60 kg: Bindová (Košice). Cena Júliusa Strniska - seniori open 85-120 kg: R. Matejov (Bratislava).

V hodnotení družstiev sa umiestnil s prevahou na prvom mieste domáci oddiel AC Nitra, čím len potvrdil dlhodobo kvalitnú koncepčnú prácu trénerov, ktorí sa venujú mládeži v útvaroch od krúžku zápasenia cez ŠŠS (obe pri ZŠ Cabaj) až po centrum talentovanej mládeže. Tí najlepší majú možnosť pokračovať popri štúdiu na Športovom gymnáziu, kde majú vytvorené kvalitné podmienky. A je už samozrejmosťou, že k vydarenému podujatiu prispeli rodičia detí, nakoľko bez podpory týchto zanietencov by sa takéto podujatia v súčasnej dobe nedali usporiadať. Turnaj bol dôstojnou spomienkou na legendy zápasenia trénera Jozefa Svitača a medailistu z OH Júliusa Strniska.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Pohár Antona Malatinského pre Nitru

Druhý ročník halového turnaja priniesol do Trnavy množstvo skvelých bývalých ligových futbalistov a na svoje si prišli aj diváci.

Valent si zápas užíval, ako keby bol posledný

Najlepším mužom zápasu s Liptákmi bol Tibor Kutálek, pre dcéru získal med do čaju.

Zlatý bod a skazený sen

Vionisti v nedeľu večer vydreli remízu v hodine dvanástej.

Krajský súd potvrdil, že mladých ľudí zrazil opitý Ľubomír. Obaja zomreli

Muž sa najskôr priznal, potom tvrdil, že šoféroval policajt a on ho len kryl. Súd vyhodnotil zmenu výpovede ako účelovú.

Blízke regióny

Päťročné ticho okolo Družby konečne prelomili

K prijatému návrhu sa primátor neprikláňa. Podľa neho bude pre mesto do budúcnosti nákladnejší.

V meste môže vyrásť hala s ľadovou plochou. Pozrite sa, ako bude vyzerať

Radnica prejavila záujem o projekt SZĽH, vďaka ktorému má na Slovensku vyrásť množstvo menších športových hál. Okrem ľadovej plochy by nová hala poskytla priestor aj pre ostatné športy.

Bratia v noci lúpežne prepadli a zbili muža v jeho dome

Trúfli si na muža, ktorý má takmer toľko rokov ako oni dvaja dohromady.

Nasadol do autobusu a odvtedy ho nikto nevidel

Pavol Smatana je vysoký asi 180 cm, zavalitej postavy.

Dávid zo Suchej sa našiel, prihlásil sa na polícii

Polícia po mladíkovi pátrala od piatku.

Všetky správy

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Väčšina ľudí mohla na nových pravidlách platieb za distribúciu elektriny ušetriť. Politici to však neboli schopní pochopiť. Regulačný úrad vrátil ceny podľa ich príkazu na minuloročné hodnoty. A preto budú domácnosti aj podniky platiť viac.

Mnohí mlčia, on nie. Služba vlasti z neho spravila lovca ľudí

Mikuláš Tóth tvrdí, že si z vojenčiny priniesol domov traumu. A rozhodol sa, že nebude mlčať. Protestuje.

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy. Amatérskemu prekladaniu titulkov sa venujú stovky ľudí. Niekedy stojí prebdená noc za námahu, inokedy divák zápasí s nezmyselnými vetami

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, slovenské Cargo v súťaži neuspelo

Štátny nákladný prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo o subdodávkach na slovenskom a českom úseku.

Pozrite si rebríček 50 najpredávanejších áut sveta

Jediným nováčikom v prvej desiatke poradia je Honda Civic.

Kam vyraziť