Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

V šlágri výhra Zvolena

Hokejisti Nitry prehrali tretí zápas v rade. Vedúci Zvolen zvíťazil v 7. kole Tipsport extraligy na domácom ľade 5:3.

HKM Zvolen - HK Nitra 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)
Na vývine zápasu sa podpísali v súboji dvoch tabuľkových lídrov najmä vylúčenia. Zvolenčanom víťazstvá v tejto sezóne zachutili, pocit prehry si nepripúšťali ani s Nitranmi a po dvoch tretinách nádejne vykročili k trojbodovému zisku. Za tesné vedenie vďačili hlavne druhej tretine, v ktorej nielenže strelili dva góly, ale prebrali aj iniciatívu. Nitrania sa už v 2. min v presilovke tešili z gólu po Jokilovej trefe a Chrenkovej nahrávke. Zvolenčania sa pri premieňaní šancí dosť natrálili, v úvodnej dvadsaťminútovke Chovan už v 2. min, Škvaridlo v 16-tej bránku netrafili a aj Ťavodov ľuft v 18. min mohol mrzieť. V 22. min v presilovke po strele Chovana od modrej dorazil puk do odkrytej bránky L. Jurík a o ďalšiu minútu neskôr, opäť pri početnej prevahe, úplne voľný Hraško bombou pod hornú žŕdku zužitkoval ideálnu nahrávku Podkonického. Domáci mohli gólovo aj odskočiť, keď v 26. min po faule Baču nepremenil trestné strieľanie Ďaloga. Tesne pred prestávkou v 37. min Chovanovu tutovku vvykryl Valent a aj táto situácia napovedala, že hostia s okienkami v obrane nešetrili. V ofenzíve vynikali viac, aj v nej však zlyhali vtedy, keď nemali, ako trebárs pri presilovke o dvoch hráčov trvajúcej 99 sekúnd. V tretej tretine sa na domácu stranu výrazne misky vá naklonili v 44. min, a do tretice im na gól dopriala presilovka. V doklepnutí odrazeného puku po strele Ťavodu pomohol Chovan a ak by o pár sekúnd neskôr premenil samostatný nájazd L. Zuzin, mohlo byť po zápase. Ako sa takéto šance premieňajú, ukázal po vysunutí od Vosátka v 46. min Stümpel, šikovne trafil medzi nohy Šimka a dráma bola na svete. Lepšie sa v nej cítili Zvolenčania, v 52. min sa Škvaridlo po odrazenom puku otočil pred bránkou na 'päťhalierniku', zavesil pod žŕdku a jasne naznačil, kto je pánom pod Pustým hradom. Hosťom už nepomohol gól Raisa v 58. min, ako inak ak v presilovke, a mali dve minúty čas na vyrovnanie, z toho 79 sekúnd pri power play. Osem sekúnd pred koncom do prázdnej bránky spečatil výsledok Podkonický.

Góly: 22. L. Jurík (Michal Chovan, Škvaridlo), 23. P. Hraško (Podkonický, Brabenec), 44. Michal Chovan (Ťavoda), 52. Škvaridlo (L. Jurík, Michal Chovan), 60. Podkonický (L. Jurík) - 2. Jokila (T. Chrenko), 46. Stümpel (Vosátko, Ordzovenský), 58. Rais (Stümpel, R. Tománek).
Rozhodoval Müllner, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 1723 divákov

HKm: Šimko - P. Hraško, Juraško, Ťavoda, Mucha, Pokovič, M. Výborný - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Martin Ďaloga - Méry, Síkela, Čanky.
HK: M. Valent - König, M. Bača, Vosátko, Ordzovenský, Rais, Trefný, Arvay - Jokila, T. Chrenko, Martin Segľa - R. Tománek, Stümpel, M. Kováčik - Podstavek, Hamrák, Mašlonka - Kadura, Bene, Kmeč - Pupák.

Hlasy trénerov
Peter Mikula, tréner Zvolena: "Čo nás môže zastaviť, no jedine súper. Máme v mužstve víťazné typy, z toho pramení naša efektívnosť. Nepáči sa mi naše časté vylučovanie, strácame kompaktnosť pätiek, je to zbytočné. Prvá tretina bola kŕčovitá, zle sme korčuľovali. V druhej sme otočili zápas, snažili sa hrať nátlakovo, rátali sme s tým, že donútime súpera k chybám. Hru sme začali kontrolovať, ku koncu sme sa stiahli trochu dozadu, bol to hokej zaujímavý, dramatický, podali sme dobrú robotu."

Antonín Stavjaňa, kouč Nitry: "V bránke nastúpila nová tvár Michal Valent a nesklamal. Taktiku sme odvíjali zo zabezpečenej obrany oveľa viac ako predtým. Rýchlo sme sa dostali do vedenia a snažili sa ho čo najdlhšie udržať. Bohužiaľ, nejaké pozičné šachy sme hrať nemohli, domáci nám strelili góly v presilovkách z dorážok, my sme sa snažili vypracovať čisté šance na gól."

Ostatné piatkové výsledky 7. kola: Poprad - B. Bystrica 8:0, Skalica - Žilina 1:2, Piešťany - Trenčín 1:3.

1. Zvolen 8 7 1 0 0 35:22 23
2. Nitra 8 4 1 1 2 40:29 15
3. Martin 8 4 1 1 2 20:20 15
4. Košice 8 4 1 0 3 31:24 14
5. Piešťany 8 4 0 1 3 28:24 13
6. Skalica 8 4 0 0 4 26:31 12
7. Poprad 8 3 1 0 4 31:23 11
8. B. Bystrica 8 3 1 0 4 20:23 11