Neded opäť doma nebodoval

MRZ: Palárikovo doma zachraňovalo bod proti Galante. Topoľníky odišli z Považia s vysokou prehrou. Gabčíkovo si pripísalo tretie víťazstvo v sezóne.

Led. Rovne - Topoľníky 7:0 (3:0)
Domáci odohrali pekný zápas, v ktorom potešili akciami futbalového fanúšika. V 3. min utešenou strelou otvoril skóre Detko. V 12. min nevídanou bombou z 25 metrov zvýšil Riečičiar a v 21. min Prekopovu strelu najlepší hráč hostí brankár Pilek chytil. Po dobýjaní brány v 20. min Loduha nedotlačil loptu do siete. Po akcii na jeden dotyk v 31. min Detko prestrelil, ale v 35. min si to vynahradil a po Kadlecovom centri loptu zasunul do prázdnej brány. Tomana ukážkovou strelou v 50. min zo šestnástky dal štvrtý gól. Po akcii Hrnčiarika s Detkom v 60. min zvyšoval prekop na 5:0 a ten istý hráč o štyri minúty po Liptákovej prihrávke dal šiesty gól. Detko trafil v 70. min žrď a vzápätí Riečičiar napálil loptu do brvna. Vysokú výhru potvrdil v 90. min Detko z jedenástky. Diváci po zápase odmenili sklárov veľkým potleskom.
Góly: 3., 35. a 90. (11 m) Detko, 60. a 64. Prekop, 12. Riečičiar, 50. Tomana. R Sárai, ŽK: Prekop, Medgyes, Fekete, Rajkovics, Lérant, 120 divákov. TOPOĽNÍKY: Pilek - Rajkovics (46. Juhász), Medgyes, Habenicht, Lérant, Lelkes, Farkaš, Mandák, Kóša (81. Papáček), Frühwald, Zsákovics. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Palárikovo - Galanta 1:1 (0:0)
Prvú šancu mali hostia, ale brankár Novota zachránil. Potom prevzali iniciatívu domáci, za ktorých mohol skórovať najmä Lörinc, no všetky svoje šance premárnil. Hostia sa zameriavali na obranu, z ktorej vyrážali do rýchlych brejkov. Krátko po obrátke pri jednom z nich faulovala domáca obrana v pokutovom území útočníka Galanty a Braun získal z penalty hosťom vedenie. Po góle vyvinuli domáci tlak a aj oni sa dočkali penalty, ktorú však smoliar zápasu Lörinc nepremenil. Keď už sa zdalo, že si hostia odvezú všetky body, minútu pred koncom po rohovom kope vyrovnal Mikla.
Góly: 89. Mikla - 58. Braun (11 m). R Sánta, ŽK: Hözl, Mikla, Szpevák - Lošonský, Braun, BIelčík, Kučera, 230 divákov. OTJ: Novota - Pánik (74. Szpevák), Víglaský, Kompas, Hözl (67. Španír), Mikla, Jelšic, Lörinc, Vencel, Zlatňanský, Malý (53. Babicz) Tréner A. Višňovský. SLOVAN: Pitera - Lošonský, Čeman, Braun, Varga, Bielčík, Kočiš (88. Pék), Fischer, Szabó, Mikuš (46. Hrotko), Kučera. Tréner A. Dragúň. (RG)

Neded - Skalica 1:2 (0:2)
Hodové stretnutie začali domáci náporom a už v 5. min. trestný kop Látečku iba o milimetre minul ľavú žrď Hužovičej bránky. Hostia hrali dobre v strede poľa, domácich do šancí nepustili, ale v 18. min. ich podržal hlavný arbiter. Za podrazenie Onofreja vo vnútri pokutového územia nariadil bez potrestania iba trestný kop, čo bolo hrubé ovplyvnenie priebehu stretnutia. Domáci napriek tomu mali šancu v 32. min. Víghom, ktorý preloboval vybiehajúceho Hužoviča a na bránkovej čiare zachraňoval Kaprálik. Hostia išli do vedenia šťastným gólom v 39. min., keď sa dvakrát odrazená lopta dostala k Šebestovi a ten sa z 5 m nemýlil. Po obrátke Neded v snahe o vyrovnanie začal náporom, ale v útočnej efektivite ich zabrzdilo prísne vylúčenie kapitána Nachtmana po bežnom súboji s hosťujúcim hráčom Šebestom. Napriek presilovke hostí Neded vyrovnal v 57. min., keď Brath využil hrubú chybu brankára Hužoviča a do prázdnej bránky vsietil gól. Hostia, ktorí boli v prevahe dokázali túto výhodu zúžitkovať, keď po dvojnásobnej chybe domácej obrany vedúci a zároveň víťazný gól. Domáci v snahe o vyrovnanie mali v závere šance. Látečkovu delovku po rohu bravúrne vyrazil Hužovič a Víghova hlavička skončila tesne nad ľavou šibenicou. Domáci aj v ďalšom dueli doplatili na chyby rozhodcov.
Góly: 57. Brath - 39. Šebesta, 70. Vaško. R Šíma, ŽK: Kukučka, Nachtman, ČK: 48. Nachtman, 320 divákov. FC: Hrdina - Dóka, Látečka, Onofrej, Halaji, Kukučka (74. Kováč), L. Kalmár, Nachtman, Brath, Vígh, Petrovský. JOZEF SKLENÁR

Šúrovce - Komárno 2:2 (2:2)
Domáci nastúpili do hodového zápasu s vervou a Vidova strela letela tesne vedľa. V 5. minúte Ivanič preloboval hosťujúceho brankára a domáci sa ujali vedenia - 1:0. V 16. minúte mohli domáci viesť už 2:0, ale Ivanič netrafil hlavou Horváthov center podľa svojich predstáv. V 19. minúte sa zastreľoval Antunovič, ale minul bránu. V tej istej minúte však dostal aj druhú možnosť a tentokrát z voleja opečiatkoval brvno. Hostia sa dočkali vyrovnania v 20. minúte, keď vyrazenú loptu dotlačil do siete Wilson. O dve minúty neskôr domáci opäť viedli, keď sa po samostatnej akcii presadil Horváth. V 37. minúte opäť hostia vyrovnali, tentokrát sa na dvakrát presadil Musil. V druhom dejstve prevzali hráča Komárna iniciatívu, boli futbalovejší, ale vyloženú šancu si nevypracovali. V 59. minúte nemieril presne Faragó a v 61. minúte ho napodobnil z hranice šestnástky Meszároš. Remíza je spravodlivá.
Góly: 5. Ivanič, 22. Horváth - 20. Wilson, 38. Musil. R Jančok, ŽK: Filipský, Lelkeš, Meszároš, Kökényesi, 400 divákov. KFC: Mazáček - Musil, Lelkeš (46. Bogyai), Podlucký, Kökényesi, Wilson, Nagy, Filipský, Meszároš, Faragó, Antunovič. STANISLAV CIBULKA

Gabčíkovo - V. Ludince 3:2 (1:1)
Počas prvého polčasu sa hral taktický a opatrný futbal prevažne medzi šestnástkami. Obe mužstvá podnikali občasné výpady do rýchlych akcií. V 25. min. sa tešili hostia z vedenia po strele Flídra. V 27. min. však v šestnástke faulovali Kováča, ktorý premenil jedenástku - 1:1. V druhom polčase hrali domáci s väčším nasadením a v 47. min premenil Zlacký Takácsov center. V 59. min. nasledovala krásna Willmanova strela z hranice šestnástky, ktorá znamenala tretí gól. V závere zápasu v 79. min. brankár loptu nešťastne vyrazil na nohu Horniaka, ktorý znížil na 3:2. Gabčíkovo si svoje víťazstvo do konca zápasu ustrážilo.
Góly: 27. Bolega, 47. Zlacký, 59. Willman - 25. Flídr, 79. Horniak.
R Otiepka, ŽK: Zlacký - Števko, 400 divákov. TJ: Rengel - Kováč (88. Vass), Nagy, Takács (90. Keszeg), Scholz, Bolega, Willman, Baják, Bognár, Németh, Zlacký (69. Kállai). DRUŽST.: Benko - Balog, Števko, Flídr, Szórád, Kosák, Predajniansky (13. Petráš), Mikula (76. Zoller), Horniak, Pinter (64. Dulai), Jakab. TIBOR LISZKAY

Beluša - Domaniža 2:2 (2:0), 24. a 32. M. Hrnčík - 56. Sádecký, 74. Svitek.
Bánovce - Nová Ves n/V. 2:1 (1:0), 30. Mišík, 90+. Vavro - 50. Horeš.
J. Bohunice - P. Bystrica 0:3 (0:2), 32. Gajdošík, 36. Šebík, 84. Šimček.

1. P. Bystrica 9 6 3 0 23:9 21 (+9)
2. Led. Rovne 9 5 2 2 21:8 17 (+5)
3. Šúrovce 9 5 2 2 19:14 17 (+2)