Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Volejbalisti Nitry začali víťazne, ženské tímy neuspeli

V búrlivej atmosfére na pôde nováčika v Žiline sa tešili hráči SPU z vydareného vstupu do sezóny.

EXTRALIGA MUŽI

Žilina - Ekonóm SPU Nitra 1:3 (-20, 22, -24, -20). Diváci vytvorili v Žiline vynikajúcu volejbalovú atmosféru. Tá spočiatku viac sadla nitrianskym volejbalistom, ktorý prvý set rozhodli vo svoj prospech. V druhej časti ale začali hrať aj domáci. Nitrania robili nevynútené chyby a sami stavali súpera na nohy. Žilina tak vyrovnala skóre. Aj v ďalšom priebehu bolo na domácich vidieť snahu o dobrý výsledok. Avšak aj hostia sa opäť dali dokopy, tretí set tesne vyhrali a opätovne sa ujali vedenia. Posledný dejstvo mladé nitrianske mužstvo nakoniec zvládlo a v prvom extraligovom stretnutí tohto ročníka súťaže si pripísalo víťazstvo.

SPU: Porubský, Krajčík, Czápa, Kempa, Ludha, Marciš, libero Mikušovič (Galandák, Podstupka, Hláčik).
Daniel Oravec, tréner: „Som spokojný s tromi bodmi. Vedeli sme, že to pre nás bude ťažký zápas hlavne po psychickej stránke. Hralo sa vo vynikajúcej atmosfére, ktorú by sme raz chceli zažiť aj v Nitre.“

Ostatné výsledky: COP Trenčín - VKP Myjava 0:3, Stará Ľubovňa - Svidník 0:3, Prešov mal voľno.

EXTRALIGA ŽENY

UKF Nitra - Pezinok 1:3 (20, -19, -17, -19). Zaujímavé stretnutie načal dramatický prvý set. Hostky v ňom viedli už 8:4, no domáce postupne hru vyrovnali a po prvý raz sa ujali vedenia za stavu 14:13. V divácky atraktívnej koncovke potom domáce mohutne povzbudzované publikom set vyhrali a ujali sa vedenia. V druhej časti sa obe družstvá doťahovali po bode až do stavu 6:6, potom Pezinok odskočil na rozdiel 5 bodov. Pohodlný náskok si udržiaval až do stavu 9:15, kedy sa na podanie dostala domáca Frindtová a sériou šiestich bodov domáce vyrovnali. Po zbytočných chybách však Pezinok nakoniec set vyhral a vyrovnal skóre na 1:1. V ďalšom priebehu potom už Pezinok kontroloval vývoj zápasu. Domáce sa síce snažili, no hostky napokon tretí aj štvrtý set rozhodli vo svoj prospech a zvíťazili.

UKF: D. Hradecká, Richweissová, Frindtová, Petranová, Kukučková, Stümpelová, libero L. Hradecká (Rudyová, Grulišová, Hunčárová, Mikulajová)
Ľuboš Červeň, tréner: „Na prvý zápas sezóny, si myslím, že diváci videli pekný volejbal s viacerými dobrými a dramatickými výmenami. Pezinok vyhral zaslúžene. My sme síce bojovali, ale máme pred sebou ešte veľa práce. Dievčatá však môžu z telocvične odísť so zdvihnutou hlavou.“

Spišská Nová Ves - COP Nitra 3:0 (17, 20, 24). Mladé Nitrianky nastúpili do úvodného setu ustráchane, a tak to vyzeralo aj na jeho konci. Domáce volejbalistky ho s prehľadom vyhrali. V ďalších dvoch setoch ale už hosťujúce hráčky zlepšili svoj útok a Spišskej narobili omnoho viac problémov. V druhom aj treťom sete gymnazistky dokonca pred koncovkou dokonca viedli, ale ťažký servis súpera a vlastné chyby ich pripravili o lepší výsledok. Prakticky celý zápas mali hostky problémy s prihrávkou, tým pádom im viazla kombinácia, čo súper využil a s prehľadom zvíťazil.

COP: Začková, Hudecová, Kmecová, Grolmusová, Bibková, Šipková, libero Pisarčíková (Čepová, Vroclavjaková, Michalovičová).
Tomáš Varga, tréner: „Po prehranom zápase nemôže prevládať spokojnosť. Už vôbec nie vtedy, ak v niektorých momentoch dominujete. Z tohto pohľadu si myslím, že sme body stratili. Treba ale povedať, že súťažný zápas sme v tejto zostave hrali po prvý raz a aj keď to niekedy v príprave vyzeralo lepšie, stále musíme pracovať na každej hernej činnosti.“

Ostatné výsledky: Paneurópa - Kežmarok 3:0, Vivus Ba - Žiar n/Hr. 0:3.

Fotogaléria Dušana Tarka: UKF Nitra - Pezinok 1:3