Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Po prestrelke prvá prehra Nitry

Hokejisti Nitry prehrávali v Skalici už 7:1, napokon však takmer vyrovnali. Po porážke prišli o prvé miesto v tabuľke.

HK 36 Skalica - HK Nitra 8:7 (3:1, 4:1, 1:5)
Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci, keď v 3. min nastrelil Kutálek žŕdku. Prvýkrát kapituloval Žigárdy v 4. min po góle Konečného. V 7. min si hostia zahrali prvú presilovú hru, v ktorej mali vyrovnávajúci gól na hokejkách König či Vosátko. V 11. min sa domáci tešili už z druhého presného zásahu,Kutálek obišiel Žigárdyho bránku, našiel pred ňou stojaceho Spielera, ktorý Žigárdyho bez problémov prekonal. V 16. min zakončil gólovo svoju samostatnú akciu po ľavom krídle Bakoš. Ku koncu prvej tretiny sa gólovo prebudila i Nitra, po Vosátkovom nahodení putoval do bránky puk Stümpela.
Hneď v úvode druhej tretiny Spieler blafákom prekonal Žigárdyho. V polovici zápasu padli štyri rýchle góly, z toho tri do bránky hostí. V 30. min vsietil v presilovke o dvoch hráčov svoj druhý gól v zápase Bakoš. V 32. min v hre piatich na štyroch Spieler s Gabrišom vyšli v tandeme v rohu ihriska, Spieler pred bránou posunul puk Gabrišovi, ktorý bez problémov zakončoval do prázdnej bránky. V 33. min Bakoš zavŕšil svoj hetrik, čo malo za následok výmenu brankárov - Žigárdyho vystriedal Hollý. V 34. min pridali druhý gól v zápase hostia zásluhou Hamráka. Dve minúty pred koncom bol v úniku faulovaný Spieler, no nariadené trestné strieľanie nepremenil.
Tretia tretina bola podobne ako druhá poznačená početnými vylúčeniami. V 48. min presilovku využili hostia. Königovu delovku od modrej dorazil za Kotvanov chrbát Trefný. V 56. min bol v oslabení faulovaný Bartánus, ktorý premenil nariadené trestné strieľanie - 8:4. Hostia nezložili zbrane a ku koncu tretiny sa zmohli na tri rýchle góly z hokejok Stümpela, Hamráka a Beneho. Skaličania si napokon zubami-nechtami udržali jednogólový náskok.

Góly: 4. R. Konečný (Holovič, J. Jurík), 11. Stieler (Kutálek), 16. M. Bakoš (Kutálek, Barák), 23. Stieler (Gabriš, M. Bartánus), 30. M. Bakoš (M. Bartánus, Trška), 32. Gabriš (Stieler, R. Školiak), 33. M. Bakoš, 56. M. Bartánus (z tr. strieľania) - 18. Stümpel (Vosátko), 34. Hamrák (Vosátko), 48. Trefný (König, T. Chrenko), 50. Rais, 56. Stümpel (Mašlonka, Rais), 57. Hamrák (Mašlonka, Rais), 57. Bene (Kadura)
Vylúčení: 7:10 na 2 min, presilovky: 3:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Šefčík, Výleta, 1697 divákov.

HK 36: Kotvan - I. Jankovič, Vyrúbalík, L. Kozák, Trška, Barák, Gabriš, Srnec, Jaborník - T. Višňovský, A. Kudrna, Preisinger - M. Bartánus, R. Školiak, M. Bakoš - Kutálek, Stieler, M. Šátek - J. Jurík, Holovič, R. Konečný.
HK: Žigárdy (30. Hollý) - König, M. Bača, Vosátko, Ordzovenský, Rais, Trefný, F. Kuzma, Bene - Jokila, T. Chrenko, M. Segľa - R. Tománek, Stümpel, M. Kováčik - Pupák, Hamrák, Mašlonka - Kadura, Podstavek, Kmeč.

Hlasy trénerov
Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Prvé dve tretiny zápasu nám vyšli, strelili sme v nich 7 gólov. Tretia tretina bola podstatne slabšia. Dopustili sme sa množstva chýb, najmä v defenzíve, ktoré súper využil na skorigovanie výsledku."

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Výsledky 8:7 sú veľmi divoké. Snáď jedinú radosť z toho majú diváci. Pre trénerov je takýto zápas nočnou morou. My sme tento súboj stratili už v prvej tretine. Naši hráči sa nedokázali prepnúť z domáceho módu."

Ostatné výsledky 5. kola: Poprad - Piešťany 3:2 p, B. Bystrica - Košice 4:3, Martin - Žilina 2:1 sn, Zvolen - Trenčín 7:5.

1. Zvolen 6 5 1 0 0 28:18 17
2. Nitra 6 4 1 0 1 33:19 14
3. Košice 6 4 0 0 2 25:17 12
4. Skalica 6 4 0 0 2 24:26 12
5. B. Bystrica 6 3 1 0 2 19:13 11
6. Martin 6 2 1 1 2 14:18 9
7. Piešťany 5 2 0 1 2 21:18 7
8. Žilina 5 1 0 3 1 13:18 6