Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Štartujú volejbalové extraligy

V poslednú septembrovú sobotu sa rozbehnú súťaže pod vysokou sieťou. Nitra bude mať naďalej trojité zastúpenie.

Ekonóm je omladený

Príprava volejbalistov VK Ekonóm SPU Nitra začala 30. júla. Hráči pod vedením trénera Daniela Oravca pracovali výhradne v domácich podmienkach. Počas augusta boli tréningy zamerané na naberanie kondície a v tejto fáze tím spolupracoval s kondičným trénerom Michalom Tóthom. Od začiatku septembra sa mužstvo pripravovalo v hale herné činnosti. „Kladom celej prípravy je, že nám vyšlo hlavne počasie a vyhýbali sa nám zranenia a choroby,“ zhodnotil tréner Oravec. „Nedostatkom na druhej strane je skutočnosť, že sme odohrali málo priateľských zápasov, či už z dôvodu nedostatku súperov, alebo iných“ pokračoval. Káder volejbalistov prešiel od konca minulého ročníka rozsiahlymi zmenami. Odišlo sedem hráčov a nahradilo ich osem mladíkov z trenčianskeho COP alebo vlastnej mládežníckej liahne. Aj preto je tréner Oravec pri stanovovaní cieľov do nového ročníka opatrný. „Ciele v súťaži je ťažko stanoviť, nakoľko sa buduje nové družstvo, ktoré potrebuje čas a priestor na svoju realizáciu. Sú tu však šikovní hráči, ktorí sa môžu po určitom čase pomaly posúvať výkonnostne hore. Základným cieľom je postup do play-off,“ uzavrel.

SPU: Porubský, Podstupka, Czápa, Marciš, Sako, Mészároš, Krajčík, Kempa, Mikušovič, Hláčik, Ludha, Galandák, Ligač, Pázmány.
Odišli: Šompľak (študijný pobyt v Moskve), Gál (Nemecko), J. Hukel (Česko), Šomko (práca), Pavelka (Humenné), Šimko (Prievidza), Hruboška (?).
Prišli: Podstupka, Ludha, Hláčik, Zápala, Galandák (všetci COP Trenčín), Sako, Mészároš, Pázmány (juniori SPU).

S novým názvom

Vysokoškolský volejbalový tím nastúpi v nadchádzajúcej sezóne pod vedením Ľuboša Červeňa, jeho asistentmi budú Lukáš Lanča a Michal Kačur. Okrem toho bude družstvo nastupovať pod novým názvom Volley Project UKF Nitra. Príprava volejbalistiek začala 20. augusta sústredením v domácich podmienkach, kde sa trénerom hlásilo viac ako 20 hráčok. Káder sa oproti minulému roku dočkal pomerne veľkých zmien. Tím opustilo viacero volejbalistiek, ktoré ale nahradili nové tváre. Z hosťovania v COP sa vrátila Nikola Stümpelová. Klub stavil na perspektívu do budúcnosti. Do 3-4 rokov chce vybudovať družstvo schopné konkurovať tímom z prvej štvorky a uchádzať sa o miesto v Stredoeurópskej lige. Práve preto sú v kádri viaceré mladé volejbalistky. „Keďže sme s takto pozmeneným kádrom ešte do súťaže nešli, sám neviem, čo od toho očakávať. Verím, že nebudeme sklamaní, možno budeme príjemne prekvapení. Chceli by sme sa prebojovať cez prvé kolo play-off a umiestniť sa do štvrtého miesta. Je ale ťažké predpovedať, či sa to podarí,“ odpovedal Ľuboš Červeň na otázku o cieľoch do blížiaceho sa ročníka súťaže.

UKF: Búzková, Frindtová, Grulišová, D. Hradecká, L. Hradecká, Hunčárová, Ivičičová, Kissová, Kukučková, Maťašová, Mikulajová, Petranová, Rudyová, Stümpelová, Richweissová, Rešutíková.
Odišli: M. Stankovianska (Doprastav), A. Lennaerts (rodinné dôvody), J. Labaiová, V. Sabová, V. Mézesová (koniec činnosti).

Varga namiesto Spišáka

V COP Nitra si tréneri Spišák a Varga vymenili svoje pozície. Extraligový celok povedie Tomáš Varga, ktorý pôsobí aj ako asistent trénera slovenských reprezentačných junioriek. Ondrej Spišák, inak kouč reprezentácie kadetiek, bude viesť mladšie dievčatá. Družstvu COP sa príprava začala 30. júla a prvé dva týždne absolvovali hráčky kondičné tréningy, neskôr prešli na prácu s loptami. V kompletnom zložení trénuje družstvo od začiatku septembra, keď sa viaceré hráčky vrátili z juniorských ME v Turecku. Káder citeľne oslabil odchod troch opôr. Od zmien v kádri sa tak odvíjajú aj predsezónne ambície gymnazistiek v extralige. „Súťaž sa pomerne výrazne zmenila. Každý sa s každým stretne dvakrát a od nového roka sa bude hrať nadstavba. Ak sa chceme dostať do lepšej skupiny, do decembra musíme poriadne zabrať hneď od začiatku. Keď sa nám to podarí, budeme radi. Existuje však aj možnosť, že nám tento cieľ nevyjde. Potom budeme bojovať o čo najlepšiu priečku pre play-off v druhej skupine,“ povedal k ambíciám tréner COP Nitra Tomáš Varga.

COP: Začková, Grolmusová, Hudecová, Bibková, Šipková, Kmecová, Pisarčíková, Čepová, Michalovičová, Vroclavjaková, Korená, Stovičková, Gladišová, Šurková, Maštalírová, Budáčová.
Odišli: Nikmonová (Doprastav), Stüm- pelová (UKF), Lukáčová (?).

PROGRAM 1. KOLA
Muži - 29. 9. o 18.00 Žilina - SPU Nitra.
Ženy - 29. 9. o 18.00 h Spišská Nová Ves - COP Nitra, o 19.00 h UKF Nitra - Pezinok (v hale SPU).

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Pohár Antona Malatinského pre Nitru

Druhý ročník halového turnaja priniesol do Trnavy množstvo skvelých bývalých ligových futbalistov a na svoje si prišli aj diváci.

Krajský súd potvrdil, že mladých ľudí zrazil opitý Ľubomír. Obaja zomreli

Muž sa najskôr priznal, potom tvrdil, že šoféroval policajt a on ho len kryl. Súd vyhodnotil zmenu výpovede ako účelovú.

Zlatý bod a skazený sen

Vionisti v nedeľu večer vydreli remízu v hodine dvanástej.

Klokočina mala vyzerať podobne ako Chrenová I. Rozhodla politika

Smer rondokubizmus vznikol iba v Československu. V Nitre sú takými budovami škola na Cintorínskej ulici a obytné domy na Štúrovej ulici.

Blízke regióny

Päťročné ticho okolo Družby konečne prelomili

K prijatému návrhu sa primátor neprikláňa. Podľa neho bude pre mesto do budúcnosti nákladnejší.

V meste môže vyrásť hala s ľadovou plochou. Pozrite sa, ako bude vyzerať

Radnica prejavila záujem o projekt SZĽH, vďaka ktorému má na Slovensku vyrásť množstvo menších športových hál. Okrem ľadovej plochy by nová hala poskytla priestor aj pre ostatné športy.

Bratia v noci lúpežne prepadli a zbili muža v jeho dome

Trúfli si na muža, ktorý má takmer toľko rokov ako oni dvaja dohromady.

Nasadol do autobusu a odvtedy ho nikto nevidel

Pavol Smatana je vysoký asi 180 cm, zavalitej postavy.

Kamión s poruchou na T.G. Masaryka

Fotogaléria z miesta.

Všetky správy

Mnohí mlčia, on nie. Služba vlasti z neho spravila lovca ľudí

Mikuláš Tóth tvrdí, že si z vojenčiny priniesol domov traumu. A rozhodol sa, že nebude mlčať. Protestuje.

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, slovenské Cargo v súťaži neuspelo

Štátny nákladný prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo o subdodávkach na slovenskom a českom úseku.

Zamestnanci pracujúci v Googli na roboaute: odišli sme, lebo nám platili príliš veľa

Ľudia z projektu Waymo si nechali vyplatiť obrovské prémie a prešli ku konkurencii.

Desať miest s najčistejšou vodou na svete

Pozrite si tipy na miesta s najčistejším morom a priezračnou vodou, kde možno pozorovať podvodný svet do detailov.

Kam vyraziť