Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Žiaci budú maľovať ikony vierozvestcov

Práce bude hodnotiť porota zložená z odborníkov. Najlepšie diela budú použité na upomienkových predmetoch Diecézneho múzea.

Práce bude hodnotiť porota zložená z odborníkov. Najlepšie diela budú použité na upomienkových predmetoch Diecézneho múzea.

NITRA. Dom Matice slovenskej organizuje výtvarnú súťaž Sv. Cyril a Metod očami detí - spoznaj – zaži - vnímaj – tvor. Osemdesiat žiakov 6. a 7. ročníkov základných škôl a osemročných gymnázií v Nitre budú v piatok 28. septembra priamo v areáli Nitrianskeho hradu a podhradia maľovať ikony svätcov. Okrem toho budú môcť navštíviť aj Diecézne múzeum.

„Prezentácia súťažiacich bude od 8. h na Pribinovom námestí pri soche Kniežaťa Pribinu, potom sa presunú k priestorom Gotickej priehrady, kde historik deťom priblíži osobnosti sv. Cyrila a Metoda. Výtvarná pedagogička ich zase oboznámi s ikonografiou. Okolo 9. h deti začnú kresliť,“ hovorí Veronika Bilicová z DMS Nitra.

„Práce bude 22. októbra hodnotiť odborná porota v zložení akadademickí maliari Karol Felix a Igor Benca, Martin Vančo, vedúci odboru POFIS, Miroslav Ňaršík, tajomník Klubu filatelistov 52-51 Nitra a predseda Zväzu slovenských filatelistov, výtvarná pedagogička Anna Skyvová, Veronika Pleštinská z Diecézneho múzea v Nitre a Mária Miháliková, riaditeľka DMS Nitra. „
Slávnostná vernisáž prác spojená s odovzdávaním cien pre výhercov sa uskutoční v priebehu roku 2013. Najlepšie práce budú podľa Bilicovej ďalej použité počas podujatí v rámci Cyrilo-metodského roka, budú zrejme vystavené i v Diecéznom múzeu a použité na upomienkových predmetoch múzea.

Ďalšie články z rubriky Spoločnosť

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Inšpektorát sa vyjadril, kto je zodpovedný za pád stropu v obchodnom centre

Incident spôsobila uvoľnená vzduchotechnika. Nikto sa našťastie nezranil.

MFsK po základnej časti bez víťazstva

Zverenci Antona Suchana po minuloročnom treťom mieste musia bojovať o zotrvania v extralige v baráži.

Blízke regióny

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Aký je program na umelej tráve v Topoľčanoch?

Pozrite si program zápasov na najbližší víkend.

Čilejkárske dediny pôjdu cez rozhlas do celého Slovenska

Tradície, miestne zvyky a folklór z nášho regiónu priblíži Rybníčanka v sobotňajšej relácii.

Všetky správy

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Chodník na námestí sa prepadol do päťmetrovej hĺbky

Pokojná prechádzka po Námestí slobody sa pre staršiu pani mohla skončiť tragicky. Takmer sa zrútila do stovky rokov starej pivnice.

Civilizáciu Aztékov zničila európska zbraň, nevedeli proti nej bojovať

Za kolapsom rozvinutej juhoamerickej civilizácie môže byť aj pandémia paratýfusu.

Bol priekopník – utečenec. Jeho meno zmizlo z novín aj z histórie

Najlepší kanonier československej reprezentácie Václav Nedomanský má zo svetových šampionátov deväť medailí. Na úzke klziská v zámorí sa po emigrácii dostal ako tridsiatnik.

Kam vyraziť