Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

V galérii dnes štartuje cyklus besied 4-3-2-1...

V cykle besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi sa predstavia Alexandra Salmela, Mila Haugová, Maroš Hečko a Agda Bavi Pain.

Dado Nagy a spisovateľ Ján Buzzásy v rámci 4-3-2-1... v prvom polroku 2012.(Zdroj: Archív NG)

V cykle besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi sa predstavia Alexandra Salmela, Mila Haugová, Maroš Hečko a Agda Bavi Pain.

NITRA. Už siedmy ročník úspešného literárneho podujatia štartuje v týchto dňoch v Nitrianskej galérii. V cykle besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi 4-3-2-1... sa predstaví Alexandra Salmela. Beseda bude v stredu 19. septembra o 18. h.

„Nitrania sa môžu tešiť na držiteľku jednej z najprestížnejšich literárnych cien vo Fínsku, nominovali ju do finále literárnej súťaže Finlandia, čo sa ešte zatiaľ nepodarilo žiadnemu autorovi zo zahraničia,“ hovorí Lucia Vadelová z Nitrianskej galérie.

„Aj v ďalších besedách cyklu predstavíme zaujímavé osobnosti súčasnej slovenskej literárnej scény. Mila Haugová, s ktorou sa návštevníci stretnú 11. októbra, patrí medzi významné predstaviteľky ženskej poézie. Je najprekladanejšou poetkou v zahraničí a zároveň aj najplodnejšou súčasnou poetkou.“

Beseda s Marošom Hečkom, ktorému tento rok vyšiel prvý spoločný román, zbierka básní a zbierka poviedok, bude 15. novembra. Okrem scenáristickej práce píše hudbu a texty pre rôzne hudobné projekty, venuje aj iným umeleckým aktivitám.

„Cyklus 6. decembra uzavrie autor s exotickým pseudonymom slovensko-tureckými koreňmi - Agda Bavi Pain. Pôsobí pod rôznymi umeleckými menami ako spisovateľ, televízny a filmový scenárista, hudobný textár, publicista, reklamný a divadelný tvorca,“ hovorí Vadelová. „Stretnutia s autormi sa budú konať vždy o 18. h, ako predchádzajúce ročníky, tak aj tieto súčasné bude moderovať znalec a milovník literatúry Dado Nagy.

Ďalšie články z rubriky Spoločnosť

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

MFsK po základnej časti bez víťazstva

Zverenci Antona Suchana po minuloročnom treťom mieste musia bojovať o zotrvania v extralige v baráži.

Blízke regióny

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Žiaci Kalinčiakova získali už tretí titul v rade

Športovú halu v Leviciach aj tento rok ovládli futbaloví žiaci z Kalinčiakova. Vo finále jednoznačne zdolali Kalnú nad Hronom.

Aký je program na umelej tráve v Topoľčanoch?

Pozrite si program zápasov na najbližší víkend.

Čilejkárske dediny pôjdu cez rozhlas do celého Slovenska

Tradície, miestne zvyky a folklór z nášho regiónu priblíži Rybníčanka v sobotňajšej relácii.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Spiatočné letenky do Ameriky sa už predávajú za menej ako 150 eur

Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian už predáva letenky za menej ako sto eur.

Jawa stavila na retro vzhľad a čínsku techniku

Ponuku tradičnej českej značky obohatili modely Jawa 350 OHC a Jawa 660 Vintage.

Kam vyraziť