Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Nitra remizovala u majstra

V 8. kole Corgoň ligy futbalisti FC Nitra uhrali na pôde MŠK Žilina remízu 1:1.

MŠK Žilina - FC Nitra 1:1 (0:1)
Už v 3. min sa domáci dostali do šestnástky Nitry, Paur mohol vystreliť, ale zvolil prihrávku - hostia sa stačili vrátiť na svoje miesta a odvrátiť nebezpečenstvo. Paur sa opäť dostal do šance v 12. min, jeho strelu spoza šestnástky tečoval jeden z hráčov hostí, ale lopta letela tesne vedľa. O tri minúty neskôr sa mohla ujať vedenia Nitra. Po rohovom kope hlavičkoval Šimonek do hornej žrde Dúbravkovej bránky. Hostia postupne zvýšili útočnú aktivitu, úspešne napádali Žilinčanov pri ich rozohrávke a utvorili si niekoľko šancí. Žilinčania dobre zakombinovali v 32. min, Paur vybojoval loptu na svojej polovici, posunul ju Barčíkovi, ten poslal pas do šestnástky Majtánovi, ale tomu sa nepodarilo prekonať Kopeckého. Po zaváhaní domácej obrany v 38. min sa dostalo niekoľko Nitranov pred Dúbravku, ale bojujúci žilinskí zadáci aj s pomocou šťastia odvrátili gólové nebezpečenstvo. V 41. min domáci stopér Piaček rukou stiahol v šestnástke prenikajúceho Šimoneka, za čo dostal červenú kartu. Následný pokutový kop premenil strelou po zemi k ľavej žrdi Gajdoš - 0:1. Oslabení Žilinčania vystriedali cez prestávku dvoch hráčov a snažili sa urobiť niečo s nepriaznivým stavom. V 53. min sa nasťahovali do šestnástky Nitry, namiesto strely na bránku však zvolili ďalšie prihrávky, až celú akciu "prekombinovali" a prišli o loptu. V 65. min mohol Soumah zvýšiť vedenie svojho tímu, ocitol sa sám pred žilinským brankárom, ale Dúbravka zlikvidoval obidva jeho pokusy. Hneď z následného útoku sa potvrdilo známe "nedáš-dostaneš" - Pich prihral zľava Leitnerovi a ten vyrovnal ukážkovou strelou do ľavého horného rohu Kopeckého bránky. Gól dodal domácim chuť, v 75. min nebezpečne vypálil Angelovič a Žilinčania útočili aj po krajoch ihriska. Vedenia sa mohli ujať desať minút pred koncom, Pečovský posunul loptu Pichovi, ten vypálil asi z jedenástich metrov, ale Kopecký na poslednú chvíľu vytlačil strelu nad bránku.

Góly: 67. Leitner - 42. V. Gajdoš (11 m).
Rozhodoval Trutz, ŽK: Boszorád, Cléber, Struhár, Kopecký, F. Moravčík, Gajdoš (všetci Nitra), ČK: 41. Piaček (Žilina), 2081 divákov.
MŠK: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes - Pečovský - Barčík (46. S. Angelovič), Paur (86. Deza), Pich - T. Majtán (46. Leitner), M. Ceesay.
FC: Kopecký - Harbuľák, Struhár, M. Kolmokov, M. Szabó - V. Gajdoš (90.+ Igor Kotora), Šimončič - Boszorád (71. F. Moravčík), Seydouba Soumah, Cléber - Šimonek (78. Paukner).

Hlasy
Frans Adelaar, tréner Žiliny: "Nitra u nás začala veľmi agresívne, s týmto štýlom hry sme mali spočiatku problémy. Obe mužstvá si vypracovali šance už v prvom polčase, no a potom prišla tá penalta. Myslím si, že v druhom polčase to bol z našej strany úplne iný a lepší zápas. Strelili sme naozaj krásny gól. Musím vyzdvihnúť aj Martina Dúbravku, ktorý nás pri šanci Soumaha zachránil, škoda, že potom Pich nepremenil svoju šancu na víťazný gól. S jedným bodom nie som spokojný, ale musím zložiť hráčom poklonu najmä za druhý polčas, verili v dobrý výsledok."
Ladislav Jurkemik, tréner Nitry: "Prvý polčas sme mali tri šance, žrď, dobrý pohyb na ihrisku, mohli sme tam aj rozhodnúť zápas. Po jedenástke sme sa však akosi uspokojili, no v druhom polčase sme sa akosi nehýbali. Domáci brankár chytil rozhodujúcu šancu pre nás, potom Leitner krásnou strelou vyrovnal. Napriek presilovke som u majstra spokojný aj s bodom."