Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Scorpioni z Nitry súťažili v Blansku

Turnaja sa zúčastnilo 45 hráčov - od úplne nevidiacich až po slabozrakých. V každej kategórii bola udelená zlatá, strieborná aj bronzová medaila. Až päť hráčov prekročilo magickú hranicu 700 bodov.

Ocenení členovia Scorpionov Nitra.(Zdroj: (SN))

Turnaja sa zúčastnilo 45 hráčov - od úplne nevidiacich až po slabozrakých. V každej kategórii bola udelená zlatá, strieborná aj bronzová medaila. Až päť hráčov prekročilo magickú hranicu 700 bodov.

NITRA. Kolky sú jedným zo športov, ktorý umožňuje nevidiacim a slabozrakým ľuďom bezpečný a stály pohyb. Je to jedna z mála možností, ako môžu rozvíjať svoje pohybové schopnosti. “Pri turnajoch sa stretávame so “svojimi", porovnávame výkony, súťažíme, vymieňame si skúsenosti z každodenného života. Šport nám umožňuje nadväzovať sociálne kontakty, utužovať existujúce a vôbec zapájať sa do života,” povedala Jana Medveďová zo športového klubu nevidiacich a slabozrakých športovcov Scorpioni Nitra.

Koncom augusta sa Scorpioni zúčastnili medzinárodného kolkárskeho turnaja nevidiacich a slabozrakých športovcov juhomoravskom meste Blansko. Zúčastnilo sa ho 45 hráčov - od úplne nevidiacich až po slabozrakých. V každej kategórii bola udelená zlatá, strieborná aj bronzová medaila. “Tohtoročný turnaj bol naozaj skvelý, nielen počtom hráčov, ale hlavne výkonmi. Až päť hráčov prekročilo magickú hranicu 700 bodov.

Je to naozaj výborné, pretože hádzať guľou niekam do neznáma nie je veru jednoduché,” zdôrazňuje Jana Medveďová. “Naše družstvo Scorpionov z Nitry sa umiestnilo na siedmej priečke. Darilo sa nám dobre, ale stále náme čo dobiehať, konkurencia je veľká. Veríme, že o rok sa zas stretneme možno aj vo väčšom počte, zlepšíme svoje výkony a prekročiť magickú hranicu v počte bodov sa podarí viacerým hráčom. Inak sa turnaj naozaj vydaril, nadviazali sme aj nové priateľstvá, utužili tie staré.”

Štefan Ivančík (Nitra) skončil vo svojej kategórii na prvom. mieste, Jana Medveďová (Starý Tekov) bola druhá, Ľudmila Šišáková (Nitra) obsadila tretie mieste, Oľga Fusková (Nitra) bola štvrtá a Jozef Štefák (Nitra) piaty.

(ME)

Ďalšie články z rubriky Spoločnosť

Najčítanejšie správy

Nitra

Olympionik uzavrel s klubom mimosúdnu dohodu, verejne sa neospravedlní

Klub chcel od súdu, aby športovcovi nariadil ospravedlniť sa. Ďalšie pojednávanie sa malo konať vo februári.

Futbalisti Nitry podľahli Opave

V Uherskom Brode sa v sobotu stretli v prípravnom zápase dva druholigové tímy zo susedných krajín.

Mesto Nitra obmedzí výhodné parkovacie karty pre zamestnancov štátu

Radnica chce, aby sa ďalšie autá presunuli z ulíc na parkovisko. Vybudovala ho na ihrisku.

Budovu divadla nasvietia, má z nej byť dominanta Nitry

Pôvodné žiarovky sa nevyužívali. Nahradia ich LED svietidlá.

V nemocnici stavajú nadzemný tunel, spojí dva pavilóny

Prepojenie bude dlhé 61 metrov. Železná konštrukcia bude presklená.

Blízke regióny

Potraviny po desaťročiach zatvorili, domáci sa obávajú

Zatvorenie predajne okrem ekonomických dôvodov urýchlila aj ponuka na predaj budovy.

Topoľčany sú stále v hre, doma pred 2000 divákmi Skalicu zdolali

Fantastické hokejové predstavenie videli diváci v sobotu na zimnom štadióne, Topoľčany si v play-off pripísali na konto prvú výhru.

Nedal prednosť kamiónu, stálo ho to život

Nákladné vozidlo narazilo priamo do dverí vodiča.

Samuel Hain: Verím, že dnes budeme opäť úspešní

Topoľčany prvý domáci zápas zvládli na výbornú. Po výhre 5:1 si vynútili aj štvrtý zápas, druhý v poradí na domácom ľade.

Séria je vyrovnaná, štyrikrát udrel Kluka

Aj vo štvrtom zápase platilo, že vyhral domáci celok. Na zimný štadión si našlo cestu až 2100 fanúšikov, ktorí videli opäť výborný hokej. A tento zápas po prvýkrát rozhodovali až dvaja hlavní arbitri.

Všetky správy

Trpeli vojaci i rodičia. O šikane vedel aj Husák

Bitie opaskom, fackovanie, šliapanie na chrbát, ponižovanie. To nie sú scény z amerického akčného filmu, ale realita Československej ľudovej armády.

Sulík sa zastal Únie, nahnevali ho ruské noviny

Ruské médiá opisujú údajnú petíciu za vystúpenie Slovenska z EÚ. SaS sa ohradila a povedala na rovinu, že si nič podobné neželá.

BBC ukázalo ruských chuligánov. Jediným pravidlom je nezabiť

Pre niekoho budú MS futbalový sviatok, pre iných sviatok násilia, hovorí jeden z ruských chuligánov.

Drastický šport. Päť dôvodov, prečo Slovenky nezískali medailu

Veronika Velez-Zuzulová aj Petra Vlhová jazdia v posledných dvoch rokoch výborne. Čakalo sa, že minimálne jedna z nich v slalome na MS získa medailu. Prečo sa tak nestalo?

Amerika, neustupuj Rusku

Ak Washington v najbližších mesiacoch uzavrie nejakú tichú dohodu s Ruskom namiesto toho, aby sa postavil jeho agresívnej politike, tak tým urobí rovnakú krátkozrakú chybu ako európski lídri v Mníchove.

Kam vyraziť