Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

V Nitre sa chystá nové bežecké podujatie

Druhá septembrová nedeľa bude pod Zoborom patriť behu.

Trasa povedie aj cez atraktívne miesta v centre.

Športová predajňa City Sports bude v spolupráci s mestom Nitra organizovať prvý ročník podujatia s názvom Nitrianske mestské behy. „Nitra je krajské mesto, máme tu atletické oddiely, športové školy a napriek tomu tu nebolo bežecké podujatie takého typu, ako chystáme my. Našou snahou a ambíciou je zapojiť výkonnostných bežcov práve tak, ako nadšených amatérov, ale i ľudí, ktorí by radi zažili atmosféru pretekov, alebo to jednoducho len skúsili,“ hovorí k podujatiu jeden z organizátorov Michal Šatura.

Športovci tak budú mať možnosť zúčastniť sa pomerne širokého spektra pretekov. Bežať sa bude polmaratón (21 km), pripravená bude 10-kilometrová trať, trať na dve míle, ale aj krátke behy pre deti, pričom všetky trate budú atraktívne pre divákov aj pre samotných bežcov. Chýbať nebudú sprievodné akcie, rodinné behy, detská zumba alebo lukostreľba. Väčšina pripravovaného programu sa bude odohrávať v parku pred zimným štadiónom.

„Polmaratón a beh na 10 km majú určené štartovné, v cene je tričko, občerstvenie a jedlo. Ostatné podujatia sú bezplatné, resp. s dobrovoľným štartovným. Peniaze, ktoré sa takto vyzbierajú, budú venované na charitatívne účely,“ pokračuje Šatura. „Nechceme, aby to bola iba jednorazová záležitosť. Radi by sme spravili z tohto podujatia peknú tradíciu. Jednoducho, aby si na to ľudia v Nitre zvykli a stalo sa pevnou súčasťou bežeckého kalendára,“ uzatvára Michal Šatura. Bližšie informácie sú dostupné na stránke www.beh.citysports.sk.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Žiaci Kalinčiakova získali už tretí titul v rade

Športovú halu v Leviciach aj tento rok ovládli futbaloví žiaci z Kalinčiakova. Vo finále jednoznačne zdolali Kalnú nad Hronom.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Spiatočné letenky do Ameriky sa už predávajú za menej ako 150 eur

Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian už predáva letenky za menej ako sto eur.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Kam vyraziť