Z východu bez bodu

Šieste kolo Corgoň ligy zástupcom nitrianskeho regiónu neprialo. Futbalisti FC Nitra prehrali v Prešove (1:0), Zlaté Moravce nebodovali v Košiciach (2:1).

MFK Košice - FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (0:0)
Prvý polčas sa niesol v znamení jednoznačnej prevahy Košíc. Bezgólové skóre bolo pre hostí až priveľmi lichotivé. V 4. min Karaš vo vyloženej šanci neprekonal vybiehajúceho Kuciaka. V tej iste minúte išiel Škutka po chybnej rozohrávke sám na brankára ViOnu, no trafil iba žrď. V 11. min sa hostia po prvý raz dostali k zakončeniu, keď Janičovu strelu spoza šestnástky Tofiloski vytlačil na roh. V 21. min po ďalšom Novákovom centri Škutka mieril druhýkrát do žrde. Po polhodine hry si Kuciak poradil s Novákovou strelou, loptu spod brvna vytlačil na rohový kop. Po polčasovej prestávke sa obraz hry nemenil. Domáci mali aj naďalej častejšie loptu na kopačkách, ale v prvých pätnástich minútach druhého dejstva sa nedostali k zakončeniu. Po hodine hry sa však presadil v koncovke Škutka, ktorý po krásnej akcii otvoril hlavou skóre - 1:0. O dve minúty neskôr Šinglár peknou technickou strelou spoza šestnástky poistil vedenie Košíc - 2:0. Tento moment až príliš upokojil domácich, ktorí povolili v nasadení, čo začali využívať hostia. V 77. min striedajúci Bernáth využil rýchly protiútok Zlatých Moraviec a parádnou strelou znížil. Hosťom narástli krídla, v 85. min Hodek jemne tečoval center, no Tofiloski bol na mieste. V nadstavenom čase mali hráči FC ViOn dve veľké šance, ale ani jednu nepremenili.

Góly: 61. Škutka, 63. Šinglár - 77. Ľ. Bernáth.
Rozhodoval Horváth, ŽK: Šinglár - Škvarka, L. Janič, A. Candrák, Žilák, M. Pavlovič, Ľ. Bernáth, 1659 divákov.
MFK: Tofiloski - Viazanko, Ostojič, Bašista, Sekulič - Šinglár - J. Novák (73. Bukata), K. Kuzma, Karaš (57. Chupáč), U. Matič (81. Hovančík) – Škutka.
VION: M. Kuciak - P. Pavlenda, M. Pavlovič, Pavol Majerník, Chren - Obročník (68. L. Kováč) - Žilák, L. Janič (55. Orávik), Škvarka, A. Candrák (68. Ľ. Bernáth) – Hodek.

Hlasy trénerov
Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Hrali sme aktívne, v pohybe, vypracovali sme si tri či štyri šance. Chlapci ich však nevyužili a akoby na nich táto skutočnosť doľahla. Po polčasovej prestávke však strelili dva pekné góly a hoci po strate koncentrácie hostia znížili, túžba po víťazstve bola veľká. Mali sme však vyhrať oveľa výraznejšie."
Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Niet veľmi čo hodnotiť, lebo futbal sme hrali iba posledných 20 minút. Neviem si to vysvetliť, či to bolo tým, že sme cestovali v deň zápasu. Košičania hrali lepšie, aktívnejšie, kombinačne boli pred nami a zvíťazili zaslúžene. Vôbec si však nezaslúžili takú pomoc od rozhodcu. Asi nevie pískať."

1. FC Tatran Prešov - FC Nitra 1:0 (1:0)
V Prešove sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Ako prví vážnejšie pohrozili hostia v 23. min, keď Šimončičova krásna strela letela tesne vedľa pravej šibenice Divišovej bránky. Na druhej strane to skúšal dvakrát Krajník, ale jeho hlavičky nevystrašili obranu Nitranov. Prvú strelu na bránku videli diváci v 31. min: Poliačkov priamy kop bez problémov chytil gólman Nitry Chudý. O zmenu bezgólového stavu sa pokúšal v 39. min aj hosťujúci M. Kolmokov, jeho hlavičku však kryl Jakub Diviš. Diváci sa dočkali gólu v 40. min, keď si vo vnútri šestnástky Adamov strieľaný center vrazil do vlastnej siete Šimončič - 1:0. V druhom polčase mali viac z hry domáci futbalisti, no prvú príležitosť mali Nitrania. V 54. min zlikvidoval Diviš delovku od Soumaha z 25 metrov. Prešovčania sa dostali k slovu až v 77. min, keď po Petrášovom centri Marcinov pokus vyškriabal Chudý končekmi prstov. O päť minút neskôr to skúšal aj Kostadinov, ale jeho hlavička letela nad bránku Nitry. V 90. min diváci stŕpli, keď Moravčíkova delovka z vnútra šestnástky lízala ľavú žrď a v nadstavenom čase trafil Soumah bočnú sieť. Futbalisti Prešova však napokon ubránili tesné víťazstvo.

Gól: 40. Šimončič (vlastný).
Rozhodoval Matúš, ŽK: Krajník, Peter Lipták - M. Chudý, Mičic, 1574 divákov.
PREŠOV: Jakub Diviš - P. Petráš, Adámik, Krajník, Kolbas - Papaj (84. Guba), Peter Lipták, M. Poliaček (81. Boljevič), M. Marcin (86. J. Bartek) - M. Adam, B. Kostadinov.
FC: M. Chudý - M. Szabó, Struhár, M. Kolmokov, Mičic - Šimončič - Čery (74. F. Moravčík), V. Gajdoš, Cléber (46. Boszorád) - Šimonek (58. Kroupa), Seydouba Soumah.

Angel Červenkov (tréner Prešova): "Pre nás to bol veľmi ťažký zápas proti dobre organizovanému súperovi. Dali sme šťastný gól, ktorý nám priniesol tri body. Ďakujem hráčom za bojovnosť a preukázaný charakter."
Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): "Bol to zápas na jednej polovici ihriska. Prešov sa zameral na defenzívu a rýchle protiútoky. Domáci strelili lacný gól, potom však hru len zdržiavali a kúskovali. Ťažko je hrať do plných. Nebol to pekný zápas."