Galanta a Topoľníky zabrali doma naplno

MRZ: Komárno vydolovalo bod v Skalici v nadstavenom čase. Palárikovo doma iba remizovalo. Neded prekvapujúco podľahol Bánovciam rozdielom triedy.

Galanta - V. Ludince 3:0 (1:0)
Galanťania išli na hody od úvodu za víťazstvom. Vytvorili si územnú prevahu, ale do šancí sa veľmi nedostávali, chýbal im lepší pohyb a presnosť. V 24. min. však tečovaná strela Brauna skončila v hosťujúcej sieti. Do konca polčasu sa okrem náznaku šance V. Ludiniec už neudialo nič. Po prestávke sa obraz hry veľmi nezmenil. Stále diktovali tempo hry domáci. V 52. min. sa do veľkej príležitosti dostal Bielčík, ale svoj samostatný nájazd zakončil iba do brankára. O tri minúty neskôr už ale krásnu krížnu prihrávku Kučeru premenil na druhý gól Galanty Kočiš. Zakrátko udreli domáci aj do tretice, keď po centri aktívneho Kočiša z pravej strany dával na 3:0 Bielčík. Najväčšiu šancu si hostia vytvorili v 87. min., kedy musela domáca obrana strelu Kosáka vykopávať z bránkovej čiary. Galanta zaslúžene zvíťazila.
Góly: 24. Braun, 55. Kočiš, 62. Bielčík. R Santa, ŽK: Mikuš, Braun - Košák, 150 divákov. SLOVAN: Valenský - Kučera, Čeman, Eliáš, Varga, Braun, Bielčík (85. Pék), Kočiš, Schiffer, Szabó, Mikuš (71. Dovalovský). Tréner A. Dragúň. TJ: Benko - Flídr, Števko, Horniak (60. Zoller), Szórád, Kosák, Predajniansky (62. Jakab), Mikula, Gonda, Soboňa, Petráš. Tréner I. Kasana. PAVOL ŠUTÁK

SkryťVypnúť reklamu

Palárikovo - Šúrovce 0:0
Domáci začali aktívne a v prvej štvrťhodine mal dve dobré šance na skórovanie kanonier Jelšic, ale na brankára hostí Krajčoviča nevyzrel. Ten bol skutočnou oporou Šúroviec počas celého stretnutia. Zranenie Drienovského v 26. min. mierne narušilo koncepciu v hre Palárikovčanov, avšak tí sa postupne opäť dostávali do tempa. Po zmene strán domáci tlačili, ale vytúžený gól im nebolo súdené v tomto stretnutí streliť. Hostia, ktorí sa zameriavali počas celého zápasu predovšetkým na defenzívu, s prehľadom zvládli záver duelu a odniesli si zaslúžený bod.
R Otiepka, ŽK: Žembera - Jánoš, Hlavna, Štrbo, 150 divákov. OTJ: Novota - Pánik, Žembera, Kompas, Drienovský (26. Španír), Mikla, Jelšic, Mach (65. Prúčny), Vencel, Zlatňanský, Babicz.Tréner A. Višňovský. (RG)

Skalica - Komárno 1:1 (0:0)
Domáci začali aktívne. V 16. min. mal po akcii a prihrávke Šebesta šancu Vaško, ktorý stroskotal na včasne vybiehajúcom brankárovi Mazáčkovi. Veľkú šancu mali hostia v 43. min. po rýchlom protiútoku. Strelu Antunoviča domáca obrana odvrátila a dorážajúci Faragó ten netrafil prázdnu. Hneď po prestávke išli domáci do vedenia, keď v 46. min. poslal Vaško roh presne na hlavu Heseka a ten otvoril skóre zápasu - 1:0. Domáci boli pri chuti, no veľkú šancu nevyužili hostia v 46. min., keď po strele Mészárosa už prekonaného Hužoviča zastúpil Kaprálik. V 87. min. center Čermák zrazil obranca hostí rukou, no penalta sa nepískala. V 89. min. postupoval po prihrávke Čermáka sám na brankára Jakúbek, no nepochopiteľne zastavi a o loptu prišiel. Trest za to prišiel v nadstavenom čase, keď Szórád vyrovnal na konečných 1:1, čo bolo pre domácich riadne rozčarovanie.
Góly: 46. Hesek - 90.+. Szórád. R Fehér, ŽK: Včelka - Filipský, 280 divákov. KFC: Mazáček - Musil, Lelkes, Podlucký, Nagy (79. Kökényesi), Szórád, Filipský, Faragó, Mészáros (72. Gonzáles), Antunovič, Bogyai. Tréner M. Lintner. PETER MARTINOVSKÝ

Led. Rovne - Gabčíkovo 1:0 (0:0)
Po opatrnej štvrťhodine zaujala strela Takáča v 16. min, s ktorou si Hrnčiarik poradil. Bola to jediná strela hostí medzi žrde. V 17. min po prečíslení Detko hlavičkoval vedľa. V 30. min sa uvoľnil Bognár, ale vysoko prestrelil. Z protiútoku po Prekopovej prihrávke Loduha v tutovke nedočiahol loptu. V 37. min po Loduhovom centri si hostia takmer dali vlastný gól. Riečičiarov trestný kop v 40. min dobre chytajúci Rengel kryl. Po prestávke sklári pritlačili súpera, no šance Liptáka a Kresáňa ostali nevyužité. V 57. min priamy kop Lukaštíka skončil na žrdi a Kresáň poslal odrazenú loptu nad prázdnu bránu. V 65. min po faule na Zábojníka premenil jedenástku Detko. Domáci dobýjali bránu Gabčíkova, ale priamy kop Liptáka vyrazil Rengel a Riečičiar prestrelil bránu. Sklári zaslúžene získali prvú výhru v úlohe nováčika.
Gól: 65. Detko (11 m). R Bezák, ŽK: Lukaštík, Riečičiar, Rengel, Baják, Bolega, 220 divákov. TJ: Rengel - Csicsai, Nagy, Willman, Scholtz, Bolega, Ducký (69. Kováč), Baják, Bognár, Takács, Zlacký. Tréner T. Szaban. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Topoľníky - J. Bohunice 2:1 (1:0)
Úvodná časť priniesla medzišestnástkový futbal. V 17. min. mohli ísť hostia do vedenia, ale Gašparík na loptu nedosiahol. Na druhej strane v 35. min. Nagy vysunul Lelkesa, ktorého strelu v poslednej chvíli zblokoval obranca. V 43. min. prišiel prvý gól zápasu. Habenicht si v šestnástke pekne spracoval loptu a preloboval vybiehajúceho brankára. Aj v druhom polčase sa toho na ihrisku príliš nedialo až prišla 61. minúta. Centrovanú loptu posla pekným volejom do domácej brány Ekhardt. To ale Topoľníky povzbudilo, vypracovali si šance a napokon sa im podarilo pridať druhý presný zásah. Z priameho kopu z veľkého uhla asi z 20 metrov pekne trafil Peciar. V závere mohli ešte vyrovnať, no pred unikajúcim Krajčovičom zachránil Várady.
Góly: 43. Habenicht, 76. Peciar - 61. Ekhardt. R Otrubčák, ŽK: Peciar, Nagy - Horný, Strečanský, 200 divákov. DRUŽST.: Várady - Nagy, Medgyes, Habenicht, Léránt, Lelkes, Dohorák, Mandák, Kóša (86. Fruhwald), Peciar, Zsákovics (90.+ Rajkovics). Tréner J. Lépes. LÁSZLÓ BALOGH

Neded - Bánovce 0:3 (0:1)
Nováčik sa chcel revanšovať prehru zo Šúroviec. Hneď v úvode sólo L. Kalmára zneškodnil bravúrne Križma. Ako sa strieľajú góly, ukázal onedlho „rýchlik“ Bodocký, keď prestrelil Hrdinu. Domáci to potom skúšali z diaľky, ale nebezpečné delovky G. Kalmára aj Kukučku v sieti neskončili. V druhom polčase ukázal svoju techniku Brazílčan Fereira, jeho prienik zastavilo až brvno! Bánovčania hrali druhý polčas na kontry, po jednej z nich centroval Bodocký a Kosiba strelil dôležitý druhý gól. A keď v koncovke potom nepochodili domáci Konc ani Nachtman, muž zápasu Bodocký po úniku do šibenice zatĺkol tretí klinec do domácej obrany. Výška prehry je pre Neded krutá.
Góly: 8. a 79. Bodocký, 68. Kosiba. R Košťál, ŽK: Kováč, Dolka - Sedláčik, Katrena, Filín, Bodocký, Vavro. 320 divákov. FC: Hrdina - Dóka, Látečka, Onofrej, L. Kalmár, G. Kalmár (46. Bratský), Kukučka, Opálek, Kováč (78. Nachtman), Konc, Da Costa Fereira (70. Vígh). Tréner M. Hrdina. JOZEF SKLENÁR

Domaniža - Nová Ves n/V. 1:0 (1:0), 22. Sovík.
Pov. Bystrica - Beluša 3:0 (2:0), 16. Hrenák, 31. Gajdošík, 51. Novisedlák.

1. P. Bystrica 2 2 0 0 6:1 6 (+3)
2. Komárno 2 1 1 0 5:3 4 (+1)
3. Šúrovce 2 1 1 0 2:1 4 (+1)
4. Led. Rovne 2 1 1 0 2:1 4 (+1)
5. Palárikovo 2 1 1 0 1:0 4 (+1)
6. Galanta 2 1 0 1 5:4 3 (0)