Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Čeľadice naplno v Trsticiach

V. LIGA JUH: Tri body zvonku priviezli Vlčany, Lehnice a nováčik z Čeľadíc. V drese nováčika zo Šoporne zaznamenal hetrik Tomáš Pilo.

Zlaté Klasy - Beladice 4:1 (2:0). Začiatok vyšiel domácim, herne aj gólovo. Po centri Sakála sa lopta odrazila do brány od obrancu Beladíc a bolo už 2:0. Pri šanci hostí, ktorí sa snažili o útočný futbal, Ruman vykopol loptu z čiary. Druhý polčas začali Beladičania aktívnejšie a podarilo sa im streliť kontaktný gól. Lenže Zlatým Klasom pomohli striedania a v závere poistili zaslúžené víťazstvo.
Góly: 13. Š. Hollósi, 28. vlastný (Kušnír), 85. P. Sakál, 89. Z. Jánoš (11 m) - 67. J. Galbavý. R Murín, 150. FK: Jánoš - Dudík, Kovács, P. Nagy, Hollósi, Ruman, Lengyel (68. Szerda), Pőcz (75. Hurtony), Berner, Sakál, Mészáros (87. Deák). OŠK: V. Gardian - Galbavý, Homola, Luzar (33. Horváth), Kušnír, M. Gardian, Novácky, Líner, Komžík, Solárik, Suchý.

TIBI Horná Kráľová - Ohrady 3:0 (2:0). Domáci začali zhurta, po štandardke Petrovský hlavou otvoril skóre. Zakrátko bol zrazený Kollár v 16-tke a Straňák premenil penaltu. V ďalších minútach I. polčasu sa nič vážnejšieho neudialo, s výnimkou šance R. Kotlára. Druhý polčas bol živší, šance sa rodili na oboch stranách. Hostia mali možnosť na kontaktný gól, ale skóre pečatil striedajúci Frkala angličákom z 20 m.
Góly: 1. M. Petrovský, 6. Ľ. Straňák (11 m), 90. R. Frkala. R Labai, 120. TIBI: Mi. Lenický - Ma. Lenický, Pilo, Petrovský, P. Gyárfás - Bleho, Straňák (80. Frkala), L. Kokeš (70. M. Gyárfás), R. Kotlár - Kollár, Levčík (89. D. Kotlár). OHRADY: Bugár - Somogyi (30. Harsányi), Boráros, Bartal, Ábrahám, Gögh (60. Zsigrai), Lukovics, Egri, Méhes, Csémy, Suchý.

Šoporňa - Okoč-Sokolec 5:0 (3:0). Nováčik sa pustil do súpera bez rešpektu a vytvoril si prevahu. Sieť sa vlnila po pekných akciách Špánika s Pilom, ktorí mali prsty vo všetkých troch góloch. Pilo už do prestávky zaznamenal hetrik. Po obrátke už súper pôsobil odovzdaným dojmom a domáci sa naďalej bavili futbalom. Hodový zápas sa skončil hladkým víťazstvom nováčika.
Góly: 21., 36. a 44. (11 m) T. Pilo, 60. E. Meleg, 70. F. Krajča. R Vyletelka, 200. ŠK: Dorušinec - Korec, Ondreička, Vandák (75. Šmátrala), Benedikovič, Baran, Sofka, Meleg, Špánik (48. Chmelo), Pilo (65. Grivalský), Krajča. OKOČ: Ollé - Köles, Mikos, Takács, Vados, Új, Cs. Puzsér, Ledeczký, F. Puzsér, Vörös, Fekete (62. Lukovics).

Tešedíkovo - Vlčany 1:4 (0:1). Iniciatívu prevzali hostia a vytvorili si veľký tlak. V 8. min. z 22 m presne trafil Zsebi. V domácej obrane deň otvorených dverí. Keby hostia lepšie premieňali šance, mohlo byť už do prestávky 0:4... Domáci nakrátko vyrovnali hru a v 42. min. mal šancu R. Mikle. Vyrovnávajúci gól dal Peredu nádej na dobrý výsledok, avšak hostia nakoniec herne aj takticky dominovali. Vlčany roztočili kolotoč a prišli aj góly.
Góly: 53. R. Mikle - 8. a 69. E. Zsebi, 80. vlastný (Varga), 87. E. Holbík. R Janček, 250. ŠK: Psota - Füle (57. Domonkos), E. Mikle, Chňapko, Raček, Szarka, Takács, Jurás, Gvozdenovič, Kovács, R. Mikle. FK: Štrba - Mošať, Halászik, Bombicz, Šuník, Mónosi, Félis (87. Holbík), Štrbac, Cifra, Zsebi, Karvai (90. Nagy).

Trhová Hradská - Kráľová n/V. 2:1 (0:1). Domáci začali tromi šancami, no potom hra upadla do priemeru. Hostia využili hneď svoju prvú príležitosť. V druhom dejstve domáci zatlačili súpera, mali šance, ale vyrovnanie prišlo zo skrumáže. V druhom polčase mali hostia iba jednu strelu, domáci tlak nevydržali a žolík Vígh rozhodol.
Góly: 58. At. Balogh, 85. B. Vígh - 37. M. Gubov. R Bircsák, 180. T.H.: Varga - Androvics (62. Domonkos), Vozár, Gallo, Skriniar (89. Takács), Orosz, Bombicz (60. Vígh), Balogh, Novák, Boráros, Beneš. FK: Csimma - Szilágyi, Lacko (60. Moťovský), Vyskoč, Dvorský, Špendla, Práznovský, Vrbovski (75. Pál), Nagy, Hadža, Gubov (80. Šípka).

Orechová Potôň - Veľké Úľany 2:0 (1:0). Hral sa dobrý futbal, obojstranne útočný, šance sa rodili na oboch stranách. Jediný gól prvého dejstva zariadil Zsigrai hlavičkou do vinkla po akcii Bódisa. Hostia spálili aj samostatný únik. V druhom polčase mali domáci mierne navrch. Druhý gól priniesla učebnicová akcia po osi Zsigrai - Halák - Nagy. Bódis ešte trafil žrď. Nováčik sa predviedol sympaticky, snažili sa o aktívny futbal.
Góly: 39. L. Zsigrai, 68. T. Nagy. R V. Magdolen, 150. DSC: Borbély - Filan, Mészáros, Lukács, Tóth (76. Világi), Zsigrai (82. Janíček), Spót, Balogh, Bódis (80. Bednárik), Halák, Nagy. ŠK: Lehuta - Seszták, Čentéš, Tóth, Strelecký, Hodúr (43. Zs. Nagy), Paľo, Guldan, Múcska (59. Szitás), Csandal (89. Mrva), Jankovič.

Trstice - Čeľadice 1:2 (0:1). Po 10 min. sa domáci osmelili, ale pálili len z diaľky, najväčšiu šancu minul z otočky Oláh. Po polhodine prebral hru nováčik, využíval krídla. Proti Salvetovi dvakrát zachránil Rusznyák, ale tretíkrát už bol bezmocný. Druhý polčas začali domáci aktívne, ale ich tlak bol jalový. Dve šance zostali nevyužité a z protiútoku prišiel druhý gól Čeľadíc. Záver sa hral na polovici hostí, ale Trstice stihli iba znížiť. Nováčik vyhral zaslúžene.
Góly: 90. J. Ivicze - 39. F. Salvet, 54. P. Dobiaš. R Ševčík, 220. TRSTICE: Rusznyák - Perina (46. Bögi), Berényi, Szabó, Tánczos - Oláh, B. Farkas (82. Demeter), M. Farkas, Molnár - Andódi, Ivicze. SLOVAN: Leckéši - Šmitala, Šulgan (81. Ďuriš), Maga, P. Dobiaš, M. Slovák (79. Horváth), Ševčík, P. Slovák, Majerčík, Bališ (30. Hamada), Salvet.

Jelka - Lehnice 0:1 (0:0). Bojovný zápas priniesol šance na oboch stranách. Hostia v 5. min. nastrelili žrď. Domáci strelili dva góly, ale oba neplatili pre ofsajd. Po obrátke sa obraz hry nezmenil. Nakoniec to bol zápas o jednom góle. Striedajúci K. Žitňák dostal dobrú loptu do uličky, šiel sám na brankára a povedľa neho skóroval. Domáce šance ku gólu neviedli. Vyhral šťastnejší.
Gól: 83. K. Žitnák. R Mráz, 350. FC: Maglocký - Kuyokwa, Krull, Csémy, Piši, Gajdoš, Benko, Bozsík, Tóth (75. Konečný), Kocian, Baros. LEHNICE: Gutléber - Flaska (82. Marinič), T. Žitňák, Andrássy, Helesz, Csölle, Sárközi, Nagy, Tóth (69. K. Žitňák), Rigó (90. Krafčík), Čomor.

ZOSTAVA KOLA: J. Psota (Tešedíkovo) - P. Čomor (Lehnice), M. Petrovský (H. Kráľová), A. Krull (Jelka), J. Lukács (Or. Potôň) - L. Orosz (T. Hradská), A. Filan (Or. Potôň), E. Zsebi (Vlčany), T. Pilo (Šoporňa) - P. Sakál (Z. Klasy), F. Salvet (Čeľadice).

Momentky Františka Fogasa: T. Hradská - Kráľová n/V. 2:1