Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Vydarený štart všetkých regionálnych zástupcov

III. LIGA: Prvé kolo našim tímom vyšlo! Rezerva Nitry uspela na pôde bývalého druholigistu. Sereď a Vráble si doma poradili so svojimi súpermi. Podobne boli úspešné aj Levice v súboji nováčikov. Topoľčany priviezli bod z Vrbového.

Petržalka - FC Nitra juniori 1:3 (0:2)
Prvý polčas hostia odohrali vo veľmi dobrom tempe, darilo sa im kombinačne. V 13. min. mal veľkú šancu Boszorád, keď po odrazenej lopte hlavičkoval len do hráča domácich. V 18. min. po strele Polucha z 30 m dorážal Adámek, ale mieril vedľa. V 35. min. po peknej akcii Adámek trafil tyč. V 37. min. to prišlo, Poluch krásnou strelou z 30 m do vinkla otvoril skóre. V 41. min. Adámek zvýšil vedenie, keď zakončil vydarenú kombináciu po osi Kroupa - Bakule. Druhý polčas začali hostia profesorsky, hoci mali loptu stále viac na svojich kopačkách. Boszorád v 50. min. trafil tyč. V 62. min. po nedorozumení obrancov juniorky prišla prísna penalta a kontaktný gól. Potom Petržalka na pár minút ovládla hru, ale Nitrania ju zakrátko vyrovnali. V závere upravil Bakule krížnou strelou na 1:3. Hosťom gratuloval k zaslúženému víťazstvo aj bývalý reprezentačný tréner Jozef Vengloš.
Góly: 62. Hečko (11 m) - 37. Poluch, 41. Adámek, 88. Bakule. R Marhefka, ŽK: Boszorád (Nitra), 402 divákov. FC: Hipp - Kotora, Harbuľák, P. Grman, Boszorád - Zelenický, Hnilica, Poluch (65. M. Grman, 80. Ács) - Bakule, Kroupa, Adámek (70. Németh). (RH)

Vráble - Trnava jun. 3:2 (2:1)
Úvod zápasu Vráble trocha podcenili, mierny tlak juniorov tak skončil aj gólom. Po peknej kombinácii Šulc zoči-voči Strakovi s prehľadom vsietil - 0:1. Zahrmelo aj na druhej strane. V 10. min. tečovaný trestňák Blaha ešte Rusov bravúrne vyrazil, ale po skrumáži ho na dvakrát prekonal aktívny Sojka. Následne mohol zvýšiť opäť Sojka, ale z 5 m napálil len do gólmana, Husár zase zblízka prekopol odkrytú bránu. V 22. min. ale potiahol akciu Balko a jeho ideálnu prihrávku Sojka do prázdnej nemohol nedať. V prvom polčase boli domáci lepší a zaslúžene vyhrávali. Hneď po zmene strán ušiel trnavskej obrane Garaj, ale nezakončil ideálne. Juniori potom strieľali nebezpečne z diaľky, Straka s námahou vyrážal gólové strely Richnáka a Zvolenského. V 79. min. však po rohu ostal na päťke úplne voľný Zvolenský a hlavičkou do stredu brány vyrovnal. V samom závere mala Trnava šťastie, keď Gondov center hlavičkoval Feješ do brvna! Následne ale už smolu, keď Zvolenský nešťastne predĺžil roh do vlastnej brány a „rozhodol“.
Góly: 10. a 22. Sojka, 90.+ vlastný (Zvolenský) - 6. Šulc, 79. Zvolenský. ŽK: Blaho, Úškrt - Rehák, Derras, Zvolenský. R Korista, 535 divákov. SPARTAK: Straka - Balko, Husár, Šándor, Kupec - Dzurek, Gonda, Úškrt (82. Feješ), Blaho - Garaj (90.+ Mjuller), Sojka. Tréner M. Šándor. ĽUBOŠ MODZGA

Sereď ­ Nemšová 2:0 (0:0)
Domáci nastúpili do stretnutia s piatimi novými tvárami v zostave a so snahou revanšovať sa súperovi za minuloročnú prehru. V 6. min. vyrobil hrúbku domáci brankár Kiss, Fabuš ale netrafil prázdnu bránu. Krátko na to sa domáci brankár zranil a vystriedal ho Karmažín. Domáci sa dostali k slovu v 14. min., Pilátova strela ale išla tesne vedľa. Vzápätí mal dve šance po sebe hosťujúci Šiko, ale Karmažín najprv jeho hlavičku chytil, potom strelu vytlačil. V 33. min. dostal peknú prihrávku od Gála Filo, ale v čistej šanci trafil iba brankára hostí. Po prestávke v 58. min. kopala Sereď roh, po ňom sa v skrumáži najlepšie zorientoval Kasaj a otvoril skóre. Krátko na to mal ten istý hráč ďalšiu šancu, ale jeho peknú strelu Bobot zlikvidoval. V 69. min. sa ešte hlavička striedajúceho Frťalu neujala, no o tri minúty po Pechovom centri už jeho druhý pokus vyšiel - 2:0. Domáci mohli ešte v závere znížiť, Fabušov trestný kop ale skončil na domácom brvne. Posledné slovo mala ale Sereď, keď Penciak opečiatkoval ľavú žrď Bobotovej brány v 90. minúte.
Góly: 58. Kasaj, 72. Frťala. R Sedlár, ŽK: Pecho - Červený, Marušinec, 222 divákov. ŠKF: Kiss (9. Karmažín) - Tarek, Chalány, K. Vaško, Dobiš (72. Penciak), Gál, Pecho, Kasaj, Hudec, Filo (56. Frťala), Pilát. Tréner T. Meszlényi. DUŠAN ŠVEHLA

Nové Zámky - Piešťany 3:1 (2:0)
Po opatrnom úvode mohli ako prví skórovať domáci, ale po obliehaní brány PFK lopta v sieti neskončila. Šťastnou pre FKM bola trinásta minúta, keď center Iliča skončil po nešťastnom teči brankára Hodulíka v sieti. Hostia sa po inkasovanom góle viac osmelili, ale nebezpečná z ich strany bola len hlavička Galbu nad. Domáci hrali v pohode, vytvárali si šance, no gólová bola až hlavička Ešeka tesne pred prestávkou. Po zmene strán mali naďalej viac z hry Novozámčania, tretí gól sa im však nepodarilo streliť. Zápas zdramatizoval až veľmi kuriózny zásah hosťujúceho Guemacheho, ktorý z diaľky prehodil zle postaveného Mihálka. Novozámčanov však kontaktný gól nezlomil a tesne pred koncom pečatili svoje zaslúžené víťazstvo striedajúcim Juríkom.
Góly: 13. Ilič, 45. Ešek, 86. Jurík - 80. Guemache. R Špaček, ŽK: Ešek, Jurík - Valla, Rusnák, Halás, Valachovič, 282 divákov. FKM: Mihálek - Zsák, Ešek, Gajdoš, Hlavačka, E. Horáček (69. Jurík), Ilič, Bukovič, Fehervári (25. Bombicz), Cingel (87. Bacigál), Košút. Tréner J. Chovanec. ROMAN GULIŠ

Vrbové - Topoľčany 1:1 (0:0)
Zápas od úvodu prejavoval znaky začiatku sezóny. Prvú strelu poslal v 5. min. domáci Kuťka spoza šestnástky, brankár hostí vyrazil k svojmu obrancovi, ten loptu poslal za bránku za cenu rohu, ktorý zahrával Piršel, ale jeho center nezasiahol nikto. V 9. min. sľubná akcia domácich po osi Gažík - Piršel znova jeho center do pokutového územia na Andríska, od neho sa prudká lopta odrazila do brankára hostí. V 32. min. kopali hostia roh. Center pred bránku sa dostal k Oršulovi, ten ju poslal pozdĺž bránky asi meter vedľa. Aj hlavička Kumančíka po centri od Sumera išla tesne nad. V druhom polčase hostia získali miernu prevahu a už v 52. min. Ondruš hlavou získal vedenie hostí, keď domáca obrana nechala strelca úplne voľného. V 56. min. stopér Ondrka za držanie za dres dostal druhú ŽK a musel ísť predčasne pod sprchy. V 61. min. Piršel po spornom faule na brankára dostal druhú ŽK a musel ísť predčasne von. Obe mužstvá hrali oslabené, ale viac z hry mali domáci. Tí sa snažili vyrovnať a podarilo sa im to až v 86. min., keď Sumer kopal priamy, loptu poslal na pätku, kde ju hlavou tečoval Mihok, ale ešte sa jej v snahe ju odkopnúť dotkol ako posledný z hostí Šnirc a lopta skončila v sieti.
Góly: 86. vlastný (Šnirc) - 52. Ondruš. R Jurenka, ŽK: Piršel - Ondrka, Šnirc, Koprda, ČK: 61. Piršel - 56. Ondrka, 220 divákov. MFK TOPVAR: Furka - Ondrka, Ondruš, Oršula, Šnirc, Šlosár, Remeň (77. Krajčír), Koprda, Badinský, Kráľovič (90. Rybanský), Otočka (58. Balážik). Tréner A. Farkaš. PETER SEDLÁČEK

Slovan Levice - Domino Bratislava 3:1 (0:0)
Zápas začali aktívnejšie domáci hráči, keď už v 3. min. Hlaváčik prestrelil bránu. Levice pokračovali v tlaku a v 9. min. Bobor v čistej šanci neuspel. V 12. min. trafil tesne vedľa Molnár. Počas celého prvého polčasu mali domáci veľkú územnú prevahu, ale nedokázali streliť gól. Aj druhý polčas začali náporom a v 48. min. po rohovom kope z ľavej strany Varga poslal Levice do vedenia. Po prvom góle sa začala hra vyrovnávať. Aj hostia z Bratislavy sa začali presadzovať. V 63. min. Mrás trafil brvno. Domáci odpovedali v 75. minúte, keď sa v šestnástke presadil Ivan, ktorý tesne bránený nedal gólmanovi hostí šancu. Domino znížilo v 78. min. Gubančokom, keď prízemnou strelou skóroval. V 88. min. Turčan si výborne nabehol na center a hlavičkou uzavrel skóre na 3:1. Domáci si zaslúžili víťazstvo, pretože počas celého zápasu boli aktívnejší a prvé body v lige tak ostali doma.
Góly: 48. Varga, 75. Ivan, 88. Turčan - 78. Gubančok. R Očenáš, ŽK: Petráš - Balko, Stančík. 611 divákov. SLOVAN: Pahulyi - Palic, Varga, Turčan, Hlaváčik, Feješ, Pavlík, Molnár, Bobor (68. Ivan), Bogner (46. Petráš), Kováč (74. Šlachta). Tréner J. Prochotský.
IVAN PORUBSKÝ

Slovan jun. - Nové Mesto n/V. 3:2 (2:2), 30. M. Oravec, 45. Štefunko, 69. Alan Kováč - 20. Končitík, 33. Žák.
Moravany - Dun. Lužná 1:1 (0:1), 60. Klačman - 30. Peťovský.