Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Futsalisti sa pripravujú na boje o prvú päticu

Futbalové súťaže minulý týždeň rozbehli svoj kolotoč a pomaly sa blíži aj štart futsalovej extraligy.

Rovnako ako minulý rok, aj v nadchádzajúcej sezóne v nej bude mať Nitra svoje zastúpenie v podobe Mestského futsalového klubu (MFsK). Príprava mužstva pod vedením hrajúceho trénera Antona Suchana sa na nitrianske pomery začala pomerne skoro. Futsalisti trénujú už od polovice júla. „Vzhľadom na to, že futsal je kombinovaný šport s futbalom, bolo by zbytočné sa zameriavať na zvýšenie kondície. Skôr sa sústredíme na obnovenie pohybovej časti. Trénujeme krátke šprinty, zmeny miesta, klamlivé pohyby,“ priblížil priebeh prípravy Anton Suchan.

„Trénujeme tiež streľbu, veľa pracujeme s loptou. Snažíme sa, aby si chalani na seba zvykli, spoznali sa. Teraz sa postupne posúvame aj do taktickej roviny, nacvičujeme herné aj štandardné situácie,“ pokračoval a netajil spokojnosť s priebehom prípravy. „Bol som milo prekvapený záujmom hráčov. Na to, že je letné obdobie a navyše trénujeme v hale, som veľmi spokojný s prístupom chlapcov. Až na jeden tréning bola účasť vždy nadpriemerná. Všetci chalani sú motivovaní, je vidieť, že im futsal už chýbal, predsa, skončili sme v prvom kole minuloročného play-off,“ pochválil svojich zverencov.

Obmena kádra

Čo sa týka kádra, ten sa dočkal niekoľkých zmien. Nie sú síce také dramatické ako pred rokom, ale predsa, viacero hráčov v tíme skončilo, viacero prišlo a ďalší sú neistí. Ukončiť svoje pôsobenie v klube sa rozhodol Matúš Turan, ktorý svoje rozhodnutie avizoval ešte v závere minulej sezóny. Takisto skončil Róbert Bačinský kvôli pracovným povinnostiam. Otázniky visia nad Miroslavom Gardianom aj Jurajom Fuskom. Obaja majú zdravotné problémy, no do prípravy sa zapojili, rovnako ako Michal Frťala.

Naopak pribudli mladí perspektívni hráči, bratia Róbert a Zoltán Klukovci. Zaujímavosťou je, že s tímom začal prípravu aj Roland Blaškovič, chytajúci minulý rok v Nových Zámkoch. To je z príchodov všetko, ako povedal Suchan, na kádri sa pracuje priebežne a je možné, že v ďalších dňoch pribudnú na súpisku MFsK nové mená.
Nie play-off, ale nadstavba

Ďalší futsalový ročník prinesie so sebou viacero zmien. Najzásadnejšou je, že po dlhodobej časti už mužstvá nebudú hrať play-off, ale budú rozdelené do dvoch skupín. Prvá pätica mužstiev bude hrať o titul, druhá o umiestnenie a zotrvanie v súťaži. Jednotlivé tímy tak odohrajú 18 zápasov v dlhodobej časti a ďalších osem stretnutí v skupinách, spolu teda 26 duelov. „Radi by sme zabojovali o umiestnenie v prvej päťke. Sú to možno trochu smelé ambície, ale vzhľadom na nový model súťaže si iné ciele dať nemôžeme,“ približuje ambície Anton Suchan. „Práve kvôli tomu sme prípravu začali o niečo skôr a jej zloženie prispôsobili tomuto cieľu. Ak sa nám to ale nepodarí, určite sa chceme vyhnúť vypadnutiu zo súťaže,“ uzavrel Suchan.

Jeho zverencov v nadchádzajúcom čase čaká viacero kvalitných prípravných stretnutí. Už tento týždeň hostia na svojej palubovke popredný český futsalový tím z Brna, predstavia sa aj v maďarskom Györi, ktorý má španielskeho trénera na lavičke a jedného španielskeho reprezentanta v kádri, a rovnako si zmerajú sily aj so Slov-Maticom.

ico

Kto je v príprave

Pecho, Blaškovič, Gaža, Velčický, Ivančík - Peciar, Suchan, Endrödy, Snop, Frťala, Greguš, Kollár, Volentier, Galovič, Sailer, R. Kluka, Z. Kluka, Gardian, Fuska.
Hrajúci tréner A. Suchan, hrajúci tréner brankárov I. Ivančík, vedúci mužstva M. Pecho.

Prípravné zápasy MFsK: 10. 8. o 20.00 h Nitra - Brno, 15. 8. Györ - Nitra, 22. 8. Brno - Nitra, 31. 8. Slov-Matic - Nitra.

V 1. kole 14. 9. sa stretnú: P.K.P. Košice - MFsK Nitra, Across Pinerola - Slov-Matic Fofo, MFK Tupperware Nové Zámky - FK Prešov, ŠK Makroteam Žilina - RCS Košice, FTVŠ UK Bratislava - Čekan Mekenroff 1897.
FOTO: DUŠAN TARKO

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Fuska s Frišom sú v Alekšinciach, Füle ide do Nevidzian

Dlhá futbalová prestávka prináša ďalšie zaujímavé transfery. Nazreli sme do piatej ligy.

Lapáš dobíjal na Počúvadle, Lehota v Bojniciach

Február je vhodným termínom na zimné sústredenia futbalových mužstiev.

Futbalisti v príprave

Tradične prinášame sumár výsledkov prípravných zápasov za minulý týždeň a program na tento týždeň.

Nitru a Vráble spojí nový chodník pre cyklistov

Poslankyňa z Vrábel navrhla, aby došlo v budúcnosti k prepojeniu novej cyklotrasy na ďalší cyklistický chodník z Vrábeľ do Podhájskej.

Blízke regióny

Koniec plechovým hangárom? Trnava chce veľké obchody už len za mestom

Do konca februára môžu Trnavčania pripomienkovať štyri zmeny územného plánu. Jedna z nich by mohla znamenať koniec výstavby veľkých hangárových obchodných centier priamo v meste.

(FOTOGALÉRIA) Nadchod postavili s atómkou. Po 30 rokoch ho idú takto zmeniť

Do obnovy zanedbaného nadchodu v Kalnej nad Hronom sa pustí obec. Elektrárne jeho stav desiatky rokov neriešili.

Päťročné ticho okolo Družby konečne prelomili

K prijatému návrhu sa primátor neprikláňa. Podľa neho bude pre mesto do budúcnosti nákladnejší.

Fajčil pred vchodom a pes pobehoval bez dozoru. Majiteľ tvrdil, že ho podviedol

O kuriózne prípady nemajú mestskí policajti núdzu. V tomto období sa zameriavajú hlavne na psičkárov.

Všetky správy

Krajina znásilnení a útočiacich migrantov? Prečo vo Švédsku vidia krach multikulturalizmu

Švédsko priznáva problémy so začlenením utečencov, no štatistiky o kriminalite a správy o no-go zónach sú často zdeformované.

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

Prečo čakal Pánik tak dlho? Tichých hráčov v NHL nemajú radi

Slovenský hokejista je pre Chicago skvelou voľbou – darí sa mu a je lacný. Po sezóne to však nemusí platiť.

Prieskum Focusu: Smer mierne klesá, vládu by skladal ťažko

Voliči, ktorých odradila v januári kauza kapitán, si k SNS nenašli cestu späť.

'Vo Francúzsku vybuchla jadrová elektráreň, valí sa na nás radiácia' je hoax

Jód vo vzduchu je neškodný a nepochádza z elektrárne.

Kam vyraziť