Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Výhru Samuel daruje svojim rodičom

Naj atrakciou Nitrianskeho kraja sa stal Thermal Vadaš Štúrovo.

Daniel Balko (vpravo) a Ján Oravec, zástupca víťazného Thermalu Vadaš Štúrovo.(Zdroj: (ČE))

Naj atrakciou Nitrianskeho kraja sa stal Thermal Vadaš Štúrovo.

NITRA. Súťaž o najobľúbenejšiu turistickú atrakciu Nitrianskeho kraja 2012 už má svojich víťazov. Jej tretí ročník vyhlásili 2. júna pri otvorení letnej turistickej sezóny v kraji na Svätoplukovom námestí v Nitre. Hlasovať mohli ľudia už tu na námestí, a potom takmer mesiac a pol v obchodnom centre a cez internet.

Vyberali spomedzi 10 atrakcií – Wellnes hotel Patince, kúpaliská Thermal Kesov, Thermal Vadaš Štúrovo, Margita-Ilona, Zámok Topoľčianky, Kaštieľ Mojmírovce, Slovenské poľnohospodárske múzeum Nitra, nitrianska Kalvária, Botanická záhrada SPU Nitra a Tekovské múzeum Levice.

Vyhral Vadaš

„Najviac hlasov – 324 - a titul najobľúbenejšej atrakcie kraja získal Thermal Vadaš Štúrovo. V prvých dvoch ročníkoch súťaže bol vždy na 2. mieste. Druhé miesto s 233 hlasmi obsadil Zámok Topoľčianky, ktorý bol vlani tretí a len o jeden hlas menej a tretie miesto si odniesol Welness hotel Patince, ktorý bol predchádzajúce dva ročníky víťazom,“ komentoval výsledky súťaže Daniel Balko, riaditeľ Agentúry EPS.

Dodal, že výsledky súťaže opäť ukázali jeden fakt – náš kraj môže turistom v lete ponúknuť najmä oddych na termálnych kúpaliskách a kaštiele, počas zimy však zatiaľ nemôže konkurovať regiónom stredného či východného Slovenska, kde sa ľudia môžu zároveň kúpať i lyžovať.

Cenu za Vadaš Štúrovo prebral Ján Oravec, referent marketingového oddelenia: „Prvé miesto nás veľmi teší, je ocenením našej snahy stále niečo zlepšovať.“

Daniela Balka teší, že oproti vlaňajšku zaznamenali vyšší počet hlasujúcich. „Do súťaže sa celkovo zapojilo 1 457 ľudí, najviac z nich – 877 - hlasovalo cez internet, 264 v prvý deň na námestí a 316 v OC.“

Vyhlásenie 4. ročníka súťaže pripravujú opäť počas oficiálneho otvorenia turistickej sezóny. Chcú ju zatraktívniť novinkami - plánujú napríklad žrebovať hlasujúcich výhercov aj priamo počas akcie na námestí.

Má rád hrady a zámky

Prvú spomedzi 17 cien pre hlasujúcich si v Nitre prebrali Ivana Vaškovičová a jej syn Samuel zo Zlatých Moraviec. Hlasovali obaja, pričom šťastie sa usmialo na Samuela, ktorý za naj atrakciu kraja vybral Topoľčiansky zámok.

„Do súťaže som sa zapojil po prvýkrát, v predchádzajúcich ročníkoch som nehlasoval. Cene som sa veľmi potešil, nikdy predtým som nič nevyhral,“ povedal 14-ročný študent Gymnázia Janka Kráľa. „Už odmala sa zaujímam o históriu, hrady, zámky, o život ľudí v minulosti, preto som hlasoval za Topoľčiansky zámok.“ Samuel vyhral víkendový pobyt vo Wellnes hoteli Patince s kompletnými službami. „Keďže je pre dve osoby, venujem ho mojim rodičom. Zaslúžia si to.“

Výhercovia Ivana a Samuel Vaškovičovci. Syn pobyt pre dve osoby v Thermal hoteli Patince venuje rodičom. FOTO: (ČE)

Ďalšie články z rubriky Spoločnosť

Najčítanejšie správy

Nitra

Nitrania píšu petície proti výstavbe bytových domov v susedstve

Na jednom zo stavebných pozemkov v centre mesta stojí rodinný dom. Investor ho dá zbúrať.

Kutálek: Vydreté, ale vzácne víťazstvo

Všetky štyri góly Nitranov proti Trenčínu mali skalický podpis.

Atletické tituly aj do Nitry, Galanty a Dunajskej Stredy

V Bratislave sa v sobotu uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska v atletike mladšieho žiactva.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Kapitána Nitry si zvolia hráči, jediným otáznikom Lupčo

Kabínu futbalistov Nitry čakajú voľby, o kapitánovi rozhodnú hráči.

Blízke regióny

Tovarníky zaskočili štvrtoligistu

Až v štyroch góloch mal prsty Adrián Candrák, prvé dva strelil, na ďalšie dva nahrával.

Problémy s parkovaním trápia obyvateľov Cisárskej bašty

Problémy s parkovaním v meste pozná každý Novozámčan. Pretrvávajúci problém vládne aj na Cisárskej bašte. Prehovorili nespokojní obyvatelia.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Podmaníková najlepšou plavkyňou, po maturite má namierené do USA

Minulý piatok vyhlásili najlepších plavcov Slovenska. Medzi ženami sa z premiérového triumfu radovala topoľčianska plavecká nádej – Andrea Podmaníková.

Všetky správy

Sagan nasadil v závere skvelý šprint a dosiahol prvé víťazstvo v roku

Slovák vyhral druhú klasiku sezóny. Na Kuurne - Brusel - Kuurne uspel v šprinte päťčlenného úniku.

Film roka vyhlásili dvakrát, Oscara má Moonlight (minúta po minúte)

Muzikál La La Land vyhral šesť cien, ale na konci večera sa udial veľký trapas.

Nokii sa podarilo vstať z mŕtvych. Ukázali novú Nokiu 3310

Nové smartfóny Nokie majú čistý Android, nízku cenu a dobrý hardvér.

Michael Kocáb: Som hrdý slniečkar, s tvrdou silou nemáme šancu

Hudobník Michael Kocáb pre SME hovorí, že nie je žiadny rusofób. Aj to mohlo podľa neho prispieť k bezproblémovému odsunu sovietskych vojsk z Československa.

Kam vyraziť