Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Krásni súrodenci: Po Peťovi žiari v modelingu aj jeho sestra Miška Meňkyová

Atraktívna baba sa na poslednú chvíľu rozhodla ísť na casting, ktorý jej zmenil život a nakopol ju ku kariére modelky. Odvtedy to s ňou vyzerá zhruba tak, že čo súťaž, to triumf.

Na Miss Nitra skončila Miška Meňkyová ako druhá.

Atraktívna baba sa na poslednú chvíľu rozhodla ísť na casting, ktorý jej zmenil život a nakopol ju ku kariére modelky. Odvtedy to s ňou vyzerá zhruba tak, že čo súťaž, to triumf.

NITRA. Na jar sa popasuje s maturitami, ktorými ukonči štúdium na gymnáziu. No s inými výzvami sa už osemnásťročná Michaela Meňkyová z Nitry popasovala excelentne. Vo veľmi krátkom období zaznamenala niekoľko úspechov v súťažiach krásy.

Celé to vlani odštartovala Miss Nitry, na ktorej skončila druhá. Zapôsobila a dostala sa do oka ľuďom v modelingovej brandži, ktorí majú čo povedať do ženskej krásy.

Miss Princess of the World

V lete už tmavá kráska dominovala ďalšej prestížnej súťaži. Vo finále, ktoré bolo zhodou okolnosti v jej rodnej Nitre, pobrala Miška hlavnú cenu aj všetky vedľajšie.

Stala sa z nej Miss Princess of the World Slovakia, a to ju oprávňuje reprezentovať Slovensko na celosvetovej súťaži, ktorá bude v Prahe.

Okrem toho zvíťazila v internetovom aj esemeskovom hlasovaní a pripísala si na konto tituly Miss Star a Miss Internet.

Michaela Meňkyová - Miss Princess of the World Slovakia.

Bez vankúšových bitiek

Slovenskú verziu súťaže organizovala Kalypso agency, ktorá sídli v Topoľčanoch. Castingy prebehli vo viacerých mestách, takže zastúpenie mali dievčatá z celého Slovenska.

Takmer stovka najkrajších sa dostala do semifinále v Bratislave, kde vybrali najsexi dvanástku. Tá sa týždeň pred súťažou pripravovala vo Veľkom Mederi, nacvičovala choreografie a skúšala si šaty a plavky.

A aká vládla medzi rivalkami atmosféra? „Určite to bolo skupinkové ako skoro v každom väčšom kolektíve. So skupinkou, v ktorej som bola aj ja, sme mali úžasné vzťahy, vkuse sme sa smiali. Ak si niekto myslí, že missky sa navzájom mlátia vankúšmi a robia si zle, takto to určite nebolo,“ pousmiala sa zvodná Michaela.

Juraško točil o jadrovej fyzike

Samotné finále malo klasický scenár. Okrem spoločných choreografií a módnej prehliadky v šatách od Luděka Hanáka to bola aj obligátna prehliadka v plavkách a misskami toľko obávaný rozhovor.

Z neho mala zovretý žalúdok aj Miška – a to nielen preto, že naň išla ako úplne prvá. Musela si myslieť, že sa jej sníva, keď sa započúvala do moderátora Romana Juraška. „Urobil si zo mňa totálnu srandu, videl, že som mala ako každá trochu obavy a tri minúty mi rozprával niečo o jadrovej fyzike, neutrínach a elektrónoch. Potom sa ma spýtal, čo si myslím o tejto problematike,“ spomína na finále Miška. Našťastie po kanadskom žartíku nasledovali aj normálnejšie otázky.

Michaela súťaž s prehľadom vyhrala a už teraz uvažuje o príprave na celosvetové finále v Prahe. „Chcem si vybaviť krásny národný kroj, aby som reprezentovala a minimálne mesiac dopredu budem pripravovať tanec. Najväčší vzťah mám k hip-hopu, venujem sa mu aj počas školy, takže moja voľná disciplína bude asi niečo v tomto štýle.“

V stopách brata – najkrajšieho muža planéty

Pozoruhodné na úspechoch stredoškoláčky je, že Miška sa vo svete modelingu a súťaží krásy pohybuje len krátko. Vhupla doň len vlani, prvé skúsenosti nabrala práve na Miss Nitra. Nechýbalo veľa a na casting by ani nešla. Nahovárali ju kamarátky, podporila ju rodina a úplne posledné poštuchnutie prišlo zo strany jej triednej učiteľky na Gymnáziu na Golianovej ulici.

„Keď som bola malá, môj najväčší sen bol, že budem Miss Slovensko. No keď prišla tá správna doba, nevedela som sa k tomu odhodlať, hoci mi viacerí ľudia vraveli, že na to mám. Nakoniec som si povedala, že už je asi čas, lebo potom budem na takéto veci stará,“ pousmeje sa s dávkou sebairónie Michaela Meňkyová.

Momentálne je ale pre Mišku prioritou škola a modeling sa snaží zladiť so školskými povinnosťami.

Kariérou modelky nasleduje svojho populárneho a vo svete uznávaného brata Petra, ktorý najskôr vyhral súťaž o najkrajšieho slovenského muža a potom dokázal zvíťaziť v celosvetovej súťaži Manhunt International, čím sa stal najkrajším mužom planéty a vôbec prvým Slovákom, ktorý vyhral celosvetovú súťaž modelov.

Krásni súrodenci: Miška s bratom Peťom, ktorý ako zatiaľ jediný Slovák vyhral celosvetovú modelingovú súťaž a stal sa najkrajším mužom sveta. Podarí sa niečo podobné aj Miške?

Miška a Peter: Podobné príbehy

Paralela medzi kariérou súrodencov sa nedá prehliadnuť. Ani jeden z nich nemal mnoho skúseností s modelingom, keď prišli výrazné úspechy. Peter stál prvykrát na móle pár mesiacov pred výhrou v slovenskej súťaži, pre Mišku bola vlaňajšia Miss Nitra vôbec prvou skúsenosťou so súťažami krásy.

„Peťo bol pre mňa inšpiráciou. Už Muža roka som prežívala s ním, voľnú disciplínu som mu robila ja s kamoškami, riešili sme mu aj choreografiu a kostýmy,“ hovorí Miška. Vtipné bolo, že kým Peter súťažil, rodina ho povzbudzovala v hľadisku a Miška priamo z pódia, na ktorom s ním vo voľnej disciplíne vystupovala.

Starší brat jej v mnohom aj radil. „Jeho hlavná rada stále je, aby som vždy ostala sama sebou a aby mi nestúpla sláva do hlavy,“ prezradila Miška.

Bratove megaúspechy v modelingu vníma na každom kroku, ale nepociťuje, že by bola v jeho tieni. Potenciálnu súrodeneckú rivalitu berie s humorom. „Riešime veci podobného charakteru, ale predsa len, on je chalan, ja dievča. Chlap odchodí prehliadku a nemusí riešiť, či spadne na opätkoch. Aspoň v tomto majú muži určite výhodu. Ženy riešia v modelingu oveľa viac vecí, ale zase ženy majú aj oveľa väčšie možnosti, lebo mužský modeling nie je až tak preferovaný ako ženský.“

ico

Mama krásnych detí: Nezmenili sa

Pri všetkých súťažiach Mišky a Peťa – s výnimkou celosvetového finále Manhunt International – bola Dáša Meňkyová, mama krásnych súrodencov. O svojich deťoch hovorí, že pevnú vôľu a cieľavedomosť si vypestovali vďaka športu, ktorý im obom dodnes pomáha zdolávať prekážky. O tom, že šport zohráva v živote Mišky aj Peťa významnú úlohu už odmalička, svedčí aj milá spomienka ich maminy. „Keď mala Miška štyri roky, Peťo jej ako svoj vôbec prvý darček sestre k Vianociam kúpil malú hokejku a učil ju hrať hokej. On mal vtedy len jedenásť rokov.“

Dáša Meňkyová zdôrazňuje, že ani jedna zo súťaži, na ktorých jej deti povyhrávali, nie je iba o fyzickej kráse. Rovnako dôležité je schopnosť komunikovať, a to aj v cudzom jazyku. A hoci úspechy potešia, mama Mišky a Peťa si na svojich deťoch cení hlavne to, že na sebe neustále pracujú a snažia sa byť dobrými ľuďmi a žiť hodnotami, ku ktorým ich odmalička rodičia viedli.

„Na Peťovi si veľmi cením, že po akomkoľvek víťazstve to bol vždy ten istý Peťo. Ostal pri zemi, v súčasnosti pracuje v ekonomickej oblasti a neustále sa ďalej vzdeláva. Má rád výzvy, vždy si hľadá nový cieľ, niečo, čo by ho posunulo dopredu. Miška tiež dozrieva na osobnosť. K modelingu a súťažiam krásy ju predurčovala vysoká, štíhla a vyšportovaná postava a rovnako ako u Peťa neobyčajná fotogenickosť. Určite aj bratove skúsenosti zohrali úlohu,“ hovorí pyšná mama krásnych 'detí'.

Tomáš Holúbek

Ďalšie články z rubriky Spoločnosť


  1. Dedinu napoja na R1, pomôže to aj Nitre 5 174
  2. Šampionát naturálnych kulturistov a fitnesiek (+FOTO) 876
  3. Smer chce v Nitre zabrániť tomu, aby sa moci chytili kotlebovci 503
  4. Pozrite si majstrov okresu v atletike 451
  5. Britský reťazec oznámil, kedy zatvorí predajňu v nitrianskych Mlynoch 347
  6. Prvá výhra V. Zálužia vonku 331
  7. Nový Život môže doma spečatiť triumf 299
  8. Štartuje play-off Ligy internacionálov 239
  9. V štyridsiatke mi skončila puberta a teraz som vo veku mladíka, hovorí Rudo Kratochvíl 182
  10. Európska komisia vyšetruje, či štátna podpora pre Jaguar Land Rover je v súlade s európskou legislatívou 170

Najčítanejšie správy

Nitra

Dedinu napoja na R1, pomôže to aj Nitre

Pozemky sú už podľa ministerstva dopravy vysporiadané. V júni prídu archeológovia.

Šampionát naturálnych kulturistov a fitnesiek (+FOTO)

Na majstrovstvách Slovenska sa darilo aj pretekárom z nášho regiónu,

Smer chce v Nitre zabrániť tomu, aby sa moci chytili kotlebovci

Opozícia v krajskom parlamente je ochotná rokovať o spolupráci s kýmkoľvek okrem kotlebovcov. SMK chce urobiť všetko preto, aby sa extrémisti k moci v Nitrianskom kraji nedostali.

Pozrite si majstrov okresu v atletike

V Nitre sa dnes uskutočnili atletické majstrovstvá základných škôl okresu Nitra. V akcii boli deti z 28 škôl.

Britský reťazec oznámil, kedy zatvorí predajňu v nitrianskych Mlynoch

Po obchode sa uvoľnia priestory na dvoch poschodiach.

Blízke regióny

Podgurážený vodič zdemoloval stĺp, našťastie nikoho nezrazil

Vodiča, ktorý zdemoloval v Nových Zámkoch stĺp verejného osvetlenia zatiaľ nemôžu vypočuť. Najprv bude musieť vytriezvieť.

Škody po včerajšom požiari lakovne odhadli na 200 tisíc eur +foto

Príčina vzniku požiaru sa v súčasnosti vyšetruje. Jeho likvidácia zamestnala viac 24 hasičov.

Opravy ciest v Partizánskom môžu trvať ešte mesiac

Kvôli tomu, že práce prebiehajú na viacerých miestach sú zápchy v Partizánskom na každodennom poriadku.

Hasiči zasahujú pri požiari lakovne na Koniarekovej ulici

Viac ako tucet hasičov momentálne zasahuje pri požiari lakovne na Koniarekovej ulici v Trnave. Požiar zachvátil halu a strechu.

Žiarovo zelenú farbu jazierka by čakal málokto

Len niečo vyše mesiaca bola umelá vodná nádrž v mestskom parku napustená.

Všetky správy

Lipšicova advokátka: S takým postupom prokuratúry som sa ešte nestretla

Exposlanec zrazil 72-ročného chodca v septembri. Hrozí mu za to trest na dva až päť rokov väzenia.

Bankár: Bezúročné pôžičky nie sú charita. Slúžia na prilákanie

Martin Techman tvrdí, že polovica hypoték už čoskoro zdražie.

V stane pod vrcholom Everestu našli štyri mŕtve telá

Telá našli záchranári, ktorí sa vydali pre telo slovenského horolezca Vladimíra Štrbu.

Cíger neprišiel diskutovať s Lintnerom, Kohútovi povie, aby odstúpil

Reprezentačný tréner má v stredu absolvovať diskusiu s prezidentom SZĽH Martinom Kohútom.

Zelenina z Lidla pohorela v amatérskom teste. Dá sa veriť domácim meračom?

Internetom sa šíri video, v ktorom neznámy muž meria dusičnany v zelenine a ovocí.

Kam vyraziť