Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Krásni súrodenci: Po Peťovi žiari v modelingu aj jeho sestra Miška Meňkyová

Atraktívna baba sa na poslednú chvíľu rozhodla ísť na casting, ktorý jej zmenil život a nakopol ju ku kariére modelky. Odvtedy to s ňou vyzerá zhruba tak, že čo súťaž, to triumf.

Na Miss Nitra skončila Miška Meňkyová ako druhá.

Atraktívna baba sa na poslednú chvíľu rozhodla ísť na casting, ktorý jej zmenil život a nakopol ju ku kariére modelky. Odvtedy to s ňou vyzerá zhruba tak, že čo súťaž, to triumf.

NITRA. Na jar sa popasuje s maturitami, ktorými ukonči štúdium na gymnáziu. No s inými výzvami sa už osemnásťročná Michaela Meňkyová z Nitry popasovala excelentne. Vo veľmi krátkom období zaznamenala niekoľko úspechov v súťažiach krásy.

Celé to vlani odštartovala Miss Nitry, na ktorej skončila druhá. Zapôsobila a dostala sa do oka ľuďom v modelingovej brandži, ktorí majú čo povedať do ženskej krásy.

Miss Princess of the World

V lete už tmavá kráska dominovala ďalšej prestížnej súťaži. Vo finále, ktoré bolo zhodou okolnosti v jej rodnej Nitre, pobrala Miška hlavnú cenu aj všetky vedľajšie.

Stala sa z nej Miss Princess of the World Slovakia, a to ju oprávňuje reprezentovať Slovensko na celosvetovej súťaži, ktorá bude v Prahe.

Okrem toho zvíťazila v internetovom aj esemeskovom hlasovaní a pripísala si na konto tituly Miss Star a Miss Internet.

Michaela Meňkyová - Miss Princess of the World Slovakia.

Bez vankúšových bitiek

Slovenskú verziu súťaže organizovala Kalypso agency, ktorá sídli v Topoľčanoch. Castingy prebehli vo viacerých mestách, takže zastúpenie mali dievčatá z celého Slovenska.

Takmer stovka najkrajších sa dostala do semifinále v Bratislave, kde vybrali najsexi dvanástku. Tá sa týždeň pred súťažou pripravovala vo Veľkom Mederi, nacvičovala choreografie a skúšala si šaty a plavky.

A aká vládla medzi rivalkami atmosféra? „Určite to bolo skupinkové ako skoro v každom väčšom kolektíve. So skupinkou, v ktorej som bola aj ja, sme mali úžasné vzťahy, vkuse sme sa smiali. Ak si niekto myslí, že missky sa navzájom mlátia vankúšmi a robia si zle, takto to určite nebolo,“ pousmiala sa zvodná Michaela.

Juraško točil o jadrovej fyzike

Samotné finále malo klasický scenár. Okrem spoločných choreografií a módnej prehliadky v šatách od Luděka Hanáka to bola aj obligátna prehliadka v plavkách a misskami toľko obávaný rozhovor.

Z neho mala zovretý žalúdok aj Miška – a to nielen preto, že naň išla ako úplne prvá. Musela si myslieť, že sa jej sníva, keď sa započúvala do moderátora Romana Juraška. „Urobil si zo mňa totálnu srandu, videl, že som mala ako každá trochu obavy a tri minúty mi rozprával niečo o jadrovej fyzike, neutrínach a elektrónoch. Potom sa ma spýtal, čo si myslím o tejto problematike,“ spomína na finále Miška. Našťastie po kanadskom žartíku nasledovali aj normálnejšie otázky.

Michaela súťaž s prehľadom vyhrala a už teraz uvažuje o príprave na celosvetové finále v Prahe. „Chcem si vybaviť krásny národný kroj, aby som reprezentovala a minimálne mesiac dopredu budem pripravovať tanec. Najväčší vzťah mám k hip-hopu, venujem sa mu aj počas školy, takže moja voľná disciplína bude asi niečo v tomto štýle.“

V stopách brata – najkrajšieho muža planéty

Pozoruhodné na úspechoch stredoškoláčky je, že Miška sa vo svete modelingu a súťaží krásy pohybuje len krátko. Vhupla doň len vlani, prvé skúsenosti nabrala práve na Miss Nitra. Nechýbalo veľa a na casting by ani nešla. Nahovárali ju kamarátky, podporila ju rodina a úplne posledné poštuchnutie prišlo zo strany jej triednej učiteľky na Gymnáziu na Golianovej ulici.

„Keď som bola malá, môj najväčší sen bol, že budem Miss Slovensko. No keď prišla tá správna doba, nevedela som sa k tomu odhodlať, hoci mi viacerí ľudia vraveli, že na to mám. Nakoniec som si povedala, že už je asi čas, lebo potom budem na takéto veci stará,“ pousmeje sa s dávkou sebairónie Michaela Meňkyová.

Momentálne je ale pre Mišku prioritou škola a modeling sa snaží zladiť so školskými povinnosťami.

Kariérou modelky nasleduje svojho populárneho a vo svete uznávaného brata Petra, ktorý najskôr vyhral súťaž o najkrajšieho slovenského muža a potom dokázal zvíťaziť v celosvetovej súťaži Manhunt International, čím sa stal najkrajším mužom planéty a vôbec prvým Slovákom, ktorý vyhral celosvetovú súťaž modelov.

Krásni súrodenci: Miška s bratom Peťom, ktorý ako zatiaľ jediný Slovák vyhral celosvetovú modelingovú súťaž a stal sa najkrajším mužom sveta. Podarí sa niečo podobné aj Miške?

Miška a Peter: Podobné príbehy

Paralela medzi kariérou súrodencov sa nedá prehliadnuť. Ani jeden z nich nemal mnoho skúseností s modelingom, keď prišli výrazné úspechy. Peter stál prvykrát na móle pár mesiacov pred výhrou v slovenskej súťaži, pre Mišku bola vlaňajšia Miss Nitra vôbec prvou skúsenosťou so súťažami krásy.

„Peťo bol pre mňa inšpiráciou. Už Muža roka som prežívala s ním, voľnú disciplínu som mu robila ja s kamoškami, riešili sme mu aj choreografiu a kostýmy,“ hovorí Miška. Vtipné bolo, že kým Peter súťažil, rodina ho povzbudzovala v hľadisku a Miška priamo z pódia, na ktorom s ním vo voľnej disciplíne vystupovala.

Starší brat jej v mnohom aj radil. „Jeho hlavná rada stále je, aby som vždy ostala sama sebou a aby mi nestúpla sláva do hlavy,“ prezradila Miška.

Bratove megaúspechy v modelingu vníma na každom kroku, ale nepociťuje, že by bola v jeho tieni. Potenciálnu súrodeneckú rivalitu berie s humorom. „Riešime veci podobného charakteru, ale predsa len, on je chalan, ja dievča. Chlap odchodí prehliadku a nemusí riešiť, či spadne na opätkoch. Aspoň v tomto majú muži určite výhodu. Ženy riešia v modelingu oveľa viac vecí, ale zase ženy majú aj oveľa väčšie možnosti, lebo mužský modeling nie je až tak preferovaný ako ženský.“

ico

Mama krásnych detí: Nezmenili sa

Pri všetkých súťažiach Mišky a Peťa – s výnimkou celosvetového finále Manhunt International – bola Dáša Meňkyová, mama krásnych súrodencov. O svojich deťoch hovorí, že pevnú vôľu a cieľavedomosť si vypestovali vďaka športu, ktorý im obom dodnes pomáha zdolávať prekážky. O tom, že šport zohráva v živote Mišky aj Peťa významnú úlohu už odmalička, svedčí aj milá spomienka ich maminy. „Keď mala Miška štyri roky, Peťo jej ako svoj vôbec prvý darček sestre k Vianociam kúpil malú hokejku a učil ju hrať hokej. On mal vtedy len jedenásť rokov.“

Dáša Meňkyová zdôrazňuje, že ani jedna zo súťaži, na ktorých jej deti povyhrávali, nie je iba o fyzickej kráse. Rovnako dôležité je schopnosť komunikovať, a to aj v cudzom jazyku. A hoci úspechy potešia, mama Mišky a Peťa si na svojich deťoch cení hlavne to, že na sebe neustále pracujú a snažia sa byť dobrými ľuďmi a žiť hodnotami, ku ktorým ich odmalička rodičia viedli.

„Na Peťovi si veľmi cením, že po akomkoľvek víťazstve to bol vždy ten istý Peťo. Ostal pri zemi, v súčasnosti pracuje v ekonomickej oblasti a neustále sa ďalej vzdeláva. Má rád výzvy, vždy si hľadá nový cieľ, niečo, čo by ho posunulo dopredu. Miška tiež dozrieva na osobnosť. K modelingu a súťažiam krásy ju predurčovala vysoká, štíhla a vyšportovaná postava a rovnako ako u Peťa neobyčajná fotogenickosť. Určite aj bratove skúsenosti zohrali úlohu,“ hovorí pyšná mama krásnych 'detí'.

Tomáš Holúbek

Ďalšie články z rubriky Spoločnosť

Najčítanejšie správy

Nitra

Nitrania píšu petície proti výstavbe bytových domov v susedstve

Na jednom zo stavebných pozemkov v centre mesta stojí rodinný dom. Investor ho dá zbúrať.

Atletické tituly aj do Nitry, Galanty a Dunajskej Stredy

V Bratislave sa v sobotu uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska v atletike mladšieho žiactva.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Cenný triumf hádzanárok Šale, hrdinkou posledných sekúnd bola Klučková

Hráčky Dusla vyhrali gólom z poslednej akcie na palubovke silnej Poruby a natiahli víťaznú sériu.

Inšpektorát sa vyjadril, kto je zodpovedný za pád stropu v obchodnom centre

Incident spôsobila uvoľnená vzduchotechnika. Nikto sa našťastie nezranil.

Blízke regióny

Tovarníky zaskočili štvrtoligistu

Až v štyroch góloch mal prsty Adrián Candrák, prvé dva strelil, na ďalšie dva nahrával.

Podmaníková najlepšou plavkyňou, po maturite má namierené do USA

Minulý piatok vyhlásili najlepších plavcov Slovenska. Medzi ženami sa z premiérového triumfu radovala topoľčianska plavecká nádej – Andrea Podmaníková.

Problémy s parkovaním trápia obyvateľov Cisárskej bašty

Problémy s parkovaním v meste pozná každý Novozámčan. Pretrvávajúci problém vládne aj na Cisárskej bašte. Prehovorili nespokojní obyvatelia.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Všetky správy

Sagan nasadil v závere skvelý šprint a dosiahol prvé víťazstvo v roku

Slovák vyhral druhú klasiku sezóny. Na Kuurne - Brusel - Kuurne uspel v šprinte päťčlenného úniku.

Film roka vyhlásili dvakrát, Oscara má Moonlight (minúta po minúte)

Muzikál La La Land vyhral šesť cien, ale na konci večera sa udial veľký trapas.

Nokii sa podarilo vstať z mŕtvych. Ukázali novú Nokiu 3310

Nové smartfóny Nokie majú čistý Android, nízku cenu a dobrý hardvér.

Michael Kocáb: Som hrdý slniečkar, s tvrdou silou nemáme šancu

Hudobník Michael Kocáb pre SME hovorí, že nie je žiadny rusofób. Aj to mohlo podľa neho prispieť k bezproblémovému odsunu sovietskych vojsk z Československa.

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Až do minulého roka bol najznámejším prvým cisárskym rezom, keď prežili žena aj dieťa, prípad z roku 1500. Tím českých vedcov však prišiel s novým objavom.

Kam vyraziť