Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Budúci víkend bude patriť veľkému finále

Piesková pláž na nitrianskom kúpalisku nemala voľno ani počas uplynulých dní.

V sobotu sa na nej uskutočnil turnaj rátaný do seriálu NBL, v ktorom sa predstavili dvojice mužov aj žien. Bol to posledný turnaj pred finále.

Aj o týždeň bude na nitrianskej pláži rušno. Pod Zoborom sa predstaví slovenská elita v plážovom volejbale na finálovom turnaji amatérov aj profesionálov majstrovstiev Slovenska, obe kategórie pod hlavičkou Slovenskej volejbalovej federácie (SVF). „Sme radi, že máme kvalifikačné turnaje na M-SR bez problémov za sebou. Tieto sa nekonali iba v Nitre, ale po celom Slovensku. Už teraz sa tešíme na blížiaci sa víkend,“ povedal Rado Laco z 1. ABC Nitra. „U ľudí vyvolali tieto podujatia záujem, čo nás veľmi teší. Už dnes môžeme povedať, že tento víkend sa na volejbal prídu pozrieť ľudia z celého Slovenska,“ pokračoval.

Pôvodne sa mal finálový turnaj uskutočniť v Bratislave, situácia sa ale rýchlo zmenila a obe podujatia sa nakoniec uskutočnia v Nitre. „Takéto rozhodnutie prišlo po dohode so SVF. My sme tomu radi, je len logické, aby sa oba turnaje organizovali spoločne na jednom mieste. Po minuloročnom rozšírení areálu, ktoré sa udialo za veľkej podpory mesta, by sme to mali organizačne aj kapacitne bez problémov zvládnuť,“ vysvetlil Laco. „Aj týmto spôsobom by som chcel všetkých športových priaznivcov pozvať, aby sa cez víkend prišli pozrieť na najlepší plážový volejbal, aký sa na Slovensku momentálne hrá,“ uzavrel Rado Laco pozvánkou.

Výsledky

MUŽI (kategória B): 1. Gazelle (Janto, Kállay), 2. Šanca nulacelánič (Ňurcík, Nosko), 3. Pavelka, Horváth, 4. A Team (Zvolenský, Pálfi), 5.-6. PP variant (Kajan st., Kajan ml.), Ivan, Vavrovič, 7.-8. Hydrofóbne analgetiká (Sameliak, Kliment), Kamikadze (Bíro, Bíro), 9.-10. Starci (Paška, Porubský), Bitches of Beach (Mečiar, Pochyba).

ŽENY (kategória B): 1. American support (P. Mojská, G. Mojská), 2. Elbi (Petrovičová, Breuerová), 3. Juríková, Stachová (Juríková, Stachová), 4. Chilli papričky (Antalová, Meszárošová), 5.-6. Amatérky (Šimončičová, Majchrovičová), Vystrelené amatérske motyky (Urcikánová, Firická), 7.-8. Pralinky (Harvanová, Látečková), Kočky (Gregušová, Marešová), 9.-11. Luci a Romi (Eckerová, Ďuračková), Šťuky (Porubská, Velčická), Antalová, Aboudi.

LIGA PARTNEROV: 1. Dynamik (Majchrovičová, P. Mojská, Lieskovský) 120 b, 2. Relax (Pavelka, N. Mojská, Ňurcík) 119, 3. Xbeach (Kállay, Juríková, Šindlerová) 115, 4. Basosport (Petrovičová, Reviľak, Breuerová) 113, 5. Digi Sport (Ivan, Kováčik, Tomkuliaková) 105, 6. Bioderma (Laco, Janák, Harvanová) 103, 7. Wasabi (Janto, Vangel, Gregušová) 82, 8. Polygym (Šimončičová, Urcikánová, Sameliak) 75, 9. Ipanema (Kažimír, Marešová, Kliment) 40.

Fotogaléria

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Futbalisti v príprave

Tradične prinášame sumár výsledkov prípravných zápasov za minulý týždeň a program na tento týždeň.

Dorastenci do Nových Zámkov

V piatok 24. februára sa stretnú futbaloví dorastenci z celého západného regiónu.

Lapáš dobíjal na Počúvadle, Lehota v Bojniciach

Február je vhodným termínom na zimné sústredenia futbalových mužstiev.

Nitru a Vráble spojí nový chodník pre cyklistov

Poslankyňa z Vrábel navrhla, aby došlo v budúcnosti k prepojeniu novej cyklotrasy na ďalší cyklistický chodník z Vrábeľ do Podhájskej.

Blízke regióny

Koniec plechovým hangárom? Trnava chce veľké obchody už len za mestom

Do konca februára môžu Trnavčania pripomienkovať štyri zmeny územného plánu. Jedna z nich by mohla znamenať koniec výstavby veľkých hangárových obchodných centier priamo v meste.

(FOTOGALÉRIA) Nadchod postavili s atómkou. Po 30 rokoch ho idú takto zmeniť

Do obnovy zanedbaného nadchodu v Kalnej nad Hronom sa pustí obec. Elektrárne jeho stav desiatky rokov neriešili.

Päťročné ticho okolo Družby konečne prelomili

K prijatému návrhu sa primátor neprikláňa. Podľa neho bude pre mesto do budúcnosti nákladnejší.

Radnica chce súkromnej firme zobrať Vianočné trhy

Trnava organizovanie Vianočných trhov v roku 2011 postúpila súkromnej firme, pretože boli stratové.

Všetky správy

Majú pírsing a tetovanie. Ak dostanú žltačku C, majú sa liečiť za vlastné

Nepreplácaním liečby hepatitídy C pre niektorých pacientov chce Všeobecná zdravotná poisťovňa ušetriť peniaze. Je v strate 200 miliónov.

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.

Krajina znásilnení a útočiacich migrantov? Prečo vo Švédsku vidia krach multikulturalizmu

Švédsko priznáva problémy so začlenením utečencov, no štatistiky o kriminalite a správy o no-go zónach sú často zdeformované.

Nie v každej hmle treba zapnúť hmlovky

Predné a zadné hmlové svetlá plnia rôzne funkcie. Treba nad nimi premýšľať osobitne a nezapínať jedny naraz s druhými.

Kam vyraziť