Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

V Nitre bol tenisový turnaj žiakov

V tenisovom areáli v Nitre na Ďumbierskej ulici zorganizoval TK Nitra celoštátny turnaj triedy A starších žiakov do 14 rokov za účasti 83 chlapcov a dievčat.

V kvalitne obsadenom turnaji, ktorého sa zúčastnila slovenská špička tejto vekovej kategórie, medzi chlapcami víťazstvo a krásny pohár vybojoval Dominik Hrunčák (Slovan Bratislava, nas. č. 10). Vo finále zvíťazil nad najvyššie nasadeným Damianom Davidom Brnom (Empire Trnava) 6:3, 6:2. Tretie miesto obsadili David Juras (Slávia Agrofert STU - nas. č. 9) a Martin Fekiač (Lieskovec, nas. č. 7). Do finále štvorhry sa medzi 13 dvojicami prebojovali dva najvyššie nasadené páry. Z víťazstva a turnajového titulu sa tešila najvyššie nasadená dvojica Ladislav Unčovský, Tomáš Líška (Slávia Agrofert STU / Prievidza). Vo finále zvíťazila nad dvojicou Damian David Brna, Maroš Husár (Empire Trnava / Slávia Agrofert STU) 1:6, 6:4, 10:4. Chlapci usporiadajúceho klubu nevyužili možnosť štartovať v turnaji na voľné karty usporiadateľa.

Rovnako krásny pohár u dievčat za víťazstvo v dvojhre získala Alexandra Lázárová (Akademik Košice). V trojhodinovom finálovom súboji veľmi dobrej úrovne zvíťazila nad nenasadenou Miriam Timkovou (TA Prešov) 6:4, 1:6, 6:3. Tretie miesta obsadili ešte iba 12-ročné tenisové nádeje Alexandra Pillárová (Akademik Košice) a Andrea Mayerová (Slovan Bratislava). Do finále štvorhry sa prebojovali nenasadené dvojice Miriam Timková - Laura Roháčová (obe TA Prešov) a Alexandra Pillárová - Lenka Stará (VSE TK Akademik Košice/TK Kúpele Piešťany). Turnaj však zostal bez víťaza, nakoľko Roháčová a Stará odcestovali reprezentovať SR na ME družstiev vo vekovej kategórii do 12 rokov.

Nedarilo sa dievčatám usporiadajúceho klubu. V dvojhre neprešli cez prvé kolo. Ema Mozníková prehrala s Kerdíkovou (Slovan - nas. č. 8) 2:6, 1:6. Paulína Hlaváčová prehrala s neskoršou semifinalistkou Pillárovou 2:6, 3:6. Hlaváčová v štvorhre spoločne s Eliškou Krištofovou (Senica) po víťazstve v úvodnom kole nad dvojicou Pacáková - Jurková (obe TA Prešov) 7:6 (5), 7:5 prehrala v štvrťfinále s dvojicou Šimová - Pavličková (Piešťany / Empire Trnava) 0:6, 2:6.

Turnaj organizačne zabezpečovala a viedla skúsená dvojica Marián Uhrík (riaditeľ turnaja) a Pavel Matuščín (vrchný rozhodca). Obidvaja spoločne s ďalšími Nitranmi Jánom Frančákom a Radoslavom Uhríkom (tréneri v TK Nitra) ako dlhoroční čiaroví rozhodcovia Davis Cupu sú opätovne nominovaní do tejto funkcie na septembrové stretnutie Slovenska s Portugalskom, ktoré bude rozhodujúcim súbojom 2. kola play-off o zotrvanie reprezentácie SR v I. skupine euro-africkej zóny.