Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Kickboxeristi Scorpio Fight Clubu Nitra s medailami z MS

V chorvátskom Varaždine sa konali majstrovstvá sveta v kickboxe. Zverenci trénera Patrika Matejku stáli na stupňoch víťazov dovedna desaťkrát, z titulu juniorskej majsterky sveta sa v kategórii K1 tešila Natálka Skovajsová.

Kickboxeristi Scorpio Fight Clubu Nitra na MS vo Varaždine.

Vrcholom sezóny pre mladý tím nitrianskych „škorpiónov“ boli MS, ktorých sa ako klub zúčastnili po prvýkrát s cieľom nazbierať skúsenosti, pretože v slovenských súťažiach sa pretekári stretávajú už pár rokov, navzájom sa poznajú, a tak konkurencia neponúka až takú možnosť „vyzápasiť sa“.

Šoková terapia

Nitrania sa pod taktovkou skúseného trénera Patrika Matejku pripravovali na šampionát počas celého roka, aktívna príprava trvala mesiac s dvoj- až trojfázovými tréningami. „Úroveň zápasníkov na medzinárodnej scéne je vysoká, naším hlavným cieľom preto bolo vyskúšať, ako bude mladý kolektív, ktorý má v podstate ešte všetko pred sebou, zvládať jednak fyzické, ale aj psychické zaťaženie,“ povedal Matejka.

Konkurencia šikovných borcov z 32 krajín postavila nitrianskym kickboxeristom do cesty ťažkých súperov. „Samotnú zápasovú psychiku na tréningu nenatrénujeme, niektorí chalani majú skúsenosti zo svetových pohárov, ale takéto podujatie je pre nich doslova šoková terapia,“ poznamenal Matejka.

Zaujímavosťou a zároveň výhodou kategórie WKF (World Kickboxing Federation) je, že ide o spojené MS juniorov, kadetov a seniorov, a teda všetko sa sústreďuje na jednom mieste. V skoro zhodnom termíne sa konali aj majstrovstvá Slovenska, ktoré ale Nitrania neabsolvovali, pretože sa sústredili výlučne na svetový šampionát.

Desať kovov, jedno zlato

Čo sa týka jednotlivých pretekárov, tí milo potešili a aj napriek nedostatkom, na ktorých treba stále pracovať, zhostili sa svojich úloh s potrebnou vervou a dravosťou. „Natália Skovajsová od 14 rokov zápasí s dievčatami, ktoré sú už vekovo seniorky, a tak si konečne vyskúšala aj svoju vekovú kategóriu a bolo vidieť, že technicky je ďaleko pred súperkami. Veľmi ma prekvapila aj Simona Vargová, ktorá trénuje iba pol roka a veľmi chcela ísť na tento turnaj. Trénovala s takým zápalom, že by si z nej mohli brať príklad aj niektorí chalani. Pracovať treba ešte na technike, chuť však je,“ hodnotil svoje zverenkyne tréner Matejka.

„U Nora Kostoviča a Erika Matejovského som videl to, čo som chcel, a to je bojovnosť. Adrián Duchoň k nám prišiel z Prievidze, je to skúsenejší borec, ktorý svoje skúsenosti aj ukázal. Jeden z talentov, ktoré máme, je Tomáš Gut. Je to tréningový typ. Veľmi drie a trénuje, ale na zápasoch sa odráža ešte slabšia psychika a už spomínaná nevyzápasovanosť, to je však problém u viacerých. Veľmi ma však tešia medaily, ktoré sme získali, priznám sa, nečakal som ich toľko. Najpodstatnejšie však pre mňa bolo, či moji zverenci dokážu pretaviť natrénované veci do samotného zápasu a či v jednotlivých zápasoch dokážu uplatniť aj moje rady. Týždeň pred začiatkom mali problémy so spaním, tým si však musia prejsť,“ uzavrel svoje rozprávanie tréner Matejka.

Úspechy Nitranov na MS:
Natália Skovajsová (zlato v K1 juniorky), Simona Vargová (striebro v kick light a bronz v K1), Nórbert Kostovič a Erik Matejovský (obaja bronz v low kick a bronz v K1), Tomáš Gut (striebro v low kick), Adrián Duchoň (bronz v low kick), Michal Dobiáš (striebro v mix fight).

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Fuska s Frišom sú v Alekšinciach, Füle ide do Nevidzian

Dlhá futbalová prestávka prináša ďalšie zaujímavé transfery. Nazreli sme do piatej ligy.

Lapáš dobíjal na Počúvadle, Lehota v Bojniciach

Február je vhodným termínom na zimné sústredenia futbalových mužstiev.

Výmena zábradlia na moste sa opäť posúva

Čaká sa na vyhlásenie verejného obstarávania, bez neho sa výmena neuskutoční.

Blízke regióny

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Fajčil pred vchodom a pes pobehoval bez dozoru. Majiteľ tvrdil, že ho podviedol

O kuriózne prípady nemajú mestskí policajti núdzu. V tomto období sa zameriavajú hlavne na psičkárov.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

(FOTOGALÉRIA) Nadchod postavili s atómkou. Po 30 rokoch ho idú takto zmeniť

Do obnovy zanedbaného nadchodu v Kalnej nad Hronom sa pustí obec. Elektrárne jeho stav desiatky rokov neriešili.

Koniec plechovým hangárom? Trnava chce veľké obchody už len za mestom

Do konca februára môžu Trnavčania pripomienkovať štyri zmeny územného plánu. Jedna z nich by mohla znamenať koniec výstavby veľkých hangárových obchodných centier priamo v meste.

Všetky správy

Krajina znásilnení a útočiacich migrantov? Prečo vo Švédsku vidia krach multikulturalizmu

Švédsko priznáva problémy so začlenením utečencov, no štatistiky o kriminalite a správy o no-go zónach sú často zdeformované.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Prieskum Focusu: Smer mierne klesá, vládu by skladal ťažko

Voliči, ktorých odradila v januári kauza kapitán, si k SNS nenašli cestu späť.

Únos. Film, ktorý vznikol napriek výstrahám právnikov

Pri nakrúcaní prvého slovenského trileru bola aj mama Roberta Remiáša.

Idem sa vycikať

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

Kam vyraziť