Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

UDHK s novým názvom a niekoľkými posilami

Nitrianske hádzanárky vstúpia do ďalšej sezóny WHIL s viacerými novinkami a so snahou o výkonnostný vzostup.

(Zdroj: (DT))

Z letných noviniek v hádzanárskej kuchyni je navonok najviditeľnejšou zmena názvu družstva. „V novej sezóne už nebudeme používať mediálny názov Slávia UDHK ŠG Nitra-Sereď, ale len oficiálny názov klubu UDHK ŠG Nitra. Aj keď naša spolupráca so Sereďou bude najmä na hráčskej úrovni ďalej pokračovať, v Seredi sa rozhodli budovať vlastné družstvo, ktoré bude štartovať v prvej lige,“ uviedol prezident klubu Slavomír Varga.

Rozdiel je aj v príprave na novú sezónu, ktorú mohli Nitrianky tentoraz začať oveľa skôr. Prvú fázu absolvovala časť družstva ešte v júni a od 16. júla sa začala druhá časť spoločnej prípravy. „Postupne sa do nej zapájajú aj nové hráčky a od augusta by sme už mali mať až na nejaké výnimky k dispozícii kompletný káder pre WHIL aj pre dorastenecké ligy,“ pokračoval Varga.

Trénermi tímu žien budú podobne ako vlani Slavomír Varga spoločne s Vladimírom Svitekom. Nakoľko oboch čakajú aj reprezentačné povinnosti s družstvom kadetiek SR, pripravujúcim sa na kvalifikáciu na ME v Poľsku, bude hrajúcou asistentkou Miriam Šimáková.

Snaha o posilnenie

Z vlaňajšej zostavy, ktorá končila sezónu, odišla len Berová do Olomouca, ostatné hráčky chcú pokračovať. „K nim môžeme ešte prirátať uzdravenú reprezentantku Karin Bujnochovú a verím, že o svoju príležitosť zabojujú aj ďalšie talentované dorastenky Nela Velčická, Dominika Czuczorová, Katka Kolečániová a po doliečení aj Dominika Kolářová,“ vyratúva Varga. Z nových akvizícií už začala s tréningom Janka Guzmická z HK Nitra, Martina Luščonová a Silvia Sedláčková z Trenčína a čoskoro sa pripoja sestry Dobranské z Vranova. „Rozrobené máme ešte na hosťovanie dve mladé hráčky zo Šale a dve skúsené hráčky, ktorých mená ešte v tomto štádiu nebudeme zverejňovať,“ uviedol prezident klubu.

Tím UDHK ŠG by mal v príprave odohrať 10-12 zápasov, z toho dva turnaje. V Nitre 10.-11. augusta by sa mali predstaviť Zlín, Jindřichov Hradec a michalovská juniorka, o týždeň neskôr pôjdu Nitrianky zasa do Jindřichovho Hradca. Okrem toho sa UDHK stretne ešte dvakrát so Šaľou a niekoľkými prvoligovými družstvami.


Časť tímu sme zastihli na tréningu s trénerom Svitekom.


Trpezlivé budovanie tímu

V minulej sezóne získali Nitrianky pri premiére vo WHIL iba jeden bod. Aké sú teda plány do budúcna? „Naším hlavným cieľom bude dosiahnuť výkonnostný pokrok u každej hráčky, ktorá bude ochotná na sebe pracovať. Chceme sa zlepšiť predovšetkým v obranných činnostiach a prechodovej fáze, hrať s väčším nasadením a agresivitou. Budeme trpezlivo pokračovať v budovaní tímu predovšetkým z vlastných odchovankýň, ktorý bude schopný v budúcnosti získať pre Nitru medailu,“ zakončil šéf klubu Slavomír Varga.

KÁDER UDHK ŠG (vrátane dorasteniek): brankárky N. Bírová, S. Csáková, I. Halásová, M. Dobranská, H. Marková, krídla V. Danišová, P. Ivanová, J. Guzmická, M. Luščonová, J. Matoušková, R. Krajčovičová, L. Dobranská, Z. Fujasová, K. Behinská, K. Kolečániová, pivotky B. Königová, S. Lenčešová, S. Sedláčková, spojky M. Šimáková, J. Vargová, S. Sýkorová, M. Sláviková, K. Bujnochová, D. Halmová, P. Velčická, D. Czuczorová, M. Blehová.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Fuska s Frišom sú v Alekšinciach, Füle ide do Nevidzian

Dlhá futbalová prestávka prináša ďalšie zaujímavé transfery. Nazreli sme do piatej ligy.

Lapáš dobíjal na Počúvadle, Lehota v Bojniciach

Február je vhodným termínom na zimné sústredenia futbalových mužstiev.

Výmena zábradlia na moste sa opäť posúva

Čaká sa na vyhlásenie verejného obstarávania, bez neho sa výmena neuskutoční.

Blízke regióny

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

(FOTOGALÉRIA) Nadchod postavili s atómkou. Po 30 rokoch ho idú takto zmeniť

Do obnovy zanedbaného nadchodu v Kalnej nad Hronom sa pustí obec. Elektrárne jeho stav desiatky rokov neriešili.

Fajčil pred vchodom a pes pobehoval bez dozoru. Majiteľ tvrdil, že ho podviedol

O kuriózne prípady nemajú mestskí policajti núdzu. V tomto období sa zameriavajú hlavne na psičkárov.

Koniec plechovým hangárom? Trnava chce veľké obchody už len za mestom

Do konca februára môžu Trnavčania pripomienkovať štyri zmeny územného plánu. Jedna z nich by mohla znamenať koniec výstavby veľkých hangárových obchodných centier priamo v meste.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Všetky správy

Krajina znásilnení a útočiacich migrantov? Prečo vo Švédsku vidia krach multikulturalizmu

Švédsko priznáva problémy so začlenením utečencov, no štatistiky o kriminalite a správy o no-go zónach sú často zdeformované.

Prieskum Focusu: Smer mierne klesá, vládu by skladal ťažko

Voliči, ktorých odradila v januári kauza kapitán, si k SNS nenašli cestu späť.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Idem sa vycikať

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

Chcete sa presťahovať na západ? Ubytovanie nájdete ťažko

V Trnave nie je v súčasnosti možné nájsť dostatok vhodných zamestnancov v okruhu 50 kilometrov.

Kam vyraziť