Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Víťaz tipovačky Rajtár už má novú led-ku od ABASu

Najlepším zo 770 tipujúcich v jarnej súťaži MY Nitrianskych novín sa stal Marek Rajtár z Martina nad Žitavou. Právom si odniesol krásnu cenu.

Prvú cenu v súťaži odovzdal Ľudovít Makó, konateľ spoločnosti ABAS SR Management.

Môže mať jeden mladý muž toľko šťastia? - pýtajú sa určite mnohí. Veru, je to už štvrtýkrát za posledných šesť rokov (12 súťaží), čo Marek bral jednu z celkových cien. „V predchádzajúcej jesennej súťaži som viedol od piateho do štrnásteho kola, a nakoniec som o prvé miesto prišiel. Teraz sa to vymenilo, bol som v úzadí a posledné kolo prinieslo zasa šťastie mne,“ vyťahuje výherca zaujímavú paralelu. Po tom, ako bolo oznámené konečné poradie, zožal opäť veľa gratulácií od známych.

Marek je piatoligový rozhodca, čo by ho mohlo stavať do výhodnejšej roly, že má viac informácií ako iní súťažiaci. „Lenže pozor, ja chodím pískať aj ostatné tri piate ligy, čiže našu južnú skupinu som bol asi trikrát. Takže tie mužstvá až toľko nepoznám. A tipujú aj iní rozhodcovia či funkcionári, šancu mal naozaj každý,“ podotýka. Marek hral na tri tikety (aj na mamu a sestru), no tak skúšajú šťastie aj ďalší. Istý okresný rozhodca dokonca podával každý týždeň viac ako 10 tiketov!

„Poctivo som tipoval sám, od nikoho som si nedal radiť, nikomu som nevolal. Tiket som mal vyplnený už v utorok a v stredu som ho posielal,“ prezradil. Remízy zakrúžkoval iba málokedy. Ligové mužstvá Nitra a ViOn mu vychádzali striedavo. Často mu ušli napríklad susedné Sľažany.

„Ku koncu súťaže som nebol nervózny. Bral som to športovo, že buď budem mať šťastie, alebo nie. Veď už som toho predtým vyhral dosť,“ hovorí. Keď si však v pondelok ráno o šiestej všetko zrátal, vedel, že sa môže opäť tešiť.

V kariére arbitra by sa chcel posunúť vyššie. Frajerku nemá, ako hovorí, jeho priateľkou je rozhodcovská píšťalka.

V minulosti už vyhral oblečenie, nábytok, notebook a teraz LED TV. „Mama srandovala, že najbližšie by sa hodila nejaká chladnička alebo práčka. S tipovaním sa skončiť nechystám,“ usmieval sa Marek.

„Ďakujem redakcii a sponzorovi za krásnu prvú cenu a spestrenie futbalovej jari. Nová telka sa veľmi hodí. Stará dvadsaťročná Tesla jej uvoľní miesto,“ lúčil sa v redakcii úspešný tipér.


Najlepší tipujúci Marek Rajtár si z redakcie MY novín odniesol značkový LED televízor s uhlopriečkou 101 cm, ktorý venovala spoločnosť ABAS.

Garant dal klobúk dolu

Prvú cenu do súťaže venovala spoločnosť ABAS SR Management. Konateľ JUDr. Ľudovít Makó priznal, že tipovaciu súťaž pozorne sledoval. „Raz som si aj zatipoval ako „radič“ a trafil som šesť zápasov, čo nebol zlý výkon. Poznám veľa ľudí, ktorí sa zapojili a ako som zistil, viacerí boli na popredných priečkach v celkovom poradí,“ poznamenal Ľudovít Makó.

„Samozrejme, pred tými najlepšími dávam klobúk dole, lebo v týchto našich ligách by mal problém čokoľvek predpovedať aj slávny prorok Nostradamus. Víťazovi Marekovi Rajtárovi patrí poklona, nový televízor získal právom,“ pokračoval garant prvej ceny.

Ľudovít Makó má za sebou kariéru futbalistu a tiež rozhodcu. Dodnes si však rád zahrá futbal v kruhu priateľov. Podporuje vzťah k športu aj v kolektíve pracovníkov firmy, ktorú riadi. „Každý máme svoje starosti, a práve futbal je prostriedkom na odreagovanie sa a tiež utužovanie priateľstiev. Blíži sa štart novej futbalovej sezóny, a preto by som chcel futbalistom a fanúšikom zaželať veľa pohody, športových úspechov, málo kolíznych situácií a aby športovcov obchádzali zranenia,“ dodal Ľudovít Makó, konateľ ABAS SR Management.

Spoločnosť pôsobí na Slovensku od roku 2000, zaoberá sa hlavne činnosťami, ako sú strážna služba, detektívna služba, technická služba, odborná príprava a poradenstvo, ale poskytuje aj služby facility managementu a upratovacie služby. ABAS má na Slovensku viac ako 1000 zamestnancov.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Futbalisti v príprave

Tradične prinášame sumár výsledkov prípravných zápasov za minulý týždeň a program na tento týždeň.

Dorastenci do Nových Zámkov

V piatok 24. februára sa stretnú futbaloví dorastenci z celého západného regiónu.

Lapáš dobíjal na Počúvadle, Lehota v Bojniciach

Február je vhodným termínom na zimné sústredenia futbalových mužstiev.

Nitru a Vráble spojí nový chodník pre cyklistov

Poslankyňa z Vrábel navrhla, aby došlo v budúcnosti k prepojeniu novej cyklotrasy na ďalší cyklistický chodník z Vrábeľ do Podhájskej.

Blízke regióny

Koniec plechovým hangárom? Trnava chce veľké obchody už len za mestom

Do konca februára môžu Trnavčania pripomienkovať štyri zmeny územného plánu. Jedna z nich by mohla znamenať koniec výstavby veľkých hangárových obchodných centier priamo v meste.

(FOTOGALÉRIA) Nadchod postavili s atómkou. Po 30 rokoch ho idú takto zmeniť

Do obnovy zanedbaného nadchodu v Kalnej nad Hronom sa pustí obec. Elektrárne jeho stav desiatky rokov neriešili.

Päťročné ticho okolo Družby konečne prelomili

K prijatému návrhu sa primátor neprikláňa. Podľa neho bude pre mesto do budúcnosti nákladnejší.

Radnica chce súkromnej firme zobrať Vianočné trhy

Trnava organizovanie Vianočných trhov v roku 2011 postúpila súkromnej firme, pretože boli stratové.

Všetky správy

Majú pírsing a tetovanie. Ak dostanú žltačku C, majú sa liečiť za vlastné

Nepreplácaním liečby hepatitídy C pre niektorých pacientov chce Všeobecná zdravotná poisťovňa ušetriť peniaze. Je v strate 200 miliónov.

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.

Krajina znásilnení a útočiacich migrantov? Prečo vo Švédsku vidia krach multikulturalizmu

Švédsko priznáva problémy so začlenením utečencov, no štatistiky o kriminalite a správy o no-go zónach sú často zdeformované.

Nie v každej hmle treba zapnúť hmlovky

Predné a zadné hmlové svetlá plnia rôzne funkcie. Treba nad nimi premýšľať osobitne a nezapínať jedny naraz s druhými.

Kam vyraziť