Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Nitra patrí do prvej polovice tabuľky, hovorí Petráni

Generálny manažér klubu si praje spokojnosť nitrianskeho fanúšika. Zhovárali sme sa s Jozefom Petránim.

Jozef Petráni pracuje ako generálny manažér FC Nitra už piaty rok.(Zdroj: Martin Kilian)

Ako prebehlo leto v klube?
- Po určitých personálnych výmenách v kabíne sme sa snažili čo najlepšie pripraviť na nový súťažný ročník a myslím si, že sa nám to podarilo. Čo sa týka kvality súperov, tak táto príprava bola najkvalitnejšia. Ukázala nám naše pozitívne stránky a odkryla aj nedostatky, ktoré sa snažíme za pochodu odstraňovať.

Niektoré ligové kluby majú finančné problémy, niečo naznačil aj majiteľ Bödör o rôznych variantoch do budúcna. Je na mieste obava o budúcnosť?
- S výnimkou možno štyroch top klubov nepoznám na Slovensku klub, ktorý by mal vykrytý rozpočet na rok dopredu. Všetky kluby žijú v týždennej, mesačnej realite a u nás je to podobné. My sa snažíme vykrývať naše výdavky snahou o predaj reklamných plôch, vstupeniek, získanie dotácií, grantov a samozrejme dosť významnú časť tvorí príjem z predaja hráčov. Situácia je dosť ťažká aj preto, že hráčsky trh sa príliš nehýbe a na to niektoré kluby určite doplácajú. Som však optimista, že chod klubu neohrozí športovú úroveň A-mužstva.

V lete sa vám však podarilo predať stopéra Tótha.
- Áno, ale nebol to predaj z kategórie väčších. Martin Tóth pre Nitru dosť urobil. Už pri poslednom predĺžení zmluvy sme mu sľúbili, že ak príde preňho zaujímavá ponuka, tak budeme sa snažiť nájsť cestu, aby sme mu umožnili posunúť sa v jeho kariére. Z ekonomického pohľadu to nebol veľký predaj, ale on si ho zaslúžil.

Ocenením pre klub je prvenstvo v audite mládeže, ktorý robil Slovenský futbalový zväz.
- Určite. Bolo tu zohľadnené všetko, čo sa týka mládeže, čiže infraštruktúra, podmienky mládeže na tréningy a zápasy, regenerácia, vzdelanie trénerov, počet mládežníckych reprezentantov a získané tituly dorastencov a žiakov za posledných päť rokov. Sme radi, že sme obsadili prvé miesto. Mládež je naďalej naša priorita a je stále čo zlepšovať. Aktuálne sa teším z príchodu trénera Stachuru, verím, že Michal Kuruc zvládne pozíciu koordinátora po dobre načatej robote Róberta Barboríka. Dôveru majú aj ostatní mládežnícki tréneri.

Tréner Jurkemik dostal mandát na pokračovanie. Čo sa od neho čaká?
- Za pol roka splnil, čo sme od neho očakávali. Pozitívne hodnotím, že nemal strach zaraďovať mladých hráčov aj v ťažkých zápasoch. Myslím si, že nastal aj posun v atraktívnosti a kvalite hry. Verím, že toto bude pokračovať a že jeho ďalšie pôsobenie povedie k spokojnosti nitrianskeho fanúšika, na ktorom nám záleží.

Ako sa dajú formulovať ambície klubu v tejto sezóne?
- Verím, že sa nám podarí vyskladať obranu, či už z vlastných zdrojov, alebo s príchodom hotového hráča. Moje osobné ambície sú prvá polovica tabuľky. Myslím si, že kvalitou kádra, trénerským obsadením, zázemím a stabilitou klubu máme na to, aby sme uhrali stred tabuľky.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

MFsK po základnej časti bez víťazstva

Zverenci Antona Suchana po minuloročnom treťom mieste musia bojovať o zotrvania v extralige v baráži.

Blízke regióny

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Žiaci Kalinčiakova získali už tretí titul v rade

Športovú halu v Leviciach aj tento rok ovládli futbaloví žiaci z Kalinčiakova. Vo finále jednoznačne zdolali Kalnú nad Hronom.

Aký je program na umelej tráve v Topoľčanoch?

Pozrite si program zápasov na najbližší víkend.

Čilejkárske dediny pôjdu cez rozhlas do celého Slovenska

Tradície, miestne zvyky a folklór z nášho regiónu priblíži Rybníčanka v sobotňajšej relácii.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Spiatočné letenky do Ameriky sa už predávajú za menej ako 150 eur

Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian už predáva letenky za menej ako sto eur.

Jawa stavila na retro vzhľad a čínsku techniku

Ponuku tradičnej českej značky obohatili modely Jawa 350 OHC a Jawa 660 Vintage.

Kam vyraziť