Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Cesty Nitrianskeho kraja brázdili cyklistické talenty

Mládežnícke medzinárodné cyklistické preteky Regiónom Nitrianskeho kraja sú úspešne v cieli.

Žilinčan Michalička, víťaz troch etáp. Že by nasledoval kroky svojho bývalého oddielového kolegu P. Sagana?

Na prelome júna a júla zorganizoval Cyklo Klub Nitra medzinárodné mládežnícke etapové cyklistické preteky Regiónom Nitrianskeho kraja. Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou mesta Nitra, Úradu NSK, obce Mojmírovce a mesta Vráble, určené bolo pre mládežnícke kategórie.

Úvodná etapa sa uskutočnila v Nitre pod názvom Memoriál Jána Vanča. Na cyklistov čakali preteky s hromadným štartom s cieľom na Zobore pri liečebnom ústave. Náročné stúpanie dokonale preverilo pelotón. Víťazstvo v etape získali: Š. Michalička (ml. žiaci, CS Žilina), A. Foltán (st. žiaci, Žiar n/Hr.), D. Móricz (kadeti, Csepel Budapešť), M. Daško (juniori, ŠG Trenčín).

Popoludní odštartovala 2. etapa v Mojmírovciach - časovka. Zvíťazili: Š. Michalička, A. Foltán, D Baška (Dohňany) a D. Zverko (Žiar n/Hr).

V nedeľu sa pelotón presunul do Vrábeľ. Tu absolvovali cyklisti kritérium v centre mesta. Preteky sťažilo i mimoriadne horúce počasie.

Celkovými víťazmi v jednotlivých kategóriách sa stali - Š. Michalička (Žilina), A. Foltán (Žiar n/Hr.), D. Móricz (Budapešť) a M. Daško (Trenčín). Z domácich cyklistov mladší žiak Marek Bugár obsadil pekné 7. miesto a získal biely dres pre najlepšieho najmladšieho pretekára. U juniorov Antonovi Trnkovi patrilo 20. miesto.

Organizátori pripravili v každom etapovom centre i preteky pre verejnosť. Najväčší úspech mali vo Vrábľoch preteky 6-15-ročných detí.

Vladimír Došek, predseda organizačného výboru pretekov a šéf Cyklo Klubu Nitra, po podujatí povedal: ,,Sú to jediné domáce etapové preteky pre všetky vekové kategórie mládeže. Boli odštartované v tom istom termíne ako najväčšie etapové preteky Tour de France. Pre najlepších v celkovom hodnotení po každej etape pretekov sme pripravili symbolické žlté tričká, ako to vídame i na veľkých etapových pretekoch. Osobne mi je ľúto momentálne najväčšieho talentu mládežníckej slovenskej cyklistiky Dávida Zverka, je to kadet, jazdiaci už za juniorov. Po druhej etape sa dostal do žltého dresu a pre dva pády v záverečnej etape oň prišiel, skončil tak tretí. Ukázali sa tu i nové talenty. Vo všetkých etapách zvíťazil Štefan Michalička, je to odchovanec toho istého klubu ako Peter Sagan, ktorý udivuje vo Francúzsku.“

V pelotóne sa predstavila takmer stovka pretekárov. Podujatie bolo vysoko hodnotené účastníkmi z iných klubov za jeho organizáciu, bezpečnosť na cestách a hodnotné ceny.


Po druhej etape juniorov - zľava I. Kováč, starosta Mojmíroviec, D. Zverko a šéf pretekov V. Došek.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Blíži sa voľba šéfa RTVS, Rezník z TASR by bol pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch neúmerne stúpli ceny za elektrinu. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

Ako dávni migranti zmenili Európsku DNA? Prišli len muži a kone

Tretia hlavná migračná vlna zanechala stopu v Európanoch až dodnes.

Kam vyraziť