Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Stümpel Cup opäť spojil hokejbalovú rodinu

Tradičný nitriansky hokejbalový turnaj Stümpel Cup má za sebou svoju sedemnástu kapitolu, opäť úspešnú.

Na turnaji sa počas soboty a nedele predstavilo jedenásť tímov. Aj keď je to oproti predchádzajúcim ročníkom o niečo menej, kvantitu nahradila kvalita. Športoví fanúšikovia mohli počas bojov na vedľajšej hracej ploche zimného štadióna vzhliadnuť zvučné hokejové a hokejbalové mená. Samozrejme, nechýbal Jozef Stümpel, pod ktorého záštitou sa turnaj konal, predstavili však sa aj Marek Slovák, Branislav Mezei, Ivan Švarný alebo bratia Salijovci.

Dramatické vyvrcholenie

V napínavom finále sa stretol Stümpel team s mužstvom Áhoyte, ktorého kostru tvorili hráči majstrovských Nitrianskych rytierov. Áhoyte sa najprv ujalo dvojgólového vedenia, Stümpelovci však znížili, aby sa situácia zopakovala. Stümpel team inkasoval po tretí raz, opäť však strelil kontaktný gól a dramatické finále mohlo stále dopadnúť akokoľvek. Krátko pred koncom nakoniec Áhoyte strelili štvrtý gól a definitívne rozhodli.

Stümpel team tak neobhájil prvenstvo z minulého roka a turnaj má nového víťaza. Radosť šampiónov bola obrovská, z prehry však nikto tragédiu nerobil. „Opäť to bolo vynikajúce,“ začal s neskrývanou spokojnosťou Jožo Stümpel. „Máme za sebou ťažké finále, je vidieť, že chalani to hrávajú prakticky každý deň. Škoda, že nám to nevyšlo, pretože sme naozaj chceli vyhrať. Možno nám chýbalo aj trošku šťastia, ale aj napriek tomu si myslím, že to bol výborný vrchol turnaja,“ pokračoval. „Vždy ideme do turnaja s tým, že sa snažíme vyhrať hlavne prvé dva zápasy, a tým pádom si zabezpečiť miestenku vo vyraďovacích bojoch. Potom je to už aj o náhode, o šťastí, pretože už tradične sem chodia kvalitné tímy a ani jeden zápas nie je jednoduchý,“ vysvetlil skúsený hokejový center. „Najdôležitejšie je však stretnúť sa s partiou, zahrať si, trochu zašportovať a urobiť si hlavne pekný víkend,“ výstižne uzavrel.

Atmosféra na jednotku

Spokojnosťou, aj napriek nižšiemu počtu účastníkov, žiaril aj jeden z organizátorov Miloš Dovičovič. „Možno sme tento rok mali menej mužstiev, ale kvalita bola obrovská. Turnaj mal nesmiernu úroveň,“ zhodnotil. „Vynikajúcim spestrením bola účasť majsteriek sveta slovenskej ženskej hokejbalovej reprezentácie. Kto má rád hokejbal, určite si prišiel na svoje, bola to vynikajúca zábava. Dievčatá aj chalani predviedli, čo dokážu, ako vyzerá najlepší hokejbal, trúfnem si povedať, že aj na svete,“ pokračoval Dovičovič, a zároveň vyzdvihol výbornú atmosféru. „K úspechu tohto podujatia vo veľkej miere prispela atmosféra, ktorú vytvorili fanúšikovia aj hráči. Každý, keď zápasy skončili, zabudol na to, že v niektorých súbojoch išiel hore aj adrenalín a niekedy sa zaiskrilo. Jednoducho, sú to stretnutia kamarátov, zároveň súperov, ktorí sa vedia priateliť za mantinelom a pobiť o výsledok na ihrisku,“ povedal Dovičovič.

Víťazi si verili

Spokojnosť neskrýval ani Patrik Martiška z víťazného tímu. Ten si okrem víťaznej trofeje odniesol aj ocenenie pre najlepšieho obrancu turnaja. V skvele obsadenom turnaji výborný výsledok. „Bolo to pre mňa milým prekvapením, určite aj povzbudením do budúcnosti. Nezostáva mi iné, iba dúfať, že mi to takto pôjde aj ďalej,“ skonštatoval po odovzdávaní cien Martiška. Jeho tím odohral asi najťažší zápas v semifinále proti Novým Zámkom, kde vyhrali iba tesne 4:3. „Keď mám byť úprimný, s chalanmi sa poznáme vlastne odmalička, sme dobrá partia, takže sme si verili, že by sme to mohli dotiahnuť ďaleko. Veľmi nás teší, že to bolo až do finále, kde sa nám napokon podarilo vyhrať,“ uzavrel Patrik Martiška.

Výsledky

SKUPINA A: Butofci - Adler 4:0, Hirkala 2, Danko, Kováč. Butofci - HBK Nové Zámky 0:2, Oremus, Gábriš. Adler - HBK Nové Zámky 5:5, Štumpf 3, Čaládi, Králik - Paulík 4, Dubec. Poradie: 1. N. Zámky 4 b, 2. Butofci 3, 3. Adler 1.
SKUPINA B: Áhoyte team - HbC Devils 7:0, Martiška, Káčer, M. Mráz, Haring, Ďurický, Tvrdoň, Kučerka. Áhoyte team - HTTB Tovarníky 3:1, Tvrdoň, Klobučník, Titka - Švajlen. HbC Devils - HTTB Tovarníky 2:6, Vrablec 2 - Tomka 2, Švajlen 2, Náhlik 2. Poradie: 1. Áhoyte team 6 b, 2. HTTB Tovarníky 3, 3. HbC Devils 0.
SKUPINA C: Ostré to tím - Granátovci 5:0, Štefanka, Žitňanský, Németh, Piačka, Hrudík. Ostré to tím - Stümpel team 2:6, Štefanka, Šuba - G. Saliji 2, Giba 2, S. Saliji, Minárik. Granátovci - Stümpel team 4:6, Myjavec 2, Pelikán, Krivošík - R. Mráz 2, Stümpel, Tóth, Zemeš, G. Saliji. Poradie: 1. Stümpel team 6 b, 2. Ostré to tím 3, 3. Granátovci 0.
SKUPINA D: Zvolen - Tazmanians 5:2, Ľ. Zuzin 2, P. Zuzin 2, Rutkay - Katrušin, Ivančík. Tazmanians - Zvolen 1:2, Blickling - Ľ. Zuzin, Dobrík. Poradie: 1. Zvolen 6 b, 2. Tazmanians 0.
ŠTVRŤFINÁLE: HBK Nové Zámky - HTTB Tovarníky 2:1, Oremus, Dubec - Guniš. Áhoyte team - Ostré to tím 2:1, Haring, M. Mráz - Farkaš. Zvolen - Butofci 3:2, Ľ. Zuzin, Tary, Chovan - Danko, Kováč. Stümpel team - Tazmanians 8:0, Giba 2, Mezei 2, R. Kašša 2, Slovák, Beniač.
SEMIFINÁLE: HBK Nové Zámky - Áhoyte team 3:4, Grošaft 2, Paulík - Balaška, Káčer, Martiška, Tvrdoň. Zvolen - Stümpel team 2:3 sn, Tomko, P. Zuzin - Švarný, R. Kašša, rozh. sn Tóth.
O 3. MIESTO: Zvolen - HBK Nové Zámky 5:4 p, Ľ. Zuzin 3, Rutkay, Tary - Dékány 2, Oremus, Paulík.
FINÁLE: Áhoyte team - Stümpel team 4:2, Klobučník, Kučerka, M. Mráz, Riegel - Beniač, R. Kašša.
Konečné poradie: 1. Áhoyte team, 2. Stümpel team, 3. Zvolen, 4. HBK N. Zámky.

AKO NASTÚPILI
ÁHOYTE: Gažík - Riegel, Ďurický, M. Mráz, Maxin, Titka, Bosák, Kučerka, Tvrdoň, Káčer, Martiška, Klobučník, Balaška, Ecker, Javorčík, Haring.
STÜMPEL TEAM: Petrík, Haviar - G. Saliji, S. Saliji, Stümpel, Švarný, Mezei, Slovák, R. Kašša, P. Kašša, Giba, Tóth, Minárik, Thron, Beniač, Šurek, Zemeš, R. Mráz.
ZVOLEN: Polc - Chovan, Tary, Ľ. Zuzin, P. Zuzin, Oravec, Rutkay, Kuciak, Tomko, Dobrík, Šimko.
N. ZÁMKY: Dubnický, Dobročák - Kolek, Dékany, Grošaft, Oremus, Dubec, Paulík, Balog, Arpáš, Rybár, Gábriš, Papiernik, Ostrožlík, Vaďovský, Viszkocsil, Penzeš.

INDIVIDUÁLNE OCENENIA
Najlepší brankár Patrik Polc (Zvolen), obranca Patrik Martiška (Áhoyte team), útočník Peter Tóth (Stümpel team). Cena Zoltána Bátovského pre najlepšieho hráča turnaja: Michal Chovan (Zvolen).

EXHIBÍCIA: Stümpel team - Slovensko (reprezentácia žien) 3:3, Beniač 2, R. Mráz - Krajňáková, Bednárová, Celárová.

Fotogaléria

ico

Doterajší víťazi

1996 Supy Nitra, 1997 Reprezentácia SR 20, 1998 Reprezentácia SR, 1999 Zmeska team, 2000 Nahajtak Nitra, 2001 Corgoň Nitra, 2002 BerVer, 2003 Stümpel Team, 2004 Bublanina Nitra, 2005 Stümpel Team, 2006 Lipa team Nitra, 2007 Palivové filtre, 2008 Nitrazdroj, 2009 15 eur, 2010 OHL Zvolen, 2011 Stümpel Team, 2012 Áhoyte team.

Ďalšie články z rubriky Šport


  1. Dedinu napoja na R1, pomôže to aj Nitre 3 801
  2. Šampionát naturálnych kulturistov a fitnesiek (+FOTO) 861
  3. Pozrite si majstrov okresu v atletike 651
  4. Nitra rozhodla na Spiši v druhom polčase (+FOTO) 508
  5. Neded prekvapil v Galante Foto 424
  6. Smer chce v Nitre zabrániť tomu, aby sa moci chytili kotlebovci 289
  7. Európska komisia vyšetruje, či štátna podpora pre Jaguar Land Rover je v súlade s európskou legislatívou 281
  8. Nový Život môže doma spečatiť triumf 243
  9. Nitriansku Lunicu dnes odovzdali piatim osobnostiam kultúry 233
  10. Štartuje play-off Ligy internacionálov 216

Najčítanejšie správy

Nitra

Dedinu napoja na R1, pomôže to aj Nitre

Pozemky sú už podľa ministerstva dopravy vysporiadané. V júni prídu archeológovia.

Šampionát naturálnych kulturistov a fitnesiek (+FOTO)

Na majstrovstvách Slovenska sa darilo aj pretekárom z nášho regiónu,

Pozrite si majstrov okresu v atletike

V Nitre sa dnes uskutočnili atletické majstrovstvá základných škôl okresu Nitra. V akcii boli deti z 28 škôl.

Nitra rozhodla na Spiši v druhom polčase (+FOTO)

V desiatom kole nadstavbovej časti sa v Spišskej Novej Vsi stretli dve mužstvá z opačných pólov druholigovej tabuľky.

Neded prekvapil v Galante

III. LIGA: Veľký Meder vyhral po 10 zápasoch. Nové Zámky nestačili na rezervu DAC-u. Gabčíkovo si delilo body s lídrom z Komárna.

Blízke regióny

Podgurážený vodič zdemoloval stĺp, našťastie nikoho nezrazil

Vodiča, ktorý zdemoloval v Nových Zámkoch stĺp verejného osvetlenia zatiaľ nemôžu vypočuť. Najprv bude musieť vytriezvieť.

Opravy ciest v Partizánskom môžu trvať ešte mesiac

Kvôli tomu, že práce prebiehajú na viacerých miestach sú zápchy v Partizánskom na každodennom poriadku.

Mikuš: Voderady mali šesť rokov možnosť internát kúpiť alebo si ho prenajať

Obavy obce Voderady v okrese Trnava o nárast nepriaznivých vplyvov na život obyvateľov v súvislosti s avizovaným prísunom zahraničných robotníkov do miestneho internátu kraj nezdieľa.

Škody po včerajšom požiari lakovne odhadli na 200 tisíc eur +foto

Príčina vzniku požiaru sa v súčasnosti vyšetruje. Jeho likvidácia zamestnala viac 24 hasičov.

Žiarovo zelenú farbu jazierka by čakal málokto

Len niečo vyše mesiaca bola umelá vodná nádrž v mestskom parku napustená.

Všetky správy

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner hokejovej reprezentácie a šéf zväzu diskutovali spolu v mimoriadnej relácii TV Markíza.

Cesta autom do Chorvátska 2017

Najpohodlnejšia cesta do Chorvátska je cez Maďarsko. Najrýchlejšie sa do Chorvátska dostanete cez Rakúsko.

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Mnohí voliči neodpustili Bugárovi vstup do koalície, iní sa snažia vidieť na ňom aspoň niečo pozitívne. Ale ich trpezlivosť nemožno skúšať donekonečna.

Právnik z Via Iuris: Sudcovia vyslali prekvapivý signál

Vo voľbách do Súdnej rady neuspeli kandidáti reformného združenia. Treba sa zamyslieť, tvrdí právnik.

Cíger neprišiel diskutovať s Lintnerom, Kohútovi povie, aby odstúpil

Reprezentačný tréner má v stredu absolvovať diskusiu s prezidentom SZĽH Martinom Kohútom.

Kam vyraziť