Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Stümpel Cup opäť spojil hokejbalovú rodinu

Tradičný nitriansky hokejbalový turnaj Stümpel Cup má za sebou svoju sedemnástu kapitolu, opäť úspešnú.

Na turnaji sa počas soboty a nedele predstavilo jedenásť tímov. Aj keď je to oproti predchádzajúcim ročníkom o niečo menej, kvantitu nahradila kvalita. Športoví fanúšikovia mohli počas bojov na vedľajšej hracej ploche zimného štadióna vzhliadnuť zvučné hokejové a hokejbalové mená. Samozrejme, nechýbal Jozef Stümpel, pod ktorého záštitou sa turnaj konal, predstavili však sa aj Marek Slovák, Branislav Mezei, Ivan Švarný alebo bratia Salijovci.

Dramatické vyvrcholenie

V napínavom finále sa stretol Stümpel team s mužstvom Áhoyte, ktorého kostru tvorili hráči majstrovských Nitrianskych rytierov. Áhoyte sa najprv ujalo dvojgólového vedenia, Stümpelovci však znížili, aby sa situácia zopakovala. Stümpel team inkasoval po tretí raz, opäť však strelil kontaktný gól a dramatické finále mohlo stále dopadnúť akokoľvek. Krátko pred koncom nakoniec Áhoyte strelili štvrtý gól a definitívne rozhodli.

Stümpel team tak neobhájil prvenstvo z minulého roka a turnaj má nového víťaza. Radosť šampiónov bola obrovská, z prehry však nikto tragédiu nerobil. „Opäť to bolo vynikajúce,“ začal s neskrývanou spokojnosťou Jožo Stümpel. „Máme za sebou ťažké finále, je vidieť, že chalani to hrávajú prakticky každý deň. Škoda, že nám to nevyšlo, pretože sme naozaj chceli vyhrať. Možno nám chýbalo aj trošku šťastia, ale aj napriek tomu si myslím, že to bol výborný vrchol turnaja,“ pokračoval. „Vždy ideme do turnaja s tým, že sa snažíme vyhrať hlavne prvé dva zápasy, a tým pádom si zabezpečiť miestenku vo vyraďovacích bojoch. Potom je to už aj o náhode, o šťastí, pretože už tradične sem chodia kvalitné tímy a ani jeden zápas nie je jednoduchý,“ vysvetlil skúsený hokejový center. „Najdôležitejšie je však stretnúť sa s partiou, zahrať si, trochu zašportovať a urobiť si hlavne pekný víkend,“ výstižne uzavrel.

Atmosféra na jednotku

Spokojnosťou, aj napriek nižšiemu počtu účastníkov, žiaril aj jeden z organizátorov Miloš Dovičovič. „Možno sme tento rok mali menej mužstiev, ale kvalita bola obrovská. Turnaj mal nesmiernu úroveň,“ zhodnotil. „Vynikajúcim spestrením bola účasť majsteriek sveta slovenskej ženskej hokejbalovej reprezentácie. Kto má rád hokejbal, určite si prišiel na svoje, bola to vynikajúca zábava. Dievčatá aj chalani predviedli, čo dokážu, ako vyzerá najlepší hokejbal, trúfnem si povedať, že aj na svete,“ pokračoval Dovičovič, a zároveň vyzdvihol výbornú atmosféru. „K úspechu tohto podujatia vo veľkej miere prispela atmosféra, ktorú vytvorili fanúšikovia aj hráči. Každý, keď zápasy skončili, zabudol na to, že v niektorých súbojoch išiel hore aj adrenalín a niekedy sa zaiskrilo. Jednoducho, sú to stretnutia kamarátov, zároveň súperov, ktorí sa vedia priateliť za mantinelom a pobiť o výsledok na ihrisku,“ povedal Dovičovič.

Víťazi si verili

Spokojnosť neskrýval ani Patrik Martiška z víťazného tímu. Ten si okrem víťaznej trofeje odniesol aj ocenenie pre najlepšieho obrancu turnaja. V skvele obsadenom turnaji výborný výsledok. „Bolo to pre mňa milým prekvapením, určite aj povzbudením do budúcnosti. Nezostáva mi iné, iba dúfať, že mi to takto pôjde aj ďalej,“ skonštatoval po odovzdávaní cien Martiška. Jeho tím odohral asi najťažší zápas v semifinále proti Novým Zámkom, kde vyhrali iba tesne 4:3. „Keď mám byť úprimný, s chalanmi sa poznáme vlastne odmalička, sme dobrá partia, takže sme si verili, že by sme to mohli dotiahnuť ďaleko. Veľmi nás teší, že to bolo až do finále, kde sa nám napokon podarilo vyhrať,“ uzavrel Patrik Martiška.

Výsledky

SKUPINA A: Butofci - Adler 4:0, Hirkala 2, Danko, Kováč. Butofci - HBK Nové Zámky 0:2, Oremus, Gábriš. Adler - HBK Nové Zámky 5:5, Štumpf 3, Čaládi, Králik - Paulík 4, Dubec. Poradie: 1. N. Zámky 4 b, 2. Butofci 3, 3. Adler 1.
SKUPINA B: Áhoyte team - HbC Devils 7:0, Martiška, Káčer, M. Mráz, Haring, Ďurický, Tvrdoň, Kučerka. Áhoyte team - HTTB Tovarníky 3:1, Tvrdoň, Klobučník, Titka - Švajlen. HbC Devils - HTTB Tovarníky 2:6, Vrablec 2 - Tomka 2, Švajlen 2, Náhlik 2. Poradie: 1. Áhoyte team 6 b, 2. HTTB Tovarníky 3, 3. HbC Devils 0.
SKUPINA C: Ostré to tím - Granátovci 5:0, Štefanka, Žitňanský, Németh, Piačka, Hrudík. Ostré to tím - Stümpel team 2:6, Štefanka, Šuba - G. Saliji 2, Giba 2, S. Saliji, Minárik. Granátovci - Stümpel team 4:6, Myjavec 2, Pelikán, Krivošík - R. Mráz 2, Stümpel, Tóth, Zemeš, G. Saliji. Poradie: 1. Stümpel team 6 b, 2. Ostré to tím 3, 3. Granátovci 0.
SKUPINA D: Zvolen - Tazmanians 5:2, Ľ. Zuzin 2, P. Zuzin 2, Rutkay - Katrušin, Ivančík. Tazmanians - Zvolen 1:2, Blickling - Ľ. Zuzin, Dobrík. Poradie: 1. Zvolen 6 b, 2. Tazmanians 0.
ŠTVRŤFINÁLE: HBK Nové Zámky - HTTB Tovarníky 2:1, Oremus, Dubec - Guniš. Áhoyte team - Ostré to tím 2:1, Haring, M. Mráz - Farkaš. Zvolen - Butofci 3:2, Ľ. Zuzin, Tary, Chovan - Danko, Kováč. Stümpel team - Tazmanians 8:0, Giba 2, Mezei 2, R. Kašša 2, Slovák, Beniač.
SEMIFINÁLE: HBK Nové Zámky - Áhoyte team 3:4, Grošaft 2, Paulík - Balaška, Káčer, Martiška, Tvrdoň. Zvolen - Stümpel team 2:3 sn, Tomko, P. Zuzin - Švarný, R. Kašša, rozh. sn Tóth.
O 3. MIESTO: Zvolen - HBK Nové Zámky 5:4 p, Ľ. Zuzin 3, Rutkay, Tary - Dékány 2, Oremus, Paulík.
FINÁLE: Áhoyte team - Stümpel team 4:2, Klobučník, Kučerka, M. Mráz, Riegel - Beniač, R. Kašša.
Konečné poradie: 1. Áhoyte team, 2. Stümpel team, 3. Zvolen, 4. HBK N. Zámky.

AKO NASTÚPILI
ÁHOYTE: Gažík - Riegel, Ďurický, M. Mráz, Maxin, Titka, Bosák, Kučerka, Tvrdoň, Káčer, Martiška, Klobučník, Balaška, Ecker, Javorčík, Haring.
STÜMPEL TEAM: Petrík, Haviar - G. Saliji, S. Saliji, Stümpel, Švarný, Mezei, Slovák, R. Kašša, P. Kašša, Giba, Tóth, Minárik, Thron, Beniač, Šurek, Zemeš, R. Mráz.
ZVOLEN: Polc - Chovan, Tary, Ľ. Zuzin, P. Zuzin, Oravec, Rutkay, Kuciak, Tomko, Dobrík, Šimko.
N. ZÁMKY: Dubnický, Dobročák - Kolek, Dékany, Grošaft, Oremus, Dubec, Paulík, Balog, Arpáš, Rybár, Gábriš, Papiernik, Ostrožlík, Vaďovský, Viszkocsil, Penzeš.

INDIVIDUÁLNE OCENENIA
Najlepší brankár Patrik Polc (Zvolen), obranca Patrik Martiška (Áhoyte team), útočník Peter Tóth (Stümpel team). Cena Zoltána Bátovského pre najlepšieho hráča turnaja: Michal Chovan (Zvolen).

EXHIBÍCIA: Stümpel team - Slovensko (reprezentácia žien) 3:3, Beniač 2, R. Mráz - Krajňáková, Bednárová, Celárová.

Fotogaléria

ico

Doterajší víťazi

1996 Supy Nitra, 1997 Reprezentácia SR 20, 1998 Reprezentácia SR, 1999 Zmeska team, 2000 Nahajtak Nitra, 2001 Corgoň Nitra, 2002 BerVer, 2003 Stümpel Team, 2004 Bublanina Nitra, 2005 Stümpel Team, 2006 Lipa team Nitra, 2007 Palivové filtre, 2008 Nitrazdroj, 2009 15 eur, 2010 OHL Zvolen, 2011 Stümpel Team, 2012 Áhoyte team.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Nitrania píšu petície proti výstavbe bytových domov v susedstve

Na jednom zo stavebných pozemkov v centre mesta stojí rodinný dom. Investor ho dá zbúrať.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Fotogaléria: Olomouc - FC Nitra 1:0

Prípravné stretnutie bolo generálkou pre oba tímy, ktoré účinkujú vo svojej krajine v druhej lige.

Atletické tituly aj do Nitry, Galanty a Dunajskej Stredy

V Bratislave sa v sobotu uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska v atletike mladšieho žiactva.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Blízke regióny

Tovarníky zaskočili štvrtoligistu

Až v štyroch góloch mal prsty Adrián Candrák, prvé dva strelil, na ďalšie dva nahrával.

Podmaníková najlepšou plavkyňou, po maturite má namierené do USA

Minulý piatok vyhlásili najlepších plavcov Slovenska. Medzi ženami sa z premiérového triumfu radovala topoľčianska plavecká nádej – Andrea Podmaníková.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Bugina, ktorú maturant sám vyrobil, priniesla zlato

Levickí priemyslováci boli úspešní na strojárskej olympiáde v Bratislave.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Všetky správy

Sagan nasadil v závere skvelý šprint a dosiahol prvé víťazstvo v roku

Slovák vyhral druhú klasiku sezóny. Na Kuurne - Brusel - Kuurne uspel v šprinte päťčlenného úniku.

Osem zásadných zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Kto si málo sporí a príliš často mení zamestnanie, dostane o niečo nižší úver ako doteraz.

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Saganova dobrá nálada sa prejavila aj v tom, že počas čakania na interview sa rozhodol aj on zmeniť z respondenta na novinára.

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Až do minulého roka bol najznámejším prvým cisárskym rezom, keď prežili žena aj dieťa, prípad z roku 1500. Tím českých vedcov však prišiel s novým objavom.

Vincent Lukáč nesúhlasí s vyvesením jeho dresu v Steel Aréne

Vedenie oceliarov rozhodnutie bývalého hokejistu prekvapilo.

Kam vyraziť