Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Močenský futbal patrí do štvrtej ligy

Ľudovít Hochel sa stal prezidentom močenského klubu v lete 2010, keď sa mužstvo horko-ťažko zachránilo v piatej lige v poslednej chvíli. Odvtedy FK Močenok stúpa každým polrokom vyššie. Odmenou je prvenstvo v piatej lige Juh a miestenka do vyššej súťaže.

Šéf močenského futbalu Ľudovít Hochel si mädlí ruky, jeho mužstvo splnilo postupový cieľ.

Úspešnému mecenášovi sme položili niekoľko otázok.

Aké ste si dali plány alebo priority, keď ste nastúpili do pozície šéfa klubu?
- Prioritou bolo oddlžiť klub, vyrovnať všetky pohľadávky. Nasledovala konsolidácia mužstva a stanovili sme si ciele. Povedali sme si, že našou ambíciou je štvrtá liga a hľadali sme typologicky vhodných hráčov, ktorí mali vhodné charakterovo-vôľové vlastnosti. Hľadali sme súťaživé typy. Práve to bola jedna z priorít. Chalani sú vzdelaní a skutočne sa s nimi pracuje veľmi dobre. Museli sme ich ale naučiť bojovať.

V sezóne 2010/11 skončil Močenok na deviatom mieste. Opäť prišli noví hráči ako Dano, Galovič, Sailer. Mali ste už pred touto sezónou postupové plány?
- V tej prvej sezóne ešte stále nebolo všetko ideálne. Až potom, keď prišli ďalší noví hráči, sme si dali cieľ hrať do tretieho miesta. V tomto nám veľmi pomohla jeseň uplynulej sezóny, kde sme síce na lídra strácali 8 bodov, ale už vtedy sme sa dohodli, že sa pokúsime o postup, nakoľko sme mali priaznivé jarné vyžrebovanie.

Za dva roky sa vystriedali štyria tréneri - Patrik Andrášik, Ján Ilavský, Zoltán Molnár, Jozef Kollárik. Prečo?
- V tomto smere som dosť náročný. Musím vidieť, že s mužstvom sa pracuje podľa mojich predstáv. Jednou vetou, predošlí tréneri skrátka nezvládali požiadavky, ktoré boli na nich kladené. V pánovi Kollárikovi sme našli skúseného trénera, ktorý vie veľmi dobre pracovať s futbalistami. Je náročný, v čom sa naše povahy stretli a navzájom sme sa pochopili. Takže takýmto spôsobom sme dali mužstvo dohromady. Snažili sme sa vytvoriť medzi hráčmi, trénermi a vedením vzájomnú dôveru.

Má aj tréner Kollárik podiel na tomto úspechu?
- Práve pán Kollárik priniesol do kádra určitú organizáciu. Snažil sa každého hráča naučiť, ako sa má na ihrisku pohybovať. Aj vďaka tomu hráme atraktívny futbal a nesedia nám súperi, ktorí iba bránia. Pán Kollárik je svedomitý a poctivý tréner, ktorý má niečo odtrénované a naplnil očakávania vedenia klubu. Na jar sme neprehrali ani jeden zápas, maximálne sme remizovali. Mužstvo si vtedy uvedomilo, čo chceme a išli sme za naším cieľom od zápasu k zápasu, až sa nám na líd- ra podarilo dotiahnuť a nakoniec sa nám podarilo súťaž vyhrať. Viacerí ľudia mi neverili, že by sa to mohlo podariť, ale ako som hovoril, som súťaživý typ a pevne som išiel za svojím cieľom. Rovnako chlapci tomu verili a teraz sa môžeme spolu tešiť.

Kto boli podľa vás silné články vášho mužstva?
- Jednou z najsilnejších stránok bol bezpochyby brankár. Máme Andu, ktorý má určite na viac, ako chytať v Močenku. Samozrejme, dobre sekundovala obrana, aj keď kraje boli trochu slabšie. Rovnako aj záloha, slabinku sme mali v strednom záložníkovi. Hrá tam ale 46-ročný Grendel, všetka česť, ale vek už nezastavíte. Preto aj teraz hľadáme niekoho na ten post, kto by bol pilierom a tvorcom hry. Šikovných hráčov máme aj v útoku, či už je to Michalík, Dano alebo Lalúch. Svoje kvality potvrdzovali celú sezónu.

Ktorého súpera v boji o postup ste považovali za najnebezpečnejšieho?
- Boli to Ohrady a Lehnice. Zlatých Klasov sme sa veľmi nebáli, pretože sa počas zimy oslabili. Práve Lehnice aj Ohrady majú skúsených hráčov, ktorí vedia hrať futbal.

Vynikajúco vám vyšla hlavne jarná časť, bez prehry. Pramenilo to v kvalitnej zimnej príprave alebo v zimnom posilnení kádra (Anda, Meško), alebo v čom to bolo?
- Ako prezident a manažér sa snažím do mužstva priniesť vhodných hráčov. Myslím si, že pomerne dobre rozumiem tomu, čo mužstvo potrebuje, samozrejme, v spolupráci s trénerom. Za úspech v jarnej časti vďačíme najmä kvalitnej zimnej príprave. Napríklad sme hrali viacero prípravných zápasov v Šali na umelej trá- ve aj so súpermi z vyšších súťaží. Tréner dokázal mužstvo pripraviť tak, aby bolo po fyzickej aj psychickej stránke v pohode.

Mali hráči od vás nejakú špeciálnu motiváciu za prvé miesto v súťaži?
- Nie, nie. Nič navyše som im nesľuboval. Hráči majú, čo sa týka financií, nadštandardné podmienky v našej súťaži. Takže sme ich nijako špeciálne motivovať nemuseli. Snažíme sa však dodržať a dodržíme všetko, čo sme sľúbili, aby boli spokojní a aby u nás aj naďalej chceli pôsobiť.

Po spečatení postupu ste dostali „hopla“ od hráčov. Boli tieto chvíle pre vás najkrajšou odmenou? Prečo vlastne robíte futbal?
- Skutočne to bolo nezabudnuteľné. Som naozaj vyťažený a zaneprázdnený človek, ale šport a zvlášť futbal milujem. Stojí to síce peniaze, pretože na futbal prispieva iba obec a potom ja, ale stojí mi to za to. Keď niečo robím, musí ma to baviť. Ak človek nenachádza potešenie, tak to nerobí, dvakrát to platí pri športe. Mňa to baví a ak chlapci počúvajú moje myšlienky, že vo futbale stále o niečo ide, vždy sa o niečo hrá, potom ma to jednoducho baví.

Patrí podľa vás Močenok svojou tradíciou do štvrtej ligy? Aké v nej budete mať plány?
- Určite patríme do štvrtej ligy. Močenok hral túto súťaž dlhé roky. Neskôr síce prišiel menší útlm po príchode Eldusu. Keď prišiel Eldus, v Močenku hrala zrazu Trnava, Inter a vtedajší Poľnohospodár išiel do úzadia. Časom sa to všetko vyvinulo do súčasnej podoby a my máme dnes rovnaké problémy ako prakticky všetky kluby na Slovensku. Chýbajú nám totiž naši odchovanci, mladí hráči. Síce sme začali pracovať s mládežou, ale výsledky neprídu zo dňa na deň, skôr je to beh na dlhé trate, aj keď je u nás práca s mládežou na pomerne vysokej úrovni. Máme vynikajúce prípravky, dva žiacke tímy aj dorast. Snažíme sa deti vychovávať a naučiť ich správnym návykom. Čo sa týka plánov vo štvrtej lige, aj tu by sme chceli hrať o popredné priečky, pohybovať sa do prvých troch miest v tabuľke. Aj keď ja sám som súťaživý typ a káder má tiež ambície, nechceme sa veľmi hnať do vyšších súťaží, pretože sme obmedzení financiami. Ako to všetko bude, ukáže až budúcnosť.

Tréner Jozef Kollárik preukázal svoje skúsenosti, vľavo matador Stanislav Packa.


Močenčanom k prvenstvu blahoželali predseda ZsFZ Ladislav Gádoši a pochopiteľne aj starosta obce Marián Borza.


Futbalisti FK Močenok, víťazi V. ligy Juh v sezóne 2011/2012 a postupujúci do IV. ligy Juhovýchod. Horný rad zľava: Peter Karlubík (hlavný usporiadateľ), Štefan Grendel, Rastislav Hrnek, Adrián Danada, Anton Dano, Marián Kollár, Attila Anda, Stanislav Packa, Igor Galovič, Michal Fidler (zdravotník), Ľudovít Hochel (prezident klubu). Dolný rad zľava: Matej Meško, Juraj Tichý, Juraj Michalík, Peter Slíž, Marián Szabo (vedúci mužstva), Jozef Kollárik (tréner), Dušan Ivan, Aurel Lalúch, Tomáš Sailer, Lukáš Kostoláni.

Ďalšie články z rubriky Šport


  1. Žiak predával na základnej škole marihuanu, už ho obvinili 1 920
  2. Petíciu proti korupcii môžete podpísať na Pešej zóne 957
  3. Lancz už nie je trénerom Šale 810
  4. Dedinu napoja na R1, pomôže to aj Nitre 323
  5. Gól jari č. 12: Vlado Pleva namieril pod brvno (+VIDEO) 321
  6. Moravce nemajú kam pochovávať 256
  7. Nitránsky rínek predstaví tvorbu umelcov a ponúkne aj farmárske produkty 193
  8. Iuventa využila prvý mečbal, Šaľa má striebro (+FOTO) 187
  9. Behúlová víťazne na medzinárodnom turnaji 163
  10. Veriaci oslávili Nanebovstúpenie Pána omšou v ruinách kláštorného kostola 105

Najčítanejšie správy

Nitra

Žiak predával na základnej škole marihuanu, už ho obvinili

Na podozrivého ôsmaka upozornili učitelia. Polícia prišla do školy s vycvičeným psom.

Petíciu proti korupcii môžete podpísať na Pešej zóne

Študenti chcú vyzbierať stotisíc podpisov. V takom prípade sa ich požiadavkami musí zaoberať parlament.

Lancz už nie je trénerom Šale

Klubová legenda končí po vzájomnej dohode.

Dedinu napoja na R1, pomôže to aj Nitre

Pozemky sú už podľa ministerstva dopravy vysporiadané. V júni prídu archeológovia.

Gól jari č. 12: Vlado Pleva namieril pod brvno (+VIDEO)

Kapitán Alekšiniec čakal na prvý tohtosezónny gól do 26. kola. Stál však za to!

Blízke regióny

V nemocnici chýbajú lekári. Novým ponúkajú náborový príspevok 5-tisíc eur

Akútny nedostatok minimálne desiatich lekárov chce vedenie levickej nemocnice vyriešiť nemalým náborovým príspevkom.

Treťoligové Šurany odvolali trénera

Milan Pavlovič už nie je trénerom nováčika

Žiak predával v škole marihuanu

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície obvinil z drogovej trestnej činnosti len 14 ročného chlapca.

FOTOGALÉRIA: Rozlúčková slávnosť šurianskych maturantov

Čerství absolventi školy obdržali maturitné vysvedčenia z rúk riaditeľky.

Športová hala už dosluhuje, problémom je voda aj teplo

Rozsiahly objekt využívajú pravidelne športovci, konajú sa tu aj príležitostné predajné či kultúrno-spoločenské akcie. Hala je však na konci životnosti, náklady na rekonštrukciu sa šplhajú do miliónov.

Všetky správy

V Bratislave žije štvrť milióna cépečkárov, najviac ich nie je v Petržalke

Dáta z mobilov tiež ukázali, že kancelárske centrá pojmú toľko ľudí ako stredne veľké mesto.

Američania obkľučujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú dve americké lietadlové lode. Ďalšie môžu čoskoro pribudnúť.

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

Funkcionár Zvolena neveril vlastným očiam, keď čítal požiadavky niektorých hráčov

Dušan Mráz priznal, že je v kontakte s brankárom Jánom Lašákom. Radi by sme ho videli v štruktúrach nášho klubu, tvrdí.

Cirkev o podpore Kotlebu: takto sa kňazi nesmú správať

Konferencia biskupov Slovenska síce kritizuje verejnú podporu kňazov Kotlebovej strane, nehovorí o škodlivosti jej ideológie.

Kam vyraziť