Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Močenský futbal patrí do štvrtej ligy

Ľudovít Hochel sa stal prezidentom močenského klubu v lete 2010, keď sa mužstvo horko-ťažko zachránilo v piatej lige v poslednej chvíli. Odvtedy FK Močenok stúpa každým polrokom vyššie. Odmenou je prvenstvo v piatej lige Juh a miestenka do vyššej súťaže.

Šéf močenského futbalu Ľudovít Hochel si mädlí ruky, jeho mužstvo splnilo postupový cieľ.

Úspešnému mecenášovi sme položili niekoľko otázok.

Aké ste si dali plány alebo priority, keď ste nastúpili do pozície šéfa klubu?
- Prioritou bolo oddlžiť klub, vyrovnať všetky pohľadávky. Nasledovala konsolidácia mužstva a stanovili sme si ciele. Povedali sme si, že našou ambíciou je štvrtá liga a hľadali sme typologicky vhodných hráčov, ktorí mali vhodné charakterovo-vôľové vlastnosti. Hľadali sme súťaživé typy. Práve to bola jedna z priorít. Chalani sú vzdelaní a skutočne sa s nimi pracuje veľmi dobre. Museli sme ich ale naučiť bojovať.

V sezóne 2010/11 skončil Močenok na deviatom mieste. Opäť prišli noví hráči ako Dano, Galovič, Sailer. Mali ste už pred touto sezónou postupové plány?
- V tej prvej sezóne ešte stále nebolo všetko ideálne. Až potom, keď prišli ďalší noví hráči, sme si dali cieľ hrať do tretieho miesta. V tomto nám veľmi pomohla jeseň uplynulej sezóny, kde sme síce na lídra strácali 8 bodov, ale už vtedy sme sa dohodli, že sa pokúsime o postup, nakoľko sme mali priaznivé jarné vyžrebovanie.

Za dva roky sa vystriedali štyria tréneri - Patrik Andrášik, Ján Ilavský, Zoltán Molnár, Jozef Kollárik. Prečo?
- V tomto smere som dosť náročný. Musím vidieť, že s mužstvom sa pracuje podľa mojich predstáv. Jednou vetou, predošlí tréneri skrátka nezvládali požiadavky, ktoré boli na nich kladené. V pánovi Kollárikovi sme našli skúseného trénera, ktorý vie veľmi dobre pracovať s futbalistami. Je náročný, v čom sa naše povahy stretli a navzájom sme sa pochopili. Takže takýmto spôsobom sme dali mužstvo dohromady. Snažili sme sa vytvoriť medzi hráčmi, trénermi a vedením vzájomnú dôveru.

Má aj tréner Kollárik podiel na tomto úspechu?
- Práve pán Kollárik priniesol do kádra určitú organizáciu. Snažil sa každého hráča naučiť, ako sa má na ihrisku pohybovať. Aj vďaka tomu hráme atraktívny futbal a nesedia nám súperi, ktorí iba bránia. Pán Kollárik je svedomitý a poctivý tréner, ktorý má niečo odtrénované a naplnil očakávania vedenia klubu. Na jar sme neprehrali ani jeden zápas, maximálne sme remizovali. Mužstvo si vtedy uvedomilo, čo chceme a išli sme za naším cieľom od zápasu k zápasu, až sa nám na líd- ra podarilo dotiahnuť a nakoniec sa nám podarilo súťaž vyhrať. Viacerí ľudia mi neverili, že by sa to mohlo podariť, ale ako som hovoril, som súťaživý typ a pevne som išiel za svojím cieľom. Rovnako chlapci tomu verili a teraz sa môžeme spolu tešiť.

Kto boli podľa vás silné články vášho mužstva?
- Jednou z najsilnejších stránok bol bezpochyby brankár. Máme Andu, ktorý má určite na viac, ako chytať v Močenku. Samozrejme, dobre sekundovala obrana, aj keď kraje boli trochu slabšie. Rovnako aj záloha, slabinku sme mali v strednom záložníkovi. Hrá tam ale 46-ročný Grendel, všetka česť, ale vek už nezastavíte. Preto aj teraz hľadáme niekoho na ten post, kto by bol pilierom a tvorcom hry. Šikovných hráčov máme aj v útoku, či už je to Michalík, Dano alebo Lalúch. Svoje kvality potvrdzovali celú sezónu.

Ktorého súpera v boji o postup ste považovali za najnebezpečnejšieho?
- Boli to Ohrady a Lehnice. Zlatých Klasov sme sa veľmi nebáli, pretože sa počas zimy oslabili. Práve Lehnice aj Ohrady majú skúsených hráčov, ktorí vedia hrať futbal.

Vynikajúco vám vyšla hlavne jarná časť, bez prehry. Pramenilo to v kvalitnej zimnej príprave alebo v zimnom posilnení kádra (Anda, Meško), alebo v čom to bolo?
- Ako prezident a manažér sa snažím do mužstva priniesť vhodných hráčov. Myslím si, že pomerne dobre rozumiem tomu, čo mužstvo potrebuje, samozrejme, v spolupráci s trénerom. Za úspech v jarnej časti vďačíme najmä kvalitnej zimnej príprave. Napríklad sme hrali viacero prípravných zápasov v Šali na umelej trá- ve aj so súpermi z vyšších súťaží. Tréner dokázal mužstvo pripraviť tak, aby bolo po fyzickej aj psychickej stránke v pohode.

Mali hráči od vás nejakú špeciálnu motiváciu za prvé miesto v súťaži?
- Nie, nie. Nič navyše som im nesľuboval. Hráči majú, čo sa týka financií, nadštandardné podmienky v našej súťaži. Takže sme ich nijako špeciálne motivovať nemuseli. Snažíme sa však dodržať a dodržíme všetko, čo sme sľúbili, aby boli spokojní a aby u nás aj naďalej chceli pôsobiť.

Po spečatení postupu ste dostali „hopla“ od hráčov. Boli tieto chvíle pre vás najkrajšou odmenou? Prečo vlastne robíte futbal?
- Skutočne to bolo nezabudnuteľné. Som naozaj vyťažený a zaneprázdnený človek, ale šport a zvlášť futbal milujem. Stojí to síce peniaze, pretože na futbal prispieva iba obec a potom ja, ale stojí mi to za to. Keď niečo robím, musí ma to baviť. Ak človek nenachádza potešenie, tak to nerobí, dvakrát to platí pri športe. Mňa to baví a ak chlapci počúvajú moje myšlienky, že vo futbale stále o niečo ide, vždy sa o niečo hrá, potom ma to jednoducho baví.

Patrí podľa vás Močenok svojou tradíciou do štvrtej ligy? Aké v nej budete mať plány?
- Určite patríme do štvrtej ligy. Močenok hral túto súťaž dlhé roky. Neskôr síce prišiel menší útlm po príchode Eldusu. Keď prišiel Eldus, v Močenku hrala zrazu Trnava, Inter a vtedajší Poľnohospodár išiel do úzadia. Časom sa to všetko vyvinulo do súčasnej podoby a my máme dnes rovnaké problémy ako prakticky všetky kluby na Slovensku. Chýbajú nám totiž naši odchovanci, mladí hráči. Síce sme začali pracovať s mládežou, ale výsledky neprídu zo dňa na deň, skôr je to beh na dlhé trate, aj keď je u nás práca s mládežou na pomerne vysokej úrovni. Máme vynikajúce prípravky, dva žiacke tímy aj dorast. Snažíme sa deti vychovávať a naučiť ich správnym návykom. Čo sa týka plánov vo štvrtej lige, aj tu by sme chceli hrať o popredné priečky, pohybovať sa do prvých troch miest v tabuľke. Aj keď ja sám som súťaživý typ a káder má tiež ambície, nechceme sa veľmi hnať do vyšších súťaží, pretože sme obmedzení financiami. Ako to všetko bude, ukáže až budúcnosť.

Tréner Jozef Kollárik preukázal svoje skúsenosti, vľavo matador Stanislav Packa.


Močenčanom k prvenstvu blahoželali predseda ZsFZ Ladislav Gádoši a pochopiteľne aj starosta obce Marián Borza.


Futbalisti FK Močenok, víťazi V. ligy Juh v sezóne 2011/2012 a postupujúci do IV. ligy Juhovýchod. Horný rad zľava: Peter Karlubík (hlavný usporiadateľ), Štefan Grendel, Rastislav Hrnek, Adrián Danada, Anton Dano, Marián Kollár, Attila Anda, Stanislav Packa, Igor Galovič, Michal Fidler (zdravotník), Ľudovít Hochel (prezident klubu). Dolný rad zľava: Matej Meško, Juraj Tichý, Juraj Michalík, Peter Slíž, Marián Szabo (vedúci mužstva), Jozef Kollárik (tréner), Dušan Ivan, Aurel Lalúch, Tomáš Sailer, Lukáš Kostoláni.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Rokovania o obnove železničnej stanice v Nitre sa začali, sú štyri varianty

O najvhodnejšej alternatíve rozhodnú na základe štúdie. Zaplatia ju železnice.

Valent si zápas užíval, ako keby bol posledný

Najlepším mužom zápasu s Liptákmi bol Tibor Kutálek, pre dcéru získal med do čaju.

Zaberačka na Morave s dvoma prehrami

Český test vyzliekol Nitru donaha. Tréner Galád sa teší, že jeho hráčov preverili silní súperi.

Nitra zostavila rebríček. Jednotkou je hradný areál

Do topky sa dostala aj pešia zóna s umeleckými dielami. Najfotogenickejším miestom je Dražovský kostolík.

Kolár išiel do Poľska za trénerom Kocianom

Nitriansky odchovanec bude pôsobiť v druholigovom celku Bielsko-Biala.

Blízke regióny

Potraviny po desaťročiach zatvorili, domáci sa obávajú

Zatvorenie predajne okrem ekonomických dôvodov urýchlila aj ponuka na predaj budovy.

Kluka štyrmi gólmi umlčal Skalicu

Topoľčianski hokejisti prehrávali v sérii už 0:2, po nedeli je však vyrovnané – 2:2. Rozhodujúci piaty zápas sa odohrá v utorok – 21. februára na ľade v Skalici. A víťaz berie všetko...

Séria je vyrovnaná, štyrikrát udrel Kluka

Aj vo štvrtom zápase platilo, že vyhral domáci celok. Na zimný štadión si našlo cestu až 2100 fanúšikov, ktorí videli opäť výborný hokej. A tento zápas po prvýkrát rozhodovali až dvaja hlavní arbitri.

Dvory nad Žitavou žili fašiangovými slávnosťami

Fašiangy spojené so zabíjačkou, prípravou dobrôt a ľudovou veselicou prežili počas uplynulého víkendu obyvatelia Dvorov nad Žitavou.

Šafárikovu aj Tajovského opraví Skanska za 268-tisíc

Už v pondelok 20. februára sa má podľa zmluvy so spoločnosťou Skanska začať oprava Šafárikovej ulice v Trnave. Hotová má byť do polovice apríla, nasledovať bude ulica Jozefa Gregora Tajovského.

Všetky správy

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

Na letiskách pýtajú mobil aj heslá. Ako sa brániť strate súkromia?

Američan musel na letisku colníkom prezradiť heslá, aj keď tam mal citlivé informácie z NASA.

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej Sheily Sz., kde vyzývala na boj proti moslimom, viala v pozadí slovenská vlajka.

Uzavretá križovatka VSS bude pre vodičov v Košiciach zaberák

Chystané obmedzenia spomalia zrejme v čase špičiek premávku aj na moste.

Štátna poisťovňa chce obmedziť liečbu pre ľudí, ktorí strácajú zrak

Všeobecná zdravotná poisťovňa je v niekoľkomiliónovej strate. Šetriť plánuje aj tak, že bude pacientom liečiť iba jedno oko, aj to neskôr a iba dva roky. Sama sa tak plánuje uzdraviť.

Kam vyraziť