Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Cyklistické etapové preteky odštartujú v Nitre

Centrom mládežníckej cestnej cyklistiky bude v dňoch 30. júna a 1. júla Nitra.

Pavol Vančo súperil medzi veteránmi na M-SR v časovke.

Hlavný organizátor Cyklo Klub Nitra pod záštitou Úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja, mesta Nitra, mesta Vráble, obce Mojmírovce usporiada 6. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Regiónom Nitrianskeho kraja.

Podujatie je určené pre mládežnícke kategórie (žiaci, kadeti a juniori) a zaradené je do súťaže Slovenského pohára v cestnej cyklistike. Sú to jediné na Slovensku organizované etapové preteky pre tieto vekové kategórie.

Viac o podujatí doplnil Vladimír Došek, predseda Cyklo Klubu Nitra a predseda organizačného výboru pretekov: „Úvodná etapa Memoriál Ing. Jána Vanča štartuje v Nitre za ZŠ kráľa Svätopluka a cieľ bude mať na Zobore pri liečebnom ústave. Tu čaká na pretekárov náročné stúpanie v dĺžke takmer 3 km. V ten istý deň v Mojmírovciach o 15.00 h odštartuje druhá etapa, časovka jednotlivcov. V nedeľu bude záverečná tretia etapa vo Vrábľoch, kde sa v mestskom kritériu rozhodne o celkovom víťazovi. Pre najlepších v hodnotení etáp pretekov sú pripravené žlté tričká, ako to vídame i na veľkých etapových pretekoch. Ich odovzdávanie sa uskutoční po každej etape. Prihlásené máme jedno družstvo z Maďarska, čakáme na potvrdenie účasti pretekárov z Čiech.“
Organizátori pripravili i preteky pre verejnosť. V Nitre 30. 6. o 10.00 h majú možnosť štartovať na trati 1. etapy cyklisti nad 15 rokov (prezentácia 8.45–9.30 h, ZŠ kráľa Svätopluka). V Mojmírovciach je pripravená časovka jednotlivcov pre súťažiacich nad 18 rokov. Prezentácia je v kultúrnom dome 14.15-14.45 h. Vo Vrábľoch sú pripravené preteky pre deti od 6 do 14 rokov a súťaž na bicykli pre rodičov (starých rodičov) a deti (vnúčatá) 5-15-ročné.

Bližšie informácie je možné získať u organizátora Cyklo Klub Nitra (e-mail: cknitra@post.sk, tel. č. 0903 508 448, Vladimír Došek).


Nitrania na Cyklomaratóne Bratislava - Jasná: zľava Došek, Mocker, Brat, Masaryk a Illéš. Pre zranenie chýba v cieli Dostál.

Šestica na cyklomaratóne

Na jubilejnom 20. ročníku cyklomaratónu Bratislava - Jasná sa aj toho roku postavili cyklisti z Cyklo Klubu Nitra. Štart pretekov je tradične o pol piatej ráno pri Zlatých pieskoch. Pelotón potom pokračuje cez Nitru, Banskú Bystricu, Donovaly, Ružomberok, L. Mikuláš s cieľom v stúpaní do Jasnej. Náročnú trať v dĺžke 315 km ešte sťažila horúčava. Pochvalu si zaslúžia všetci, ktorí takmer po štrnástich hodinách dôjdu do cieľa. Farby Nitry reprezentovali Michal Brat, Peter Dostál, Vladimír Došek, Ladislav Illéš, Martin Masaryk a Tibor Mocker. Smolu mal Dostál, ktorý pre nepríjemný pád do cieľa nedošiel. Osobitnú cenu pre najstaršieho z 264 účastníkov získal 69-ročný Michal Brat.

Veteráni v Sokolovciach

V Sokolovciach pri Piešťanoch sa 17. júna uskutočnili majstrovstvá Slovenska v časovke jednotlivcov kategórie masters. Pre kategóriu mužov a žien to bolo ďalšie kolo Slovenského pohára. Členovia Cyklo Klubu Nitra sa podujatia zúčastnili v oklieštenej forme. Jedna časť členov špecializujúca sa na cyklomaratóny pre kolíziu podujatia s cyklomaratónom Bratislava - Jasná a doliečujúci sa pretekári na podujatí neštartovali. Patrik Spanyo jazdiaci prvý rok v kategórii mužov skončil na hodnotnom 7. mieste. Napriek tréningovému výpadku pekný výsledok dosiahol Pavol Vančo svojím 8. miestom. Karol Maťko skončil šestnásty (obaja masters do 40 rokov).

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Auto zabilo muža ležiaceho na ceste

Či bol 45-ročný muž opitý, ukáže až pitva.

V ústrety prvému cieľu

Ivan Galád je realista. Vie, že mužstvo ešte nemá takú výkonnosť, aby naň opäť chodili plné tribúny. Ale verí, že je na správnej ceste.

Zlatého medveďa získal film, v ktorom zažiarila herečka z Veľkého Cetína

Príbeh lásky v ocenenom filme sa odohráva v dosť naturalistickom prostredí - na bitúnku.

Ako v Hornej Dolnej: Ženy v Kostoľanoch cvičia pod oltárom

Obec nemôže naplno využívať vlastný kultúrny dom už sedem rokov. Sú v ňom omše.

V sobotu štartuje druhá liga

Druhá najvyššia futbalová súťaž má najskôr na programe zvyšné štyri kolá základnej časti. Pozrime sa na kádre Nitry, Serede a Šamorína.

Blízke regióny

Tatranské doliny sú zážitkom, v akomkoľvek období + foto

Velická dolina za Sliezskym domom je frekventovaná hlavne v lete. Ponúka viacero zaujímavých vrcholov.

V Želiezovciach by mohla pribudnúť viacúčelová hala

Mesto aj obyvatelia sú za vybudovanie nového centra pre viac druhov športu. Výstavbu podporuje hokejový zväz.

Otvorený list poslancom: Osud Vianočných trhov je na vás

Ivan Novotný z agentúry Mediaflash, ktorá od roku 2011 organizuje v Trnave Vianočné trhy, poslal médiám otvorený list adresovaný poslancom. Vyzýva ich, aby sa pre hlasovaním zamysleli nad desiatimi otázkami.

Cukrovar pred poslancov nejde, stopla ho križovatka

Ozmene územného plánu zóny Trnava – Cukrovar dnes poslanci nerozhodnú. Rada sa nezhodla na tom, či trvať na vybudovaní okružnej križovatky ulíc Šrobárova – Trstínska – T. Vansovej – Hospodárska.

Mesto presúva peniaze, ujsť sa má cykloveži aj bejzbalistom

V návrhu aktualizácie rozpočtu je presun časti peňazí z rekonštrukcie Halenárskej na parkovací dom pre bicykle a opravu strechy škôlky na Čajkovského ulici.

Všetky správy

Pozrite si, na čom chce šetriť štátna poisťovňa, aby sa dostala zo straty

Denník SME prináša zoznam úsporných opatrení, ako ho navrhla štátna poisťovňa a schválil Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Británia sa rozhodla, hranice aj pre Slovákov chce zatvoriť už v marci

Theresa Mayová chystá obmedzenie voľného pohybu oznámiť v rovnaký deň, keď oficiálne spustí rokovania o brexite.

UPC zvyšuje ceny internetu a televízie. Čo môžete robiť?

Káblová spoločnosť mení služby a ceny uprostred viazanosti, ľudia sa búria.

V Prahe vôbec nedokážu pochopiť, čo za reláciu o folklóre máme

Šou Zem spieva hodnotí Marína Mrázková zo súboru Limbora.

Pri nemocnici v Prešove sa prepadla cesta, po dni ju sprejazdnili

Dieru na Hollého ulici spôsobila porucha kanalizácie.

Kam vyraziť