Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Gymnazisti z Komárna sú najlepší na Slovensku

Projekt bude pokračovať stretnutím študentov a pedagógov partnerských škôl. Stretnutie je plánované na september v Ríme a Neapole.

Študenti z komárňanského gymnázia pri prezentácii projektu.(Zdroj: ARCHÍV G.)

KOMÁRNO. Pekný úspech sa nedávno podaril študentom Gymnázia Ľudovíta Jaroslava Šuleka v Komárne. V súťaži o najlepší eTwinning projekt na Slovensku v kategórii stredných škôl získali prvé miesto za projekt Do you speak Google? Cenu si prevzali spolu so zahraničnými študentmi, ktorí s nimi na projekte spolupracovali.

„Tím študentov gymnázia sa už v marci 2012 pod vedením učiteľky Tatiany Valentovej zapojil do európskej spolupráce škôl eTwinning. Projekt Do you speak Google? vypracovalo 22 našich gymnazistov spolu so študentmi z gymnázia v Chorvátskom Bjelovare a študentmi lýcea de Nicola z Neapola,“ hovorí Ondrej Gajdáč, riaditeľ Gymnázia Ľ. J. Šuleka v Komárne.

„Cieľom bolo naučiť žiakov používať aplikácie Google na vytváranie a úpravu webových stránok, vytvoriť webovú stránku v angličtine a oboznámiť ich s možnosťami využitia informačno-komunikačných technológií ako sú e-mail, chat, fórum, Skype, videokonferencia a podobne. Študenti sa tiež zdokonalili v praktickej komunikácii v anglickom jazyku, rozšírili si vedomostí z geografie, histórie a kultúry partnerských krajín.“

Hlavným prínosom projektu sú výsledky spolupráce študentov rôznych krajín, realizácia ich nápadov a myšlienok, čo prispieva k ich národnému a európskemu povedomiu.

Ocenenie s finančnou odmenou si autori projektu prevzali na slávnostnom vyhodnotení v Žiline z rúk manažéra projektu Ľubice Sokolíkovej a generálneho riaditeľa sekcie informatiky MŠ SR Ivana Šiagiho.

Projekt bude pokračovať osobným stretnutím študentov a pedagógov partnerských škôl. Stretnutie je plánované na september v Ríme a Neapole.

Ďalšie články z rubriky Spoločnosť

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Inšpektorát sa vyjadril, kto je zodpovedný za pád stropu v obchodnom centre

Incident spôsobila uvoľnená vzduchotechnika. Nikto sa našťastie nezranil.

MFsK po základnej časti bez víťazstva

Zverenci Antona Suchana po minuloročnom treťom mieste musia bojovať o zotrvania v extralige v baráži.

Blízke regióny

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Aký je program na umelej tráve v Topoľčanoch?

Pozrite si program zápasov na najbližší víkend.

Čilejkárske dediny pôjdu cez rozhlas do celého Slovenska

Tradície, miestne zvyky a folklór z nášho regiónu priblíži Rybníčanka v sobotňajšej relácii.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Chodník na námestí sa prepadol do päťmetrovej hĺbky

Pokojná prechádzka po Námestí slobody sa pre staršiu pani mohla skončiť tragicky. Takmer sa zrútila do stovky rokov starej pivnice.

Exminister Janušek, ktorého súdia za nástenku, dohliada v Žiline na transparentnosť

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

Kam vyraziť