Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Rekordný aquatlon

V nedeľu sa v areáli nitrianskeho kúpaliska uskutočnil už 11. ročník Nitrianskeho aquatlonu.

Súťaž pôvodne fungovala ako náborové podujatie pre deti do triatlonového športového klubu ŠK Delfín. Ten je od začiatku aj organizátorom podujatia, ktoré sa rokmi rozrástlo, či už v počte súťažiacich alebo kategórií. V začiatkoch sa pretekov zúčastňovalo v priemere okolo 40 súťažiacich, postupne sa ich počet prehupol cez stovku a tento rok sa na štart postavilo viac ako 180 športovcov v kategóriách od detí až po veteránov. Organizátori na čele s Pavlom Peciarom tak mohli byť, po prebehnutí posledného účastníka cieľom, spokojní. „Všetko prebehlo tak, ako malo, bez problémov. Konečne nám vari po piatich rokoch prialo aj počasie. Mali sme okolo 180 účastníkov a o takomto čísle sa nám ani nesnívalo. Sme naozaj radi, že sa preteky postupne takto rozrástli,“ hýril spokojnosťou nad vydareným podujatím Pavol Peciar. Preteky boli pre kategórie dospelých majstrovstvami Slovenska.

Výsledky - chlapci do 7 r.: 1. Bátovský (Levice), 5. O. Ruman, 6. L. Krňavý, do 9 r.: 1. A. Šimko, 4. T. Valky (všetci ŠK Delfín), do 11 r.: 1. Brunovský (Bratislava), 2. A. Lengyel, 6. T. Peciar (Delfín), ml. žiaci: 1. Fojtík (Martin), 6. Pa. Žáčik, 7. Pe. Žáčik (SMTA Nitra), 9. F. Šimko (Delfín), st. žiaci: 1. Drahovský (Piešťany), juniori: 1. Fazekaš (Levice), 3. O. Dubaj (SMTA), muži: 1. Pavlík (B. Bystrica), 3. Š. Žáčik (SMTA), 9. M. Parikrupa (Delfín), veteráni: 1. Švaňa (Košice). Dievčatá do 7 r.: 1. Pivarčiová (Levice), do 9 r.: 1. Kašubová (Čadca), do 11 r.: 1. K. Majzlíková (Delfín), ml. žiačky: 1. Drahovská (Piešťany), 5. J. Miková (Delfín), st. žiačky: 1. Gajdošová, juniorky: 1. Kuriačková (obe Levice), ženy: 1. Durdiaková (ČR).

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

MFsK po základnej časti bez víťazstva

Zverenci Antona Suchana po minuloročnom treťom mieste musia bojovať o zotrvania v extralige v baráži.

Blízke regióny

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Žiaci Kalinčiakova získali už tretí titul v rade

Športovú halu v Leviciach aj tento rok ovládli futbaloví žiaci z Kalinčiakova. Vo finále jednoznačne zdolali Kalnú nad Hronom.

Aký je program na umelej tráve v Topoľčanoch?

Pozrite si program zápasov na najbližší víkend.

Čilejkárske dediny pôjdu cez rozhlas do celého Slovenska

Tradície, miestne zvyky a folklór z nášho regiónu priblíži Rybníčanka v sobotňajšej relácii.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Jawa stavila na retro vzhľad a čínsku techniku

Ponuku tradičnej českej značky obohatili modely Jawa 350 OHC a Jawa 660 Vintage.

Začali so stavebnými prácami na Tehelnom poli, hrubá stavba bude do konca roka

Štát poskytne na výstavbu štadióna dotáciu 27,2 milióna eur.

Kam vyraziť