Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Rozhlas v Seredi ostáva, bude fungovať ako doteraz

Samosprávy informujú rôznym spôsobom. Šalianska radnica bude po novom komunikovať s obyvateľmi aj cez sociálnu sieť.

(Zdroj: (laz))

Samosprávy informujú rôznym spôsobom. Šalianska radnica bude po novom aj cez sociálnu sieť.

SEREĎ. Generácia skôr narodených Seredčanov považuje mestský rozhlas za dôležitý zdroj informácií, iní ho zase vnímajú ako zbytočný. Sú to väčšinou mamičky na materskej, ktoré sa sťažujú, že hluk z ampliónov budí ich deti. Podobne reagujú aj tí, ktorí sú po nočnej. Práve pre tieto rozdielne reakcie na obsah a frekvenciu a samotné vysielania rozhlasu poslanci rozhodovali o jeho ďalšom osude.

Bez prístupu na internet

Mestský rozhlas funguje v Seredi už od roku 1976. Pre seniorov, nezamestnaných, nízkopríjmové rodiny, ktoré nemajú internet je rozhlas podľa mesta jedinečným zdrojom informácií o dianí v Seredi a pripravovaných akciách. V prípade odstávky vody, elektrickej energie, havárie v sieti, ohrozenia obyvateľstva alebo potreby rýchleho rozšírenia informácie medzi občanov je význam rozhlasu vraj nepopierateľný.

Vysiela denne o desiatej dopoludnia a o pol tretej popoludní. Poslanci rozhodli o tom, že v tejto podobe to ostane aj naďalej.

„Tí, ktorí sú dopoludnia v práci to vyhovuje poobede a tí čo chodia na zmeny zase dopoludnia. Myslím si, že to troj alebo päťminútové vysielanie predsa nemôže nikoho tak rušiť, aby sme kvôli tomu museli zrušiť rozhlas,“ hovorí poslanec Ľuboš Kyselý. Každému sa podľa jeho slov vyhovieť nedá, ale je presvedčený, že rozhlas má svoje opodstatnenie hlavne pre tých, ktorí nemajú prístup na internet. Rovnaký názor zdieľa aj poslanec Michal Koričanský. „Sú to väčšinou starší ľudia, ktorí sú zvyknutí iba na rozhlas.“

Za zrušenie rozhlasu nebol ani jeden z poslancov, z časti zmenili iba jeho sadzobník. Oznamy mesta, akcie, ktoré organizuje Dom kultúry a Mestské múzeum, školy a školské zariadenia, straty a nálezy, vyhlasovanie oznámení od plynárenských, energetických a vodárenských spoločností, vyhlasovanie oznámení od orgánov štátnej a verejnej správy, vyhlasovanie športovým klubom, zväzom a iným občianskym združeniam, ktoré majú verejnoprospešný charakter ostáva bezplatne.

Cena za vyhlasovanie občanom, pracovných ponúk, relácií politickým stranám, hnutiam a kandidátom pri voľbách, podnikateľským subjektom a komerčných produktov sa zvyšuje na päť eur. Jednotlivé spoty budú limitované dĺžkou, o ktorej rozhodne finančná komisia.

Web mesta

Mestský rozhlas prevádzkuje okrem Serede aj Sládkovičovo. Vysielajú podľa potreby 2x denne, komerčné oznamy spoplatňujú a politickú reklamu vraj vôbec nevysielajú.

V Galante je rozhlas prežitok, prevádzkujú ho iba mestské časti Javorinka, Nebojsa a Hody.

Šalianska radnica využíva na informovanie svoju webovú stránku, úradnú tabuľu, informačné tabule, letáky, bulletiny, plagáty. Po novom bude radnica v kontakte s obyvateľmi aj cez známu sociálnu sieť, na ktorej figuruje ako MsÚ Šaľa. Mala by sa tým podľa viceprimátora Jozefa Mečiara urýchliť a zjednodušiť komunikácia pri riešení bežných problémov.

„Našim cieľom je, aby sa návrhy a podnety občanov dostali čím skôr k zodpovedným zamestnancom úradu, aby mohli promptne reagovať. Ak ľudia pridajú na stránku podnet, zamestnanci sa mu budú venovať a zároveň podajú informáciu o postupe,“ informuje viceprimátor Jozef Mečiar na webovej stránke mesta.

Aktívne komunikovať so Šaľanmi prostredníctvom siete budú štyria zamestnanci. Ide o Gabrielu Braníkovú, ktorá bude odpovedať na dotazy o zeleni, detských ihrísk, Editu Haládikovú, ktorá má na starosti komunálny odpad, čierne skládky, držanie psov. Odpovedať bude aj Helena Kysučanová na čistotu a poriadok zabezpečovaný aktivačnými pracovníkmi a Miroslav Políček, ktorý má v kompetencii dopravu, dopravné značky, chodníky, komunikácie a verejné osvetlenie.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Slovenské cherry rajčiny z Babindolu získali Značku kvality SK Gold

Farma pestuje od roku 2014 na ploche 2,4 hektára od októbra do júla nasledujúceho roku cherry paradajky odrôd Tramezzino a McDreamy.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Blíži sa voľba šéfa RTVS, Rezník z TASR by bol pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch neúmerne stúpli ceny za elektrinu. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

Ako dávni migranti zmenili Európsku DNA? Prišli len muži a kone

Tretia hlavná migračná vlna zanechala stopu v Európanoch až dodnes.

Kam vyraziť