Gabčíkovo a Galanta v rozlúčke doma neuspeli

MRZ: Levice skončili druhé a budú čakať na prípadnú baráž. Komárno si vďaka víťazstve v Galante uhájilo štvrtú priečku. Jediný tímom, ktorý na jar neprehral, je Skalica.

Gabčíkovo - Skalica 0:2 (0:0)
V prvom polčase diváci veľa futbalovej krásy nevideli. Hralo sa medzi šestnástkami, ani jedno mužstvo si nedokázalo vytvoriť poriadnu šancu, dokonca chýbali strely na bránu. Druhý polčas bol o niečo živší, hlavne zo strany Skalice. Ich snaha sa im napokon vyplatila. V 52. min. zahrávali domáci roh, hostia ale loptu zachytili. Jakúbek po strane ušiel domácej obrane, odcentroval a Šebesta z päťky nemal problém otvoriť skóre. Aj druhý gól zápasu padol po brejku a opäť do domácej brány. Po ľavej strane ušiel hosťujúci Čermák, prenikol do pokutového územia, kde ho ale fauloval Nagy. Rozhodca nariadil penaltu, ku ktorej sa postavil Jakúbek a s prehľadom zvýšil vedenie Skalice. V ďalších minútach sa už prakticky iba dohrávalo. Hostia kontrolovali dianie na ihrisku, snaha Gabčíkova neprichádzala. Domáci dokonca za celý zápas neohrozili skalickú bránu.
Góly: 52. Šebesta, 58. Jakúbek (11 m). R A. Gádoši, ŽK: Thelineau, Ducký, Kováč, A. Csicsay - Čermák, Jakubovič, 200 divákov. TJ: Izsmán - P. Csicsay, Nagy, Vilman, Thelineau, Bolega, Ducký (80. Szamaránszky), Baják, Kováč (59. Bartal), Kállay, Zlacký (65. A. Csicsay). Tréner J. Olejník. TIBOR LISZKAY

SkryťVypnúť reklamu

Galanta - Komárno 0:2 (0:1)
Od prvých minút videli diváci zaujímavý zápas. Hra sa prelievala zo strany na stranu a mužstvá sa striedali v zahadzovaní šancí. Po niekoľkých dobrých príležitostiach domáceho tímu otvorilo skóre Komárno, keď rýchly protiútok úspešne zakončil Mészáros. Galanta bola aj naďalej aktívna, vypracovala si ďalšie šance, no zlyhávala v koncovke. Prestávka prospela viac hosťujúcemu celku. Hneď v 48. min. Komárno zvýšilo svoje vedenie, keď na rozdiel dvoch gólov dával opäť Mészáros. V ďalšom priebehu sa už nič vážne nestalo, hra sa upokojila. Komárno ďalší presný zásah nepridalo, domácim nebolo v zápase súdené skórovať a v teplom počasí sa tak z víťazstva tešili hostia.
Góly: 22. a 48. Mészáros. R Oselský, ŽK: Kubovič - Kürti, 170 divákov. SLOVAN: Valenský - Dovalovský, Lošonský, Eliáš, Varga, Schiffer (80. B. Tóth), Kubovič (60. Kopčan), Bielčík, Szabo, Kováč (60. Hrotko), Mikuš. Tréner A. Dragúň. KFC: Rusina - Musil, Gonzáles, Kürti, Kökenyési, Szórád, Podlucký, Mészáros, Uzola (85. E. Nagy), Cong Nguyen (73. Mihálik), Antunovič. Tréner M. Radványi. ZSOLT TAKÁCS

Palárikovo - Dun. Streda B 3:0 (2:0)
Domáci začali náporom a už v 3. min. im získal vedenie z trestného kopu Lörinc. Osud hostí bol spečatený o tri minúty neskôr, keď ich brankár Gála zahral rukou mimo pokutového územia a musel predčasne pod sprchy. Po tomto momente už patrila hra úplne jednoznačne domácim, ktorí do prestávky ešte zvýšili svoje vedenie. Hostia mali obrovskú príležitosť na strelenie kontaktného gólu po hodine hry, ale brankár Balogh bol proti. Palárikovčania si vytvárali jednu šancu za druhou, avšak dokázali zahodiť aj tie najvyloženejšie. Desať minút pred koncom napokon spečatil ich jasné víťazstvo svojim druhým gólom Mikla, ktorý využil výbornú prihrávku Vencela.
Góly: 26. a 80. Mikla, 3. Lörinc. R Košťál, ŽK: Mikla - Boya, ČK: 3. Gála (DAC B), 200 divákov. OTJ: Balogh - Pánik, Žembera. Kompas, Babicz, Mikla, Holka, Lörinc (48. Španír), Vencel, Zlatňanský (77. Mach), Simonics. Tréner A. Višňovský. DAC B: Gála - Varga, Ravasz, Huber, Bögi (83. Kocsis), Medgyes, Boya, Milan, Piros (46. Valery), Németh (46. Brunczvik), Bajnok. ROMAN GULIŠ

V. Ludince - Topoľníky 4:0 (2:0)
Domáci boli počas celého zápasu jednoznačne lepším mužstvom. Skóre otvoril v 31. min. Dulai, keď si v strede ihriska A. Kosák spracoval loptu, potiahol loptu na ľavú stranu, odkiaľ jeho center našiel Dulaia, ktorý nemal problém skórovať. O minútu neskôr ten istý hráč nastrelil brvno. V 39. min. po rohovom kope Zorád dokopol loptu do bránky - 2:0. Druhý polčas začali domáci opäť náporom, keď najprv v 55. min. Horniak nastrelil brvno a vzápätí Predajnianský po prihrávke A. Kosáka lobom upravil už na 3:0. Z pohľadu domácich to však ešte nebolo všetko, keď o 4 minúty neskôr sa opäť dokázal presadiť Predajnianský, ktorý po individuálnej akcii od stredu ihriska uzavrel skóre zápasu na 4:0. Domáci sa tak s fanúšikmi rozlúčili s dobrým výkonom.
Góly: 31. Dulai, 39. Zorád, 55. a 59. Predajnianský. R Černák, bez kariet, 200 divákov. DRUŽST.: Benko - Balog, Flídr, Horniak, Zorád, A. Kosák, Predajniansky, Mikula (56. Petráš), Dulai, Soboňa (70. Nothard), Bagala (73. M. Kosák). Tréner I. Kasana. TJ: Rengel - Nagy, Habenicht, Gardian, Fekete, Lelkes, Farkaš, Mandák, Rajkovics, Csörgei (63. Dohorák), Csémy. Tréner J. Lépes. IVAN PORUBSKÝ

Levice - Bánovce 1:0 (0:0)
Stretnutie od úvodných minút ovplyvnilo veľké teplo, ale aj viditeľne veľká zodpovednosť domácich hráčov doviesť zápas do víťazného konca. Levice mali počas celého prvého polčasu prevahu, keď hostia sa len sporadicky presadzovali. Už v 5. min. pohrozil Turčan, ale jeho strelu brankár Križma úspešne kryl. Levičania si ešte vypracovali niekoľko vyložených šancí v podaní Feješa, Vargu a Bognera, ale skóre sa v prvom polčase nemenilo. Na začiatku druhého polčasu sa Molnár sám rútil na brankára, ale ani na dvakrát ho nedokázal prekonať. V 66. min. sa už skóre predsa len menilo, keď sa dokázal presadiť Feješ po Molnárovej prihrávke. Hostia sa pred Pahulyiho dostávali len sporadicky, no v 73. min. musel domáci brankár predviesť reflexívny zákrok, aby zabránil gólu. Najväčšia šanca hostí však prišla po akcii hosťujúceho kapitána Malinu, ktorý sa ocitol sám pred Pahulyim, ale nedokázal ho prekonať. Levice tak po ťažkom boji získali mimoriadne cenné tri body, ktoré im zabezpečujú miestenku v prípadnej baráži o tretiu ligu.
Góly: 66. Feješ. R Otrubčák, bez kariet, 200 divákov. SLOVAN: Pahulyi - Hlaváčik, Šlachta, Palic, Varga, Turčan, Fekiač (77. Vida), Feješ, Birdáč (67. Jakab), Bogner (90. Nagy), Molnár. Tréner J. Prochotský. IVAN PORUBSKÝ

Domaniža - Pov. Bystrica 0:0
J. Bohunice - Piešťany 0:3 (0:3), 19. a 31. Galba, 25. Valla.
Šúrovce - Nová Ves n/V. 3:0 (0:0), 67. a 72. Hrebík, 76. Horváth.

1. Piešťany 30 21 5 4 59:17 68 (+23)
2. Levice 30 20 3 7 44:21 63 (+18)
3. P. Bystrica 30 17 9 4 64:20 60 (+15)
4. Komárno 30 16 6 8 47:29 54 (+9)
5. Skalica 30 15 7 8 55:33 52 (+7)