Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Na tohtoročnom Agrokomplexe môžu návštevníci navštíviť retrokino

Tohtoročná medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava Agrokomplex sa uskutoční na nitrianskom výstavisku od 23. do 26. augusta.

Spolu so subvýstavami poskytuje priestor pre vyše 450 vystavujúcich firiem zo Slovenska i zo zahraničia, informovala hovorkyňa výstaviska Alexandra Hečková. Záštitu nad 39. ročníkom podujatia prevzalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky. Už tradične bude súčasťou Agrokomplexu Národná výstava hospodárskych zvierat. Ďalšími subvýstavami sú výstava vidieckeho cestovného ruchu a rozvoja regiónov Regióny Slovenska, medzinárodná družstevná kontraktačno-predajná výstava spotrebného tovaru COOPEXPO, Živnostenské trhy, Zdravie-krása-relax, Ezoterika od A po Z a výstava Obnoviteľné zdroje energie. Poľnohospodárska a potravinárska výstava Agrokomplex patrí k najnavštevovanejším podujatiam na nitrianskom výstavisku, každoročne ju navštívi vyše 70.000 ľudí. Cieľovou skupinou organizátorov sú výrobné i obchodné firmy poľnohospodárskeho a potravinárskeho zamerania, dodávatelia a dovozcovia poľnohospodárskych strojov a mechanizácie, záhradná technika a technológie pre rastlinnú i živočíšnu výrobu, krmovinárstvo i odborné a vedecké inštitúcie. Pozornosť návštevníkov sa každoročne sústreďuje najmä na výstavné políčka s ukážkami modernej záhradnej architektúry, zavlažovacích technológií a pestovania rôznych druhov zeleniny. Počas Agrokomplexu sa uskutočnia celoslovenské Dožinkové slávnosti, Farmárske trhy a Jarmok ľudových remesiel. Tohtoročnou novinkou je pripravované podujatie Agrokino a Retrokino, ktoré zaujmú svojou skladbou agrofilmov a zavedú návštevníkov aj do minulosti. Zaujímavý program pripravuje Slovenské poľnohospodárske múzeum, ktoré je súčasťou nitrianskeho výstavného areálu. Predstaví sa známa Traktorparáda, senobranie či výstava modelov poľnohospodárskych strojov z minulosti. Nebudú chýbať ani preteky v kosení lúk ručnými kosami, ochutnávka tradičnej meltovej kávy a ukážky pečenia v klasickej peci. V areáli bude premávať obľúbený historický vláčik Nitrianskej poľnej železnice.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Nitrania píšu petície proti výstavbe bytových domov v susedstve

Na jednom zo stavebných pozemkov v centre mesta stojí rodinný dom. Investor ho dá zbúrať.

Fotogaléria: Olomouc - FC Nitra 1:0

Prípravné stretnutie bolo generálkou pre oba tímy, ktoré účinkujú vo svojej krajine v druhej lige.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Súťaž na parkovacie domy v Nitre budú opakovať

Jednu parcelu už neponúknu. Dôvodom sú problémy so statikou.

Blízke regióny

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Tovarníky zaskočili štvrtoligistu

Až v štyroch góloch mal prsty Adrián Candrák, prvé dva strelil, na ďalšie dva nahrával.

Podmaníková najlepšou plavkyňou, po maturite má namierené do USA

Minulý piatok vyhlásili najlepších plavcov Slovenska. Medzi ženami sa z premiérového triumfu radovala topoľčianska plavecká nádej – Andrea Podmaníková.

Bugina, ktorú maturant sám vyrobil, priniesla zlato

Levickí priemyslováci boli úspešní na strojárskej olympiáde v Bratislave.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Všetky správy

Osem zásadných zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Kto si málo sporí a príliš často mení zamestnanie, dostane o niečo nižší úver ako doteraz.

Sagan nasadil v závere skvelý šprint a dosiahol prvé víťazstvo v roku

Slovák vyhral druhú klasiku sezóny. Na Kuurne - Brusel - Kuurne uspel v šprinte päťčlenného úniku.

Vincent Lukáč nesúhlasí s vyvesením jeho dresu v Steel Aréne

Vedenie oceliarov rozhodnutie bývalého hokejistu prekvapilo.

Bol priekopník – utečenec. Jeho meno zmizlo z novín aj z histórie

Najlepší kanonier československej reprezentácie Václav Nedomanský má zo svetových šampionátov deväť medailí. Na úzke klziská v zámorí sa po emigrácii dostal ako tridsiatnik.

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Saganova dobrá nálada sa prejavila aj v tom, že počas čakania na interview sa rozhodol aj on zmeniť z respondenta na novinára.

Kam vyraziť