Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Hádzanárky UDHK pokračujú vo WHIL

Hádzanárky UDHK ŠG Nitra-Sereď budú hrať aj v ďalšej sezóne v československej interlige.

NITRA. Aj keď sa ešte neodohrali finálové turnaje o majstra Slovenska v žiackych kategóriách, v klube UDHK ŠG Nitra už teraz môžu bilancovať uplynulú sezónu. „Bola síce nesmierne náročná, no predsa úspešná. Aj keď sme vo WHIL získali len jeden bod, predsa len nám patrí piata priečka na Slovensku, a to je obrovský skok. V staršom doraste, kde väčšina hráčok hrala paralelne aj za ženy, sme obsadili druhé miesto, čo je zlepšenie o jednu priečku, a mladšie dorastenky po dvoch zlatých získali tentoraz bronz, no tieto dievčatá boli vo veku starších žiačok na konci prvej desiatky,“ hovorí prezident klubu Slavomír Varga.

Lepšie sú len Michalovce

Čerešničkou na torte bola obhajoba titulu majstra Slovenska stredných škôl a postup na majstrovstvá sveta SŠ, kde však dievčatá pre nedostatok financií z ministerstva nemohli štartovať. Rovnako cenné je tretie miesto starších dorasteniek na najväčšom svetovom halovom turnaji Prague handball cup 2012, kde sa UDHK medailovo presadil ako jediné slovenské družstvo. „V globále len Michalovce dosiahli v tomto ročníku lepšie umiestnenia, no ich rozpočet a podmienky sú s našimi absolútne neporovnateľné,“ hovorí Varga.

Prísľub od primátora

„Naše úspechy vyplývajú z fungujúceho systému práce s mládežou a postupného budovania pyramídy od minižiačok a prípraviek až po ženské družstvo vo vrcholovej hádzanej predovšetkým z vlastných odchovankýň a dievčat z blízkeho okolia, vhodne doplnené študentkami Športového gymnázia a nitrianskych univerzít. Nezostalo to bez odozvy ani na magistráte mesta Nitra. Na základe prísľubu finančnej podpory od primátora Dvonča a sľubne sa vyvíjajúcich rokovaní s potenciálnymi sponzormi sme sa rozhodli opäť prihlásiť do nového ročníka súťaže WHIL,“ uviedol podstatnú informáciu Slavomír Varga. Koľko peňazí naozaj klub zoženie a ako sa z nich bude dať vylepšiť káder družstva, je v tejto chvíli ešte predčasné hovoriť. „Každopádne však dáme priestor našim talentom na ďalší výkonnostný rast a budeme sa snažiť ich motivovať k ešte väčšej zodpovednosti a profesionálnejšiemu prístupu. Sme presvedčení, že sa to v blízkej budúcnosti zúročí. Musíme byť triezvi v očakávaniach a trpezliví v každodennej tréningovej práci, ktorá skôr či neskôr prinesie úspech,“ dodal prezident a tréner v jednej osobe.

Spoločná snímka starších a mladších dorasteniek s medailami. Dolu zľava: Bosáková, Boszorádová, Csáková, Vargová, Juríková, v podrepe zľava: Majerská, Blehová, P. Velčická, Krajčovičová, Šinská, Kolečániová, Königová, Kopečná, hore zľava: Svoradová, Sýkorová, Bujnochová, Sláviková, tréner Varga, Čaprnková, Kolářová, Poráziková, Czuczorová. Chýbajú: Halásová, Lenčéšová, Kisová, Matoušková, Kóňová, M. Velčická, Šinkovičová, Selecká, Mesárošová, Schwarzová, Božiková, Krajčíková.

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Fuska s Frišom sú v Alekšinciach, Füle ide do Nevidzian

Dlhá futbalová prestávka prináša ďalšie zaujímavé transfery. Nazreli sme do piatej ligy.

Lapáš dobíjal na Počúvadle, Lehota v Bojniciach

Február je vhodným termínom na zimné sústredenia futbalových mužstiev.

Výmena zábradlia na moste sa opäť posúva

Čaká sa na vyhlásenie verejného obstarávania, bez neho sa výmena neuskutoční.

Blízke regióny

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Fajčil pred vchodom a pes pobehoval bez dozoru. Majiteľ tvrdil, že ho podviedol

O kuriózne prípady nemajú mestskí policajti núdzu. V tomto období sa zameriavajú hlavne na psičkárov.

Začiatok výstavby novej kruhovej križovatky sa blíži

Dopravné zápchy má vyriešiť ďalší kruhový objazd v Leviciach.

(FOTOGALÉRIA) Nadchod postavili s atómkou. Po 30 rokoch ho idú takto zmeniť

Do obnovy zanedbaného nadchodu v Kalnej nad Hronom sa pustí obec. Elektrárne jeho stav desiatky rokov neriešili.

Koniec plechovým hangárom? Trnava chce veľké obchody už len za mestom

Do konca februára môžu Trnavčania pripomienkovať štyri zmeny územného plánu. Jedna z nich by mohla znamenať koniec výstavby veľkých hangárových obchodných centier priamo v meste.

Všetky správy

Krajina znásilnení a útočiacich migrantov? Prečo vo Švédsku vidia krach multikulturalizmu

Švédsko priznáva problémy so začlenením utečencov, no štatistiky o kriminalite a správy o no-go zónach sú často zdeformované.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Prieskum Focusu: Smer mierne klesá, vládu by skladal ťažko

Voliči, ktorých odradila v januári kauza kapitán, si k SNS nenašli cestu späť.

Únos. Film, ktorý vznikol napriek výstrahám právnikov

Pri nakrúcaní prvého slovenského trileru bola aj mama Roberta Remiáša.

Idem sa vycikať

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

Kam vyraziť