Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Nitrianski žiaci na SuperTriede tretí

V kategórii ročníkov 7. – 9. získali tretie miesto žiaci 7. C zo ZŠ Topoľová v Nitre. Deti pripravovala učiteľka Liana Winter, vymysleli si príbeh o milionárovi.

V celoštátnom kole skončil kolektív 7. C ZŠ Topoľová v Nitre tretí.(Zdroj: ARCHÍV ZŠ)

V kategórii ročníkov 7. – 9. získali tretie miesto žiaci 7. C zo ZŠ Topoľová v Nitre. Deti pripravovala učiteľka Liana Winter, vymysleli si príbeh o milionárovi.

NITRA/JANÍKOVCE. Na krajskom kole celoslovenskej súťaže SuperTrieda sa zišli školáci v kultúrnom dome v Janíkovciach. Predstavili výsledky niekoľkomesačnej práce na hodinách umeleckej výchovy. Cieľom projektu je do autorských umeleckých dielok zapojiť celé kolektívy – nielen nadané deti, čím sa utužujú vzťahy v triedach.

Postúpili viacerí

Hudobno-dramatickými pásmami na spoločnú tému Keď budem starý sa v KD prezentovali žiaci ZŠ a SŠ v našom kraji. Porota z nich vybrala najlepšie, ktoré odmenila postupom či ocenením. Do celoštátneho kola SuperTriedy, ktoré sa konalo koncom mája v Bratislave, postúpili žiaci 2. A ZŠ Devínska, Nové Zámky, 1. A ZŠ Nesvady, 4. A ZŠ a MŠ K. Strmeňa, Palárikovo, 6. A ZŠ Pri Podlužianke, Levice, 7. C ZŠ Topoľová, Nitra, sexta Gymnázia P. Coubertina, Piešťany a 1. A Gymnázium Golianova 68, Nitra.

Žiaci 5. A ZŠ Cabajská v Nitre si odniesli cenu za výtvarné prevedenie, študenti 2. A Gymnázia J. Hollého z Trnavy dostali cenu za scénografiu a kolektív 1. A Gymnázia L. Dúbravu v Dunajskej Strede získal cenu za herecké výkony.

Tvorbou boli nadšení

Vo finálovom kole SuperTriedy uspeli z nášho kraja viacerí. V kategórii ročníkov 7. – 9. získal tretie miesto kolektív 7. C. ZŠ Topoľová v Nitre. Prvá A zo ZŠ Nesvady skončila tretia v kategórii 1. - 3. ročníkov a 6. A. zo ZŠ Pri Podlužianke Leviceobsadila druhú priečku v kategórii ročníkov 4. – 6. Spomedzi stredných škôl sa darilo sexte Gymnázia P. Coubertina Piešťany, ktorá bola prvá. Supertriedou sa stala trieda 7. D zo ZŠ na Ulici mieru v Bytči.

Žiakov 7. C zo ZŠ Topoľová na súťaž pripravovala učiteľka hudobnej výchovy Liana Winter. Z úspechu sa veľmi tešia. „Nacvičili sme si hudobné divadlo - spoločnými silami napísali scenár, hudbou, pesničkami a kostýmami z vlastnej tvorby. Aj tému o živote milionára vymysleli žiaci,“ hovorí Liana Winter.

„Boháč spomína na príjemné momenty vo svojom živote. Poučný príbeh nekončí dobre – namiesto toho, aby si v starobe užíval peniaze, končí vo väzení.“

Podľa učiteľky boli jej žiaci z tvorby nadšení, divadielko robili s veľkou radosťou, nemysleli pri tom na to, či vyhrajú, či nie. Z tretieho miesta sa napokon veľmi tešili, ale vraj aj keby nič nevyhrali, boli by spokojní už len z toho, že postúpili do celoštátneho kola.

SuperTrieda je oficiálny projekt MŠ SR, určený na hodiny hudobnej výchovy. Ako jediná v strednej Európe získala súťaž titul Good Practice Model of European Educational Network. Je to jediný slovenský vzdelávací projekt, ktorý sa dostal do školských osnov všetkých štátov EÚ.

Žiaci si pod vedením učiteľky Liany Winter pripravili príbeh o milionárovi. FOTO: ARCHÍV ZŠ

Ďalšie články z rubriky Spoločnosť

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

MFsK po základnej časti bez víťazstva

Zverenci Antona Suchana po minuloročnom treťom mieste musia bojovať o zotrvania v extralige v baráži.

Blízke regióny

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Žiaci Kalinčiakova získali už tretí titul v rade

Športovú halu v Leviciach aj tento rok ovládli futbaloví žiaci z Kalinčiakova. Vo finále jednoznačne zdolali Kalnú nad Hronom.

Aký je program na umelej tráve v Topoľčanoch?

Pozrite si program zápasov na najbližší víkend.

Čilejkárske dediny pôjdu cez rozhlas do celého Slovenska

Tradície, miestne zvyky a folklór z nášho regiónu priblíži Rybníčanka v sobotňajšej relácii.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Spiatočné letenky do Ameriky sa už predávajú za menej ako 150 eur

Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian už predáva letenky za menej ako sto eur.

Jawa stavila na retro vzhľad a čínsku techniku

Ponuku tradičnej českej značky obohatili modely Jawa 350 OHC a Jawa 660 Vintage.

Kam vyraziť