Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Primátor Lednár: Mám reprezentačné ako sopľavý chlapec, investorom platím obedy

Lednár si nemyslí, že málo robí. Podľa vlastných slov sa týždenne stretáva „s dvomi-tromi investormi“. Posťažoval sa, že investorom musí platiť obedy z vlastného vrecka.

Lednár poslancom po hlasovaní o znížení primátorovho platu povedal, že to prehnali.(Zdroj: TOMÁŠ HOLÚBEK)

ZLATÉ MORAVCE. Snaha primátora Petra Lednára udržať si plat vyše 3 200 eur mesačne zlyhala.

Poslanci mu na plat siahli už pred pár týždňami. Základ mu môžu navýšiť až o 70 percent, doteraz mu nechali až 66,5 %. Po novom mu v navýšení schválili nulu, čiže by mal poberať len zákonom stanovený základ, čo pri veľkosti Zlatých Moraviec vychádza na 1 989 eur.

Poslanci túto zmenu dôvodili nespokojnosťou s Lednárovými výkonmi a údajne netransparentnou politikou primátora. Lednár (v čase zvolenia Smer-KDH-HZDS) ale uznesenie o svojom plate nepodpísal. Napadol v ňom okrem iného aj fakt, že nemusí byť jasné, akého primátora poslanci mysleli, a teda prijaté uznesenie je právne napadnuteľné.

Poslanci Lednárovo vetovanie uznesenia prelomili a trinástimi hlasmi opäť odhlasovali, že Lednárov základný a zákonom stanovený plat má byť navýšený o nula percent. Proti bol iba Lednárov viceprimátor Jozef Škvarenina (Smer), štyria poslanci sa zdržali.

„Očakávania občanov sa nenapĺňajú, nevidím dôvod, aby mal mať primátor natoľko navýšený plat, “ povedal poslanec Pavol Petrovič (nezávislý). Poslanec Milan Galaba (Smer) povedal, že reakcie občanov na nulové navýšenie základného primátorovho platu boli pozitívne.

Lednár vysvetľoval, že uznesením, ktoré poslanci prijali, prekročili svoje právomoci. Prekážal mu tiež fakt, že v uznesení chýba dátum, odkedy sa mu má upraviť plat smerom dole aj to, že nik mu nepovedal, prečo mu siahajú na peniaze.

„Nemienim nijako bojovať za svoj plat, ja sa nad to povznášam. To nech posúdia občania a ten hore nad vami,“ povedal Lednár.

Dodal, že „vo dne v noci“ pracuje pre toto mesto a kritizoval, že má okresané reprezentačné. „Mám ho ako sopľavý chlapec,“ povedal a tvrdil, že týždenne sa stretáva „s dvomi-tromi“ investormi, ktorým musí platiť občerstvenie z vlastného vrecka. „A vy ste mali toľko drzosti, že ešte ste mne išli okresávať plat. Tak to ste, chlapci, trochu prehnali,“ povedal primátor poslancom.

Poslanec Peter Lisý (ZSNS) zareagoval, že na zákonom stanovený plat mu nikto nesiahol. Poslanci okresali iba odmeny. „V porovnaní s bežnými občanmi má plat, za ktorý sa nemusí hanbiť. Pokiaľ ide o odmenu, väčšina ľudí nevidí odmenu ako je rok dlhý. A mať odmenu viac ako 1 000 eur mesačne sa mi nezdá najsprávnejšie,“ dodal poslanec Petrovič.

Ďalšie články z rubriky Spravodajstvo

Najčítanejšie správy

Nitra

Nitrania píšu petície proti výstavbe bytových domov v susedstve

Na jednom zo stavebných pozemkov v centre mesta stojí rodinný dom. Investor ho dá zbúrať.

Kutálek: Vydreté, ale vzácne víťazstvo

Všetky štyri góly Nitranov proti Trenčínu mali skalický podpis.

Atletické tituly aj do Nitry, Galanty a Dunajskej Stredy

V Bratislave sa v sobotu uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska v atletike mladšieho žiactva.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Kapitána Nitry si zvolia hráči, jediným otáznikom Lupčo

Kabínu futbalistov Nitry čakajú voľby, o kapitánovi rozhodnú hráči.

Blízke regióny

Tovarníky zaskočili štvrtoligistu

Až v štyroch góloch mal prsty Adrián Candrák, prvé dva strelil, na ďalšie dva nahrával.

Problémy s parkovaním trápia obyvateľov Cisárskej bašty

Problémy s parkovaním v meste pozná každý Novozámčan. Pretrvávajúci problém vládne aj na Cisárskej bašte. Prehovorili nespokojní obyvatelia.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Podmaníková najlepšou plavkyňou, po maturite má namierené do USA

Minulý piatok vyhlásili najlepších plavcov Slovenska. Medzi ženami sa z premiérového triumfu radovala topoľčianska plavecká nádej – Andrea Podmaníková.

Všetky správy

Sagan nasadil v závere skvelý šprint a dosiahol prvé víťazstvo v roku

Slovák vyhral druhú klasiku sezóny. Na Kuurne - Brusel - Kuurne uspel v šprinte päťčlenného úniku.

Film roka vyhlásili dvakrát, Oscara má Moonlight (minúta po minúte)

Muzikál La La Land vyhral šesť cien, ale na konci večera sa udial veľký trapas.

Nokii sa podarilo vstať z mŕtvych. Ukázali novú Nokiu 3310

Nové smartfóny Nokie majú čistý Android, nízku cenu a dobrý hardvér.

Michael Kocáb: Som hrdý slniečkar, s tvrdou silou nemáme šancu

Hudobník Michael Kocáb pre SME hovorí, že nie je žiadny rusofób. Aj to mohlo podľa neho prispieť k bezproblémovému odsunu sovietskych vojsk z Československa.

Kam vyraziť