Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Beh pre život: 1 825 účastníkov a 6 360 eur

Tento rok prišlo menej bežcov ako vlani, odobrala nám ich Banská Bystrica, ktorá sa do charitatívnej akcie zapája po prvýkrát.

Tento rok prišlo menej bežcov ako vlani, odobrala nám ich Banská Bystrica, ktorá sa do charitatívnej akcie zapája po prvýkrát.

NITRA. Krajšie počasie si bežci a organizátori ani nemohli priať. Už od rána sa Svätoplukovo námestie zapĺňalo ľuďmi v modrých tričkách, ktorí sa chystali „bežať pre život“. Bežci všetkých vekových kategórií netrpezlivo čakali na štart, ktorý primátor Jozef Dvonč o 11. h ohlásil výstrelom z pištole.

Modrý prúd sa vyvalil smerom k parku – účastníci zo začiatku štartového poľa sa rozbehli, starší ľudia či rodiny s deťmi a kočíkmi išli voľným tempom.

S dcérkou Miou Antóniou Beh pre život absolvovali aj Královci z Nitry. „Na beh chodíme každý rok, aj keď sme ešte nemali dieťa. Teraz sme tu po prvýkrát ako trojčlenná rodina,“ hovoria manželia. „Prečo sem chodíme? Je tu sranda a je to pre dobrú vec. Na beh sme nahovorili aj veľa našich známych.“

Behu sa zúčastnilo aj veľa školopovinnej mládeže. „Sme tu taká partia chalanov a dievčat z 8. A a 8. B, dohodli sme sa, že prídeme. Je tu zábava,“ povedali Terézia Vargová a Dominika Šimanská zo ZŠ kniežaťa Pribinu.

Podľa oficiálnych výsledkov sa tento rok Tesco Behu pre život zúčastnilo 1 825 ľudí a na štartovnom sa vyzbieralo 6 360 eur. Je to menej ako vlani - vtedy aj napriek dažďu prišlo 2 411 účastníkov a vyzbieralo sa 7 566 eur. Nitra pritom bývala v počte bežcov takmer vždy lídrom. „Dôvod je jednoduchý. Tento rok k mestám, kde sa beh organizuje, pribudla aj Banská Bystrica. Ľudia, ktorí z miest tohto regiónu chodievali predtým bežať do Nitry, sa teraz chystajú na beh 16. júna do Banskej Bystrice,“ zdôvodnil Ján Juráš, manažér Nadácie Výskum rakoviny.

Cieľom charitatívneho behu tento rok je vyzbierať 85-tisíc eur na unikátny Incycute, ktorý on-line sleduje vplyv liekov a kmeňových buniek na nádorové bunky. Vlani sa podarilo vyzbierať 70 148 eur, za ktoré sa zakúpil ELIspot – prístroj na prípravu protinádorových vakcín.

Bežci sa na námestí zhromažďovali už od rána.

Boli tu rôzne atrakcie pre deti - skákanie na trampolíne, nafukovacom hrade či maľovanie na tvár.

Behu sa zúčastnili aj manželia Královci z Nitry.

Pred štartom sa zišli primátor Jozef Dvonč a tradiční patróni nitrianskeho behu - herečka Eva Pavlíková a herec a riaditeľ DAB Ján Greššo.

Beh si nenechal ujsť ani viceprimátor Štefan Štefek s manželkou a dvomi deťmi. FOTKY: (ČE)

Ďalšie články z rubriky Spoločnosť

Najčítanejšie správy

Nitra

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Polícia vykoná v šiestich okresoch Nitrianskeho kraja osobitnú dopravnú kontrolu

Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd.

Technické služby majú nového riaditeľa

Branislav Varga, doterajší zástupca riaditeľky podniku, ktorá je na materskej, sa svojej funkcie vzdal.

UKF pripravuje študentom nový internát

Univerzita dostala v poslednom období tritisíc žiadostí o ubytovanie. Vyhovie len približne každému druhému žiadateľovi o internát.

Zúfalí ľudia: Sused po nás strieľa a hádže na nás výkaly, no polícia to roky nerieši

K mladíkovi chodia policajti ako na hodiny klavíra. Iba mestských policajtov si vlani zavolal neuveriteľných 66 ráz a v tomto roku už 21-krát, podľa náčelníka vždy neopodstatnene.

Blízke regióny

Na okraji Trnavy chcú postaviť nové byty. Problémových susedov sa vraj neobávajú +foto

Na rozľahlej ploche za supermarketom na Linčianskej plánujú postaviť 249 bytov. O pozemok, ktorý bol po prevrate v súkromných rukách, sa roky nikto nestaral. Teraz tam chcú začať stavať, čakajú iba na povolenie.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Veteráni obsadili piate miesto

V Liptovskom Mikuláši sa konali hokejové majstrovstvá veteránov – starých pánov.

Dôchodcu zrazil vedľa nemocnice, ten zomrel priamo na mieste

Tragická nehoda sa stala dnes na priechode na Tamaškovičovej ulice vedľa bývalých potravín Jednota.

Žiaci Kalinčiakova získali už tretí titul v rade

Športovú halu v Leviciach aj tento rok ovládli futbaloví žiaci z Kalinčiakova. Vo finále jednoznačne zdolali Kalnú nad Hronom.

Všetky správy

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy, a najmä jej vplyvu na Slovensko odpútava pozornosť od toho, čo na nás dopadá dnes a plnou váhou - od úplatkov, kriminality, amnestií.

Spiatočné letenky do Ameriky sa už predávajú za menej ako 150 eur

Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian už predáva letenky za menej ako sto eur.

Tisíce ton ľadu sa valili do dedín v povodí Bielej Oravy

Ľudia sa bezmocne prizerali na upchaté koryto rieky a stúpajúcu vodu. Povodeň nechala na poliach obrovské kryhy.

Kaufland mení predajne. Pozrite sa, ako budú vyzerať

Nemecká sieť už začala s prestavbou niektorých svojich pobočiek a postupne plánuje meniť ďalšie.

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Šéf liberálov Richard Sulík sa stretol s ministrom financií Petrom Kažimírom. Investičnú výnimku z ústavnej dlhovej brzdy však odmietol.

Kam vyraziť