Šaľa môže už doma oslavovať postup

III. LIGA: Futbalisti Šale sú po zápase v Nemšovej opäť bližšie k splneniu postupového cieľa. V susedskom derby v Nitre sa tešili Vráble, ktoré využili hodinovú presilovku.

Nitra jun. - Vráble 0:1 (0:0)
V regionálnom derby nabitom emóciami v úvode dominovali Vráble. Po prihrávke Balka pred bránu Garaj pridlho váhal. Hlavičku Sepešiho zase vykopávali juniori až z bránkovej čiary. Potom sa hra vyrovnala a v 13. min. pred Szabóm hasil až Straka. Behaví Nitrania však hrali len po šestnástku a šance mal tak Spartak. Kopecký vynikol pri gólových hlavičkách Sepešiho a Hambálka. Juniorku potom po dvoch fauloch oslabil Ács. V závere polčasu Garajova tečovaná strela šla tesne vedľa, rovnako aj trestňák Gondu. Hneď po zmene strán však juniori na štvrťhodinu zabrali a boli lepším tímom, problémy hosťom robil najmä Gajdošík. Szabó ale priamy kop zatočil tesne nad a po centri netrafil loptu pred odkrytou bránou Ivančík. Strelu Gajdošíka zase zneškodnil bravúrne Straka. V poslednej polhodine to už bol útočný futbal so šancami Vrábeľ. V 68. min. mal tutovku Dzurek, ale nepochopiteľne nezakončil. O všetkom rozhodol vzápätí Garaj, keď si nabehol na dlhú loptu a volejom nad zemou prestrelil Kopeckého - 0:1. Poistku mohol pridať Balko, z uhla mieril len do tyče. Šťastie pri Spartaku stálo v 85. min., keď po hlavičke Bratha šla lopta od žrde pozdĺž celej bránky tesne vedľa. Napokon ale Vráble taktickou hrou tri body udržali.
Gól: 69. Garaj. R Jurenka, ŽK: Ács, Grman, Bratský, Murín - Husár, Hambálek, Dzurek, ČK: 27. Ács, 90 divákov. FC: Kopecký - Bakule, Grman, Murín, Petráš (88. Levčík) - Bratský, Ivančík, Ács, Penzeš (56. Gunda, 81. Brath) - Szabó, Gajdošík. Tréner M. Kuruc. SPARTAK: Straka - Gonda, Šándor, Sepeši (46. Dzurek), Husár - Hambálek - Balko, Prekop (89. Feješ), Kupec - Garaj (88. Hamar), Sojka. Tréner M. Šándor. ĽUBOŠ MODZGA

Nemšová - Šaľa 1:2 (1:1)
Už po pár sekundách Červený vysunul Tršku, ten tiesnený netrafil bránu. V 3. min. mali hostia veľkú príležitosť, keď po centri z ľavej strany Čurgali osamotený hlavičkoval na zadnej tyči, ale Behanec podržal svoj tím. V 12. min. sa hostia ujali vedenia, keď po centri Čurgaliho sa hlavičkou presadil Košút. Domáci vyrovnali o necelých desať minút, keď sa po štandardke presadil Fabuš. V druhom polčase boli hostia aktívnejší, domácim hráčom sa hra nedarila. V 65. min. sa hostia opäť ujali vedenia, keď takmer ako cez kopirák sa hlavičkou opäť presadil Košút. Domáci sa v závere snažili o vyrovnanie, ale vážnejšiu gólovú šancu si nevypracovali. V 88. min. prenikol do šestnástky Kozic, nedovoleným spôsobom ho zastavil Ďatko, ale nariadený pokutový kop trestuhodne zahodil Trška. Boj domácich o záchranu pokračuje.
Góly: 21. Fabuš - 12. a 65. Košút, ŽK: Ďatko, Mujkoš. R Trenčanský, 100 divákov. DUSLO: Kolmokov - Mihálik, Mujkoš, Áč, Ďatko, Jakubjak (57. Glenda), Lavák, Gajdoš (86. Lancz), Tomiš, Košút, Čurgali. Tréner D. Liba. TOMÁŠ BEŇO

Šamorín - Trnava B 3:0 (1:0)
Domáci sa dostali do šance už v 1. min. hlavičkou Kubu. V 10. min. po zaváhaní hosťujúcej obrany spracoval loptu Fulmek, prihral Pelegrínimu, ktorý volejom trafil brvno Rusovovej brány. O tri minúty to už Šamorínu vyšlo, keď krátky voľný kop zahral Fulmek a Pelegríni silnou strelou otvoril skóre. V 19. min. posielal tvrdý projektil Kuba, ale lopta skončila na brvne a o desať minút jeho technická strela mierila nad bránu. Prvá šanca hostí prišla v 33. min., keď strelu Mikiniča z bránkovej čiary vyhlavičkoval Fulmek. V 40. min. viedli hostia rýchly protiútok, v šestnástke však Krcho slabo trafil loptu a bolo po šanci. V úvode II. polčasu na Vaškov center vyskočil Kuba, ale jeho hlavička skončila v rukách Rusova. V 62. min. opäť po krátkom rohovom kope Pelegríni ľavačkou zvýšil vedenie. V 79. min. mohli hostia znížiť, ale Péntekovi pomohlo brvno. V 85. min. sa najlepšie zorientoval v šestnástke Ležaič a strelou z otočky uzavrel skóre dobrého zápasu.
Góly: 13. a 62. Pelegríni, 85. Ležaič. R Páchnik, ŽK: Staško - Doka, 230 divákov. ŠTK: Péntek - Marušin, Pončák, Mezovský, Vaško (72. Jančovič), Kopúň, Pelegríni (77. Ležaič), Kuba, Staško, Čermák (62. Ďurech), Fulmek. Tréner V. Koník. ERVÍN SARMANY

Nové Zámky - Slovan jun. 1:0 (0:0)
Už v 6. min. šiel Roland Cingel sám na brankára hostí, ale netrafil jeho svätyňu. Takýchto podobných príležitostí mali Novozámčania do prestávky ešte niekoľko, no ani z jednej nedokázali skórovať. Rezerva Slovana bola v prvom polčase úplne bezzubá a nevypracovala si ani jednu vážnejšiu šancu. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil a v 60. min. sa domáci dočkali. Ilič unikol po pravom krídle, ideálne prihral Bališovi, ktorý sa už nemýlil. Po vedúcom góle FKM hostia otvorili hru, viac útočili, ale na bránu nebezpeční neboli. Ich obrana však prakticky neexistovala. Domáci útočníci do nej prenikali, ako len chceli, no čo dokázali vynechať, to sa len tak nevidí. Našťastie im stačil k víťazstvu iba jediný gól.
Gól: 60. Bališ. R Jánoš, ŽK: Zsák - Túri, 110 divákov. FKM: Mihálek - Zsák, Z. Cingel, Gajdoš, Ilič, Bukovič, Bališ (71. P. Horáček), Hlavačka, Fehervári (46. E. Horáček), R. Cingel (55. Andrášik), Bombicz. Tréner J. Chovanec. ROMAN GULIŠ

Dun. Lužná - Topoľčany 1:0 (0:0)
Futbalisti Topoľčian cestovali do Dun. Lužnej v oslabenej zostave. Vekový priemer základnej zostavy bol iba 19,2 roka. Napriek tomu podali Topoľčany veľmi bojovný výkon. V 6. min. vysunul Gešnábel Vaňa a ten triafa len do tyče. V 17. min. sa situácia zopakovala a Vaňo triafa aj druhýkrát v zápase tyč. Domáci mali výškovú prevahu, hrozili zo štandardiek, ale Uhlár pološance pohodlne pochytal. V 65. min. sa peknou ďalekonosnou strelou prezentoval Bošanský, ale trafil iba brvno. V 71. min. unikol Gešnábel, ale jeho nájazd brankár vyrazil na roh. Topoľčany mali viac šancí, ale o osude rozhodla 89. minúta, kedy v šestnástke zahrali hostia rukou a pískal sa pokutový kop. Ten premenil Puchner a domáci tak vyhrali. Topoľčany siahali po bodoch, napokon sa vrátili naprázdno.
Gól: 89. Puchner (11 m). R Perašín, ŽK: Remeň, Vaňo, 150 divákov. MFK TOPVAR: Uhlár - Králik, Begovič, Bisák, Piršel - Benca (61. Simič), Remeň (84. Švajlen), Balážik, Bošanský - Gešnábel, Vaňo. Tréner J. Želiska. (JŽ)

Ostatné výsledky 26. kola: Vrbové - Pezinok 1:0 (0:0), 57. Táčovský. Moravany - Nové Mesto 2:2 (1:1), 37. a 65. (11 m) J. Vajda - 26. M. Rusnák, 89. M. Šebek. Sereď mala voľno.

1. Šaľa 24 17 1 6 52:23 52 (+16)
2. Šamorín 24 12 6 6 39:20 42 (+6)
3. Slovan jun. 24 12 5 7 44:35 41 (+5)
4. Nové Mesto 24 12 5 7 37:31 41 (+5)
5. Sereď 24 11 6 7 34:22 39 (+3)
6. Trnava B 24 11 3 10 54:38 36 (0)
7. Vráble 25 9 8 8 37:33 35 (-4)
8. Dun. Lužná 24 10 5 9 22:29 35 (-1)