Nitra na facebooku Zlaté Moravce na facebooku Šaľa na facebooku Galanta na facebooku

Do Nitry zavítala národná beachvolejbalová liga

Obľúbená Nitrianska beachvolejbalová liga sa vo svojom piatom ročníku stala súčasťou nového projektu - Národnej beachvolejbalovej ligy.

Podľa nitrianskeho modelu sa hrajú beachvolejbalové súťaže aj v ďalších slovenských mestách - Bratislava, Skalica, Zvolen, Trebišov, Košice, Zlaté Moravce. Ide o sériu 21 turnajov pre amatérov i profesionálov.
Nitra privítala uplynulý víkend prvýkrát v sezóne beachvolejbalových nadšencov. Objednávka organizátorov na príjemné počasie a teplé slnko bola do bodky vybavená, a tak si hráči mohli naplno vychutnať Nitriansku pláž. Na treťom turnaji Národnej beachvolejbalovej ligy sa stretli ľudia z celého Slovenska.

V A-kategórii profesionálov v mixovom zložení si vo finále zmerali sily zvolenské dvojice - Puškár, Buzalková, resp. Veľký, Nemčovičová. Z víťazstva sa po napínavom zápase tešil prvý menovaný pár s názvom Konečne spolu. Tretie miesto patrilo páru z Brezna - Ostranský, Sabaková. V B-kategórii amatérov dominovala jediná nitrianska dvojica - Timko, Malíková, ktorí si vybojovali bronz. Nitriansky odchovanec žijúci v Bratislave Jech so svojou bratislavskou partnerkou Roháľovou prehral finálovú bitku a skončil na 2. mieste. Víťazstvo patrilo dvojici Sato - Janák, Dorková.

PR manažérka NBL Nela Hadžová sa tešila z množstva ľudí, ktorí si prišli zahrať prvý turnaj: „Som rada, že prišli aj ľudia z rôznych kútov Slovenska. Spoločne sme fandili nielen skvelým beachvolejbalovým výkonom, ale vďaka priamemu prenosu aj našim hokejistom.” K úspešnému turnaju nemalou mierou prispel i nový organizátor Martin Sameliak.

Nitru čaká okrem beachvolejbalovej série aj množstvo iných atraktívnych podujatí. Plážový tenis, plážová hádzaná, plážový futbal, junior NBL či NBL Open - otvorené majstrovstvá Slovenska, ktoré sú vrcholom Národnej beachvolejbalovej ligy. To všetko a ešte oveľa viac nájdete na www.nbl.sk, www.volley-city.sk.

Výsledky

KATEGÓRIA B (24 dvojíc)
Štvrťfinále: Rýchle nohy - Dve svine 2:1, Zufajdovia - Škandál 2:0, To je jedno - Mantáci 0:2, Šiňanský, Pandulová - Sato 1:2. Semifinále: Rýchle nohy - Zufajdovia 1:2, Mantáci - Sato 0:2. O 3. miesto: Rýchle nohy - Mantáci 0:2. Finále: Zufajdovia - Sato 1:2.
Poradie: 1. Sato (P. Janák, D. Dorková), 2. Zufajdovia (M. Jech, H. Roháľová), 3. Mantáci (E. Timko, Z. Malíková), 4. Rýchle nohy (T. Reviľak, J. Šindlerová), 5.-8. Dve svine (Lipovský, Gregušová), To je jedno (Haringa, Slezáková), Šiňanský, Pandulová, Škandál (Novodomský, Siroteková), atď.

KATEGÓRIA A (10 dvojíc)
Semifinále: DaRa - Pome na to 2:0, Konečne spolu - VeLa 2:1. O 3. miesto: Pome na to - VeLa 2:0. Finále: DaRa - Konečne spolu 1:2.
Poradie: 1. Konečne spolu (M. Puškár, M. Buzalková), 2. DaRa (R. Veľký, D. Nemčovičová), 3. Pome na to (T. Ostranský, M. Sabaková), 4. VeLa (L. Lanča, Z. Veselovská), 5.-6. Volley Team (B. Pavelka, E. Firická), No stress (D. Mečiar, D. Vernerová), 7.-8. VKL (L. Miček, L. Mesárošová), Oplzlé pytóny (J. Hukel, V. Švikruhová), atď.

Fotogaléria Dušana Tarka

Ďalšie články z rubriky Šport

Najčítanejšie správy

Nitra

Nitrania píšu petície proti výstavbe bytových domov v susedstve

Na jednom zo stavebných pozemkov v centre mesta stojí rodinný dom. Investor ho dá zbúrať.

Smrť dieťaťa v šachte: Súd vidí zodpovednosť aj na strane vodární

Sudkyňa zohľadní aj postoj žalovaného, ktorý do dnešného dňa nijakým spôsobom nezmiernil žiaľ rodičov Vanesky, ani sa neospravedlnil.

Fotogaléria: Olomouc - FC Nitra 1:0

Prípravné stretnutie bolo generálkou pre oba tímy, ktoré účinkujú vo svojej krajine v druhej lige.

Údajný objednávateľ vraždy je na slobode, strelec uzavrel dohodu

Miroslav Ž. tvrdí, že na Dalibora nonstop nadával a Štefan si to zobral k srdcu. Likvidáciu kontroverzného podnikateľa si vraj neobjednal.

Atletické tituly aj do Nitry, Galanty a Dunajskej Stredy

V Bratislave sa v sobotu uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska v atletike mladšieho žiactva.

Blízke regióny

Tovarníky zaskočili štvrtoligistu

Až v štyroch góloch mal prsty Adrián Candrák, prvé dva strelil, na ďalšie dva nahrával.

Podmaníková najlepšou plavkyňou, po maturite má namierené do USA

Minulý piatok vyhlásili najlepších plavcov Slovenska. Medzi ženami sa z premiérového triumfu radovala topoľčianska plavecká nádej – Andrea Podmaníková.

Väzenský dozorca sa pokúsil obesiť, na následky zranení zomrel

Väzenský dozorca, ktorý sa pokúsil v utorok počas služby v ústave Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava obesiť, podľahol zraneniam.

Bugina, ktorú maturant sám vyrobil, priniesla zlato

Levickí priemyslováci boli úspešní na strojárskej olympiáde v Bratislave.

Nové tváre Mestskej polikliniky Šurany

Mestská poliklinika v Šuranoch prešla v poslednom období viacerými zmenami. Pacientov ošetria noví lekári, pribudlo tiež moderné vybavenie ambulancie.

Všetky správy

Sagan nasadil v závere skvelý šprint a dosiahol prvé víťazstvo v roku

Slovák vyhral druhú klasiku sezóny. Na Kuurne - Brusel - Kuurne uspel v šprinte päťčlenného úniku.

Osem zásadných zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Kto si málo sporí a príliš často mení zamestnanie, dostane o niečo nižší úver ako doteraz.

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Saganova dobrá nálada sa prejavila aj v tom, že počas čakania na interview sa rozhodol aj on zmeniť z respondenta na novinára.

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Až do minulého roka bol najznámejším prvým cisárskym rezom, keď prežili žena aj dieťa, prípad z roku 1500. Tím českých vedcov však prišiel s novým objavom.

Vincent Lukáč nesúhlasí s vyvesením jeho dresu v Steel Aréne

Vedenie oceliarov rozhodnutie bývalého hokejistu prekvapilo.

Kam vyraziť