Kolárovo a Veľké Lovce priviezli tri body, Neded sa natrápil

IV. LIGA JV: Okoličná ťahá sériu 11 zápasov bez prehry. Šahy vyhrali po 7 kolách. Rezerva ViOnu získala za 6 kôl len dva body. Dvory remizovali tretí zápas v rade.

Šahy - Váhovce 5:2 (1:1). Začalo sa obojstranne opatrne. Hostia však mali o niečo viac z hry a po penalte išli do vedenia. Šahy krátko na to vyrovnali. V druhej časti sa roztrhlo vrece s gólmi. Exceloval hlavne domáci Balogh, ktorý si v priebehu 15 minút zaknihoval hetrik a rozhodol o druhej jarnej výhre Šiah.
Góly: 25. V. Bartal, 55., 58. a 79. S. Balogh, 62. T. Urblík - 21. P. Čiernik (11 m), 67. P. Hodúr. R Studený, 100. ŠAHY: Belák - Patai, Balogh (86. Erik Gáspár), Studva, Borka, Nagy (75. Ervín Gáspár), Baráti, Bartal, N. Urblík (46. Darida), T. Urblík, Petráš. ŠK: Javor - Hodúr, Holub (47. Smolinský), Rosinský, Takáč, Lukáč, Sloboda, Čiernik, Borš, Čmarada, Dubnička.

Sládkovičovo - Kolárovo 0:1 (0:1). Vo veternom počasí prvého polčasu sa viac bojovalo, ako hralo. Veľkú šancu domáceho Krulla vychytal Petrušek, ale sólo hosťujúceho Zuzulu v 40. min. už skončilo gólom. Po zmene strán sa domáci snažili vyrovnať. Gól už ale nepadol, namiesto neho boli ale k videniu tri červené karty.
Góly: 40. M. Zuzula. R Slovák, ČK: 64. Maglocký, 78. M. Kuyokwa - 78. Kürthi, 100. SLAVOJ: Maglocký - M. Kuyokwa, Heriban (46. Lózsi), Greguška (65. Jasovský), Piši, Mészáros, Šimek, Dudáš, Hruška, A. Krull, Nagy. FK: Petrušek - P. Máté, Musitz, Zuzula, A. Kürthi (90. Leckeši), R. Kürthi, Glofák, Zs. Máté, Lovász (65. Jancsó, 82. Zahorec ), Kertész, Magyar.

ČFK Nitra - Dvory n/Ž. 2:2 (2:1). Prvý polčas priniesol zaujímavý futbal, v ktorom mali o niečo navrch domáci. Aj tak však do vedenia išli hostia. Potom ale na ihrisko prišiel dorastenec Kurej, ktorý vystriedal zraneného Kondača a zásluhou jeho dvoch gólov ČFK ešte do polčasu otočil. Po prestávke sa Dvory snažili vyrovnať, ale takisto mohli aj inkasovať. Remízu nakoniec zariadil dobre hrajúci obranca Gašparík.
Góly: 41. a 43. M. Kurej - 24. D. Dobrý, 85. M. Gašparík. R Barta, 100. ČFK: N. Borčin - R. Borčin, R. Ballabáš, Kotula, Horňák, Bisák (83. Ondruška), Novakovič, Buday, Kondač (31. Kurej), Dedič, Kramný. DVORY: Bilkó - Čambal, Ďurický, Matúš, Takáč, Gašparík, Benko, Horňáček, Haulík, Dobrý, Švajda.

Okoličná n/O. - TIBI Horná Kráľová 4:0 (2:0). V zápase prvého s posledným mali domáci za prvých 20 min. viacero dobrých príležitostí, z ktorých premenili dve. Potom tempo hry upadlo. Po zmene strán akúkoľvek snahu hostí s výsledkom niečo urobiť zastavili rýchle dva góly Faragóa, po ktorých sa prakticky už len dohrávalo.
Góly: 9. G. Ábrahám, 18. K. Bogyai, 47. a 53. T. Faragó. R Bezák, 150. FC: Kováč - Somogyi, Bartal, Ódor, Ábrahám, Erdei (67. Farkaš), Faragó, Meleg, Novák, Gögh, Bogyai. TIBI: R. Kokeš - M. Gyarfás, Pilo (81. Rábek), Bleho, Straňák (30. Psota), P. Gyarfás, Lenčéš, Kollár, Kotlár, L. Kokeš, Petrovský.

Nový Život - Štúrovo 3:1 (2:0). Do prestávky domáci hostí do ničoho nepustili a Ösziho lob mohol priniesť vedenie, ale opečiatkoval iba žrď. V 28. min. presne prihral Marič Kuczmanovi, ktorého spätná prihrávka našla Skubyho, a ten otvoril skóre. Aj pri druhom góle servíroval prihrávku Kuczman, tentokrát Némethovi - 2:0. V II. polčase hostia otvorili hru, ale prvá strela prišla až v 55. min. V obrovských šanciach sa ocitol Bábsky, ktorý okrem gólu mohol aj vyrovnať, definitívu však stanovil Öszi.
Góly: 28. T. Skuby, 40. P. Németh, 90. Z. Öszi - 85. T. Bábsky. R Obeda, 188. N. ŽIVOT: Niňaj - Adamica, Petrák, Varga, Tomášik, Nyársik, Kucman, Skuby, Németh (70. Lelkes), Marič, Öszi. MŠO: Suchovský - Molnár, Simonka (51. Góra), Saláta, Baka, Kóša, Kianek, Sárai, Varga, Tóth (78. Kunyik), Bábsky.

ViOn B/Volkovce - Veľké Lovce 2:4 (2:2). Domácim vyšiel úvod na výbornú, center Gábriša dorážal Ondrejka a keď Pacalaj prehodil Madarásza, ViOn viedol 2:0. Zlomový moment však priniesla 38. min. a vylúčenie Školníka, jeho faul na Pavlatovského potrestal Suchánek. Hosťom sa ešte do prestávky podarilo vyrovnať a v II. polčase o troch bodoch rozhodli z kontier.
Góly: 20. Gábriš, 27. Pacalaj - 39. a 69. L. Suchánek (11 m), 43. A. Ivan, 58. K. Pavlatovský. R Lištjak, 120. ČK: 38. M. Školník - 45. Gočala. VION: Školník- Vnad, T. Kozolka, Pintér, Mankovecký (76. Kováč), Skladan (65. Sperka), Zemanovič, Ondrejka, Gábriš, Pacalaj (38. E. Kozolka), Chovanec. TJ: Madarász - Gočala, Suchánek, Pavlatovský (80. Drgoňa), Lontoš, Úškrt, Kubištel, Obložinský, Bagala, Koreň, Ivan (46. Mihók).

Neded - Veľký Meder 1:0 (0:0). Stretnutie malo výbornú úroveň. Neded mal v I. polčase sľubné šance, v ktorých sa ocitli Ľ. Kalmár a Svitek, ale brankár Döme čaroval a po strele Bujnu mu pomohlo brvno. Hostia kontrovali strelou Csápaia do žrde. V II. polčase sa hral opatrný futbal. Domáceho Látečku a Sviteka, ako aj hosťujúceho Pisára a Rózsu, vychytali brankári a tak o osude duelu rozhodol až prienik Maršalu, ktorý zblízka skóroval. Domáci venujú víťazstvo vedúcemu mužstva Ladislavovi Pelikánovi, ktorý oslávil 50-tku.
Gól: 88. P. Maršala. R Chlebo, FC: Hrdina - Svitek, Látečka, Pavúk, Beták, Pitel (70. Maršala), G. Kalmár, Ľ. Kalmár, Lehocký, Bujna, Charizopulos. MŠK: Döme - Egri, Gerhát, Foglein, Varga, Oliveira (44. Belucz), Kozmér, Pisár (65. Janík), Nagy, Csápai, Rózsa.

Vrakúň - Šurany 3:2 (1:1). Vrakúň išiel do vedenia kurióznym gólom, keď lob Méhesa skončil za chrbtom Pileka. Gól však akoby viac nakopol hostí a po polhodine vyrovnal Simonides. Do polčasu sa na oboch stranách zrodili už iba pološance. Po obrátke hostia zvýšili tempo a chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale po dobrej kontre Hamara skóroval Méhes a o tri minúty zvyšoval Hamar. Hostia, ktorí vrhli všetky sily do útoku, už iba korigovali Mlynárom.
Góly: 5. a 65. T. Méhes, 68. P. Hamar - 32. M. Simonides, 90. G. Mlynár. R Lérint, 270. VRAKÚŇ: Fatona - Gróf, Kázmér, Bartal, Audi, D. Kósa, M. Kósa, Méhes, Katona, Fekete, Hamar. ŠK: Pilek - Piskla, Procháczka, Gábriš (76. Halás), Hurík, Gelle, Dudáš, Simonides (84. Mikula), Tinák, Hajko, Tvrdoň (72. Mlynár).

16. H. Kráľová 25 2 3 20 24:71 9 (-27)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 18 - M. Švajda (Šurany 11, Dvory 7), K. Bogyai (Okoličná n/O.), 17 - J. Tvrdoň (Šurany), 15 - T. Faragó (Okoličná n/O.), 14 - R. Borš (Váhovce), G. Nagy (Sládkovičovo), Z. Öszi (Nový Život), M. Simonides (Šurany).

ZOSTAVA KOLA: M. Hrdina (Neded) - M. Gašparík (Dvory n/Ž.), S. Balogh (Šahy), M. Zuzula (Kolárovo), M. Kurej (ČFK Nitra), P. Kuczman (N. Život), P. Hamar (Vrakúň), A. Ódor (Okoličná), T. Méhes (Vrakúň), L. Suchánek (V. Lovce), R. Pisár (V. Meder).

Fotogaléria Dušana Tarka: ČFK Nitra - Dvory n/Ž. 2:2